بهترین مکان‌ها برای سفر دوم به چین (بخش دوم)

بیشتر نقاط توریستی چین چنان ابهت و عظمتی دارند که بازدید از آنها حتی برای چندین بار نمی‌تواند حق مطلب را در مورد آنها ادا کند. بسیاری از این جاذبه‌ها حتی برای مردم چین نیز پر از غافلگیری و چیزهای جدید هستند. اگر شما می‌خواهید برای بار دوم به تور چین بروید می‌توانید بخشی از چین را ببینید که کمتر کسی در دنیا آن را تجربه کرده است. مناظر خارق‌العاده طبیعی، فرهنگ‌های تاریخی منحصر به فرد و مکان‌های تاریخی کمتر دیده شده در این سفر ماجراجویانه منتظر شما خواهند بود.

بهترین مکان‌ها برای سفر دوم به چین (بخش دوم)

سفر به سه دره در مدت تور چین

سفر در مسیر سه دره چین (Three Gorges) را می‌توانید با کشتی انجام دهید. این سفر یکی از آرامش‌بخش‌ترین سفرهایی است که می‌توانید در مدت تور چین انجام دهید. این مسیر کشتی کروز 191 کیلومتری از شهر Chongqing در غرب شروع شده و تا شهر Yichang درشرق ادامه دارد، در این مسیر از دره Qutang، دره Wu، دره Xiling و سد سه دره عبور خواهید کرد. در این سفر می‌توانید از آرامش و راحتی سفر بهره برده و از مناظر اطراف دره در طول سفر لذت ببرید. اگر زمان بیشتری داشتید بازدید از غارهای Dazu ارزشش را دارد.

سفر به یون‌نان در مدت تور چین

استان یوننان چین یک مقصد توریستی مهم است و مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا، فرهنگ غنی بومی و مکانهای تاریخی دارد. شهر Kunming مرکز استان یوننان بوده، بنابراین اگر به این منطقه از چین سفر می‌کنید این شهر اولین نقطه توقف‌تان خواهد بود. کونمینگ در خود شهر و در منطقه حومه‌ای شهری‌اش جاذبه‌های زیادی دارد. برای عکاسان جاذبه‌های گردشگری کونمینگ، سرزمین سرخ Dongchuan، جنگل سنگی و شالیزارهای پلکانی Yuanyang هستند. اگر برایتان ممکن بود سفر خود را تا دالی و لیجیانگ (که برای شهر باستانی Lijiang، دهکده سنگی Baoshan و دریاچه Lugu معروف است) ادامه داده و تا شانگری لا (که در رمان James Hilton به آن اشاره شده) بروید. در این منطقه می‌توانید از طبیعت زیبا لذت برده و سنت‌های اقلیت‌های قومی چین را تجربه کنید.

سفر به جاده ابریشم در مدت تور چین

اگر می‌خواهید در مدت سفر دومتان به تور چین یک ماجراجویی واقعی را تجربه کنید، تور جاده ابریشم انتخاب خوبی است. جاده ابریشم مسیری تجاری بود که در زمان سلسله هان برای تجارت ابریشم راه اندازی شد و شیان را به رم وصل می‌کرد. تورهای جاده ابریشم بازدید از شیان، لانژو، دون‌هوآنگ و چند مکان دیگر در جینجیانگ (شامل اورومچی، تورپان، کاشغر، کورلا و هتیان) را پوشش می‌دهند. بازدید از جاده ابریشم حداقل به یک هفته زمان نیاز دارد. بعضی از جاذبه‌های گردشگری در طول مسیر جاده ابریشم به خاطر دور افتاده بودنشان برای بسیاری از مردم چین نیز ناآشنا هستند. از این جمله می‌توان به غارهای Mogao (مکانی پر شده از هنرهای باستانی بودایی)، چشمه هلالی نزدیک شهر Dunhuang (واحه‌ای در صحرا که می‌توانید در آنجا شتر سواری هم بکنید) و دریاچه بهشتی در ارومچی اشاره کرد.

سفر به شهر باستانی Pingyao در مدت تور چین

Pingyao یک شهر باستانی است که به خوبی حفظ شده است. این شهر در زمان سلسله کینگ مرکز مالی چین بوده است. بازدید از این شهر در مدت تور چین تصویری ناب از توسعه مذهب، اقتصاد، جامعه و فرهنگ چین به دست می‌دهد. در این شهر باستانی سه گنجینه تاریخی وجود دارد: دیوار باستانی شهر، معبد Zhenguo (معبدی که در قرن نهم ساخته شده است) و معبد Shuanglin (خانه‌ای پر شده از مجسمه‌های نقاشی شده چینی فوق‌العاده ارزشمند) و اولین بانک چین (Rishengchang). چندین تن از تاجرهای معروف در Pingyao، محوطه‌های خیلی بزرگ به سبک معماری‌های سلسله کینگ ساختند. از جمله این مکانها می‌توان محوطه خانواده Wang، پارک Changjiazhuang و محوطه خانوادگی Qiao را نام برد. Mianshan که به خاطر مکانهای خوش‌منظره‌اش و فرهنگ بودایی و تائوئیستی‌اش معروف است یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که نزدیک شهر باستانی Pingyao قرار دارد. بازدید از تمام این جاذبه‌های گردشگری حداقل به 4 روز زمان نیاز دارد. اگر برنامه سفرتان طولانی‌تر بود می‌توانید سفر خود را به سمت شهر Datong ادامه دهید که برای صومعه معلقش و غارهای Yungang معروف است.

بخش اول این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین مکان‌ها برای سفر دوم به چین (بخش دوم)"

پول صحبت می‌کند و در هنگ کنگ، شانگهای و دیگر شهرهای چین با زبان دیگری صحبت می‌کند. از هزینه یک تاکسی در گوانجو تا قیمت یک شام در گویلین، ارزش یوان متفاوت است. یک مثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید هر چه پول بدهید همان قدر آش می‌خورید، اما بعد از انداختن نگاهی عمیق‌تر به یوان...

چین هنوز به مقصدی مطلوب برای گردشگران خارجی برای تفریحات زمستانه تبدیل نشده است. این کشور تعدادی پیست اسکی هیجان انگیز و مجهز دارد اما ممکن است به اندازه‌ای که شما انتظار دارید خوب نباشند. بزرگترین مزیت سفر با تور چین در طول زمستان بهره بردن از قیمت‌ها و جمعیت کم گردشگران است.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله بهترین مکان‌ها برای سفر دوم به چین (بخش دوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)