شب های سپید سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ روسیه درعرض جغرافیایی 59 درجه شمالی قرار دارد؛ یعنی تقریبا با اسلو، نروژ، استکهلم، سوئد و آلاسکا هم عرض است. به دلیل برخورداری از این موقعیت شمالی، در ماه‌های تابستانی به ویژه در ماه‌های ژوئن و ژوئیه ساعات بیشتری نور خورشید نصیب سن پترزبورگ می‌شود و روزها به مراتب طولانی‌تر از معمول است. سفر کوتاه خورشید دور این قسمت از زمین باعث به وجود آمدن درخشش اثیری گرگ و میش در ساعات اندکی می‌شود.

شب های سپید سن پترزبورگ

بر طبق شعری از جوزف برودسکی، شاعر روسی، درطول این شب‌های روشن و سپید، خوابیدن مشکل است زیرا نور زیاد است و هیچ خواب و رویایی را یارای مقابله با این واقعیت نیست. شب‌هایی که در آن انسان نیز مانند آب هیچ سایه‌ای ندارد. اگر در این مدت به تور روسیه و سن پترزبورگ می‌روید، می‌توانید در فستیوال‌های بسیاری نظیر فستیوال تئاتر ستاره‌های شب‌های سپید مارینسکی شرکت کنید و حداقل یک شب را تا دیر وقت بیرون بمانید. گشتی در اطراف مرکز تاریخی شهر سن پترزبورگ بزنید و در کنار قلعه پیتر و پل سن پترزبورگ، کلیسای جامع سنت ایزاک و موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ که همگی رو به رود نوا روسیه هستند، قدم بزنید.

در امتداد سواحل رودخانه نوا روسیه قدم بزنید تا به یک پل، مثلا پل Dvortsovy (پل Palace) برسید. آنجا می‌توانید بایستید و کشتی‌هایی که از زیر پل باز شده عبور می‌کنند را مشاهده کنید. هر یک از پل‌ها دارای زمان‌بندی خاص خود هستند اما همگی تقریبا بین ساعات 1 بعد از نیمه شب تا 5 صبح باز شده و بالا می‌روند. اگر نمی‌خواهید تمام شب را بیرون بگذرانید، بهتر است در همان سمت رودخانه باشید که هتل‌تان قرار دارد. هرچند که گیر افتادن در آن سمت رودخانه و در سمتی دیگر از شهر سن پترزبوگ، رومانتیک به نظر می‌رسد و می‌توانید شاهد زوج‌های عاشقی باشید که در خیابان‌ها قدم می‌زنند و یا پل‌ها را تماشا می‌کنند.

منبع: Fodor's Travel

دیدگاه های مرتبط با شب های سپید سن پترزبورگ

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)