عددهای دیزنی لند شانگهای

پارک Disneyland شانگهای که در شهر جدید Chuansha از منطقه Pudong قرار گرفته در شانزدهم ژوئن 2016 افتتاح شده است. این Disneyland ششمین دیزنی لند جهان و دومین دیزنی لند چین است (بعد از Disneyland هنگ کنگ). دیزنی لند شانگهای تا همین جا هم تعداد زیادی رکورد جدید در میان پارک‌های دیزنی در سراسر دنیا بر جا گذاشته است. در ادامه با برخی از عددهای این پارک جدید شانگهای آشنا می‌شویم.

عددهای دیزنی لند شانگهای

5.5 میلیارد

این رقم که به دلار است هزینه ساخت این دیزنی لند در شانگهای بوده است. به اضافه کلی جاذبه و سواری‌ها با موضوع شخصیت‌های دیزنی، دیزنی لند شانگهای، شامل دو هتل، Disneytown (مجموعه خرید و غذاخوری) و سینمای بزرگ والت دیزنی است، سینمایی که هم اکنون نسخه ماندارین شیر شاه در آن در حال پخش است.

700

تعداد طراح‌ها یا خیال‌پردازها (آن جور که دیزنی از آن‌ها یاد می‌کند) است. این افراد تصویر افسانه‌ها و داستان‌های خیالی دیزنی لند شانگهای را به واقعیت تبدیل کردند.

یک میلیون

این عدد، تعداد بازدیدکنندگانی است که در مدت 6 هفته‌ای دوره آزمایشی قبل از گشایش پارک، از آن دیدن کردند. این جمعیت در آن مدت، چنان خرابی و هرج و مرجی ایجاد کردند که دیزنی مجبور شد یک راهنمای رفتار برای بازدیدکنندگان بعدی پارک تدارک ببیند. در این راهنما به افراد گفته می‌شود که روی زمین دراز نکشند (!)، درست صف ببندند و به درختان و گیاهان احترام بگذارند.

2

تعداد گوش‌های موشی است که هر مسافری که در هواپیماهای با طرح دیزنی خطوط هوایی چین شرقی حضور داشته باشد بر روی سر می‌گذارد. خطوط هوایی چین شرقی که حمایت کننده رسمی دیزنی لند شانگهای است، چند ایرباس A330 را با میکی و مینی تزئین کرده است.

375 یوان چین

یا 40 پوند، هزینه بلیت بچه‌ها در زمان شلوغی پارک است. و اگر می‌خواستید دستتان به بلیت تمام شده دوره افتتاحیه برسد مجبور بودید حداقل سه برابر این قیمت را به واسطه‌ها بدهید. قیمت بلیت برای افراد بالغ در دیزنی لند شانگهای در فصل پر گردشگر 499 یوان یا 53 پوند است. فصل پر گردشگر برای دیزنی لند شانگهای ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست به اضافه تمام آخر هفته‌ها تا آخر سال 2016 مشخص شده است. در زمان تور چین اگر تصمیم گرفتید به دیزنی لند شانگهای بروید این زمان‌ها را در نظر داشته باشید.

455 دلار آمریکا

بالاترین قیمت آرایش در Bibbidi Bobbidi Boutique است، جایی که لشکری از آرایشگران مو، مانیکوریست‌ها، هنرمندان آرایشگر و متخصصان مد، شاهزاده خانم‌های آینده را به یک شخصیت دوست‌داشتنی دیزنی تبدیل می‌کنند.

12 میلیون

تعداد کلم‌های چینی است که مدیران غذاخوری‌های پارک تخمین می‌زنند در طول فقط یک سال برای مشتریان استفاده شود. در دیزنی لند شانگهای، تعداد زیادی رستوران و کافه وجود دارد که غذاهای محلی چین را با ترکیب با شخصیت‌های دیزنی سرو می‌کنند: مانند پیتزای اردک پکنی با شکل میکی ماوس.

7 هزار

تعداد محصولات مرتبط به شخصیت‌های دیزنی است که در دیزنی لند شانگهای برای فروش گذاشته شده‌اند.

330 میلیون

تعداد افرادی است که در فاصله سه ساعتی با قطار یا ماشین از دیزنی لند شانگهای زندگی می‌کنند. تخمین زده می‌شود 10 تا 12 میلیون نفر از آن‌ها در سال اول از این پارک دیدن می‌کنند.

5 ساعت

زمانی است که بعضی از بازدیدکنندگان دیزنی لند شانگهای گزارش دادند در افتتاح آزمایشی پارک در اوایل سال در صف بوده‌اند.

7

که راحت می‌شود حدس زد، تعداد کوتوله‌هایی است که شما در سواری قطار معدنی با تم سفید برفی خواهید دید. سواری دزدان دریایی کارائیب شامل هولوگرامی از کاپیتان جک اسپارو که ماندارینی (زبان چین) صحبت می‌کند و یک کشتی غرق شده در ابعاد واقعی است، سواری که با داشتن 175 هزار متر مربع وسعت یکی از بزرگترین سواری‌ها در دنیا است.

10 هزار

تعداد افرادی است که در دیزنی لند شانگهای استخدام شده‌اند. در حالی که بیشتر استخدام‌شده‌ها از چین هستند، تعداد زیادی بازیگر زن غربی به خدمت گرفته شده‌اند تا نقش شاهزاده‌های دیزنی را بازی کنند.

963 جریب

اندازه فعلی دیزنی لند شانگهای است، مساوی با 8 زمین گلف 18 سوراخه. زمین‌های اطراف پارک از همین حالا برای توسعه زیر نظر گرفته شده‌اند.

2.4 میلیون

تعداد گیاهانی است که باغبانان در باغ‌ها و گلزارهای پارک استفاده کرده‌اند.

منبع: The Telegraph UK
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "عددهای دیزنی لند شانگهای"

بسیاری از مسافران تور چین دوست دارند سوغاتی و یادگاری از چین با خود بیاورند. به خاطر تنوع خیلی زیاد، خرید کردن در چین گاهی می‌تواند زمان‌بر، گیج‌کننده و خسته‌کننده باشد. این راهنمای خرید، توصیه‌هایی دارد که باعث می‌شوند در چین راحت‌تر خرید کنید.

در بیست و یکمین تحقیق سالانه هزینه زندگی که توسط موسسه مشاوره‌ای Mercer انجام می‌شود، 207 شهر در 5 قاره مورد بررسی قرار گرفت. بیش از 200 گزینه در رابطه با هزینه زندگی در آن‌ها با هم مقایسه شد، شامل مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، وسایل خانه و تفریحات. نتیجه، این لیست شانزده تایی از گرانترین...

چین کشور فوق‌العاده بزرگی است، تقریبا هم اندازه آمریکا و قاره اروپا و بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا تنوع آب و هوایی دارد. بنابراین قبل از این که به تور چین بروید توصیه می‌کنیم شرایط آب و هوایی آن منطقه از چین که قرار است به آنجا سفر کنید را بدانید. چین وسیع است و آب و هوا حتی...

شانگهای شهر گرانی است و بعضی از جاذبه‌های گردشگری شانگهای برای یک خانواده 4 نفره می‌توانند بیشتر از 200 یوان هزینه داشته باشند. اما کارهای رایگان زیادی وجود دارد که می‌توانید در مدت تور چین در شانگهای انجام دهید. با ما همراه باشید.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله عددهای دیزنی لند شانگهای"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)