زبان مردم تایلند

تایلند از زیباترین کشورهای قاره آسیا برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. در تور تایلند ممکن است به یادگیری زبان این مردم علاقه‌مند شوید. بنابراین در این مقاله شما را با ویژگی‌های زبان تایلندی آشنا خواهیم کرد.

زبان مردم تایلند

زبان تایی Thai  زبان رسمی مردم تایلند است و حدود نیمی از مردم تایلند ، به این زبان با هم صحبت می‌کنند. تایی، زبانی مبتنی برتمایز آهنگ کلام می‌باشد ، هر کلمه می‌تواند با پنج آهنگ مختلف تلفظ گردد. به صورت پائین ، بالا ، متوسط ، در حال صعود و نزول. هر آهنگی معنای کلمه را تغییر خواهد داد. به طور مثال Suay  با آهنگ صعودی، به معنی شگفت‌انگیز ، و با آهنگ نزولی، به معنی بخت بدی می‌باشد. تلفظ بیشتر لغات تایی، در مکان‌های متفاوت دقت نمود. ترجمه الفبا و نوشته‌های این زبان به حروف لاتین، دقیق نمی‌باشد، چرا که هیچ الگوی پذیرفته شده‌ای برای آن در نظر گرفته نشده است. چون هر کلمه ممکن است به روش‌های مختلفی نوشته بشود. به عنوان مثال کلمه خیابان در شهر بانکوک  Rajadomnern یا Ratchadamnoen  و نیز  Rjdemnoen می‌نویسند. این در حالی است که همین کلمه در شهرهای جنوبی تایلند، Petchaburi ،Petchburi  و یا Phetchaburi، می‌نویسند. از دیگر زبان‌های تایلندی می‌توان به لائو که در شمال شرقی این کشور رایج می‌باشد و مالایایی که زبان مسلمانان مالایایی نژاد جنوب کشور تایلند می‌باشد، اشاره نمود. زبان‌های چینی و ژاپنی نیز در این کشور رواج پیدا کرده است. یادگیری زبان انگلیسی در مدارس، این کشور اجباری هستند. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم لااقل کمی زبان تایلندی یاد بگیرید.

در تور تایلند با مردمی مهمان‌نواز و خونگرم روبرو خواهید شد که اگر ببینند شما علاقه دارید، زبان آن‌ها را یاد بگیرید، بیشتر به شما نزدیک می‌شوند.

دیدگاه های مرتبط با زبان مردم تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)