رویای سفر: چگونه در خارج یک زندگی جدید بنا کنیم؟ (قسمت سوم)

در ادامه به مرور خاطرات زندگی افرادی شجاع می‌پردازیم که با تصمیم ناگهانی و عزمی جدی توانستند زندگی خود را متحول کنند و سرانجام بعد از سال‌ها به زندگی رویایی خود دست پیدا کنند. با ما همراه باشید تا با چند فرد دیگر از این افراد شجاع و رویاپرداز بیشتر آشنا شویم.

رویای سفر: چگونه در خارج یک زندگی جدید بنا کنیم؟ (قسمت سوم)

حضور طولانی در مناطق روستایی اسپانیا: پل ۵۶ ساله و سالی رایت ۵۱ ساله به مناطق کوهستانی نزدیک بنیدورم نقل مکان کردند

در سال ۲۰۰۴ من ناظر امور مالی در کارخانه بودم و همسرم سالی، مدیر خدمات مشتری در یک شرکت ساختمانی بود. دیگر نمی‌خواستیم 25 سال دیگر را نیز همین گونه سپری کنیم. بدون برنامه‌ریزی خاصی خانه خود را فروختیم و به اسپانیا نقل‌مکان کردیم. در اسپانیا نیز به مناطق کوهستانی رفتیم و خانه‌ای خریدیم. ما منطقه والا د گالینرا (Vall de Gallinera) در ۴۰ کیلومتری بنیدروم را انتخاب کردیم.

فرزندان ما به مدرسه محلی رفتند. در این مدرسه‌ها زبان اسپانیایی اولین زبان آن‌ها نبود. تا آن زمان نمی‌دانستیم والنسیایی، به‌ عنوان گویشی از زبان کاتالان در این مدرسه استفاده می‌شود.

هر چند این تنها شوکی نبود که با آن مواجه شدیم. اولین زمستانی که آنجا بودیم دمای هوا به ۴- درجه سانتیگراد رسید و منزل ما هیچ‌گونه وسلیه گرمایشی نداشت. دقیقا همان موقع بود که فهمیدم نباید چوب‌های بزرگی را که صاحب قبلی منزل آنجا گذاشته بود، دور می‌ریختم. ما در گذشته شغل‌های مختلفی را تجربه کرده بودیم، اما حالا سالی در یک رستوران روستایی کار می‌کند و من نیز راهنمای یک پروژه گردشگری شده‌ام. هدف از این پروژه حفظ و نگهداری میراث انسانی، طبیعی و فرهنگی منطقه است. ما میزبان گروه کوچکی از گردشگران منطقه هستیم. این گردشگران که در گروه‌های ۶ نفره هستند، با روستا و افراد محلی آشنا می‌شوند. ما می‌خواستیم کار کنیم تا زندگی کنیم نه اینکه زندگی کنیم تا کار کنیم و کلی بخواهم بگویم تا اینجای کار هم جواب داده است. این جا هستیم که بمانیم.

یک عشق دراز مدت در ایتالیا: درین راسل لندن‌نشین، ۵۳ ساله، عشقش به ایتالیا را دنبال کرد و شغلی در شهر پارما پیدا کرد

زمانی که در سال ۱۹۸۰ به عنوان یک دانش‌آموز از شهر فلورانس بازدید کردم، عاشق ایتالیا شدم. من به طور منظم به این کشور سر می‌زدم و همیشه در ذهنم به نقل‌ مکان به ایتالیا فکر می‌کردم.

در یکی از این سفرها به ایتالیا، به من پیشنهاد کار به عنوان پیش‌خدمت شد. از همان جا تصمیم گرفتم زبان ایتالیایی را یاد بگیرم. شاید یادگیری زیان ایتالیایی بود که مرا به رویایم نزدیک‌تر کرد، رویای من داشتن یک خانه در مزرعه به همراه بز کوهی با نژاد نادر و یک کار جدید به عنوان پنیرسازی بود.

من بز یا مزرعه ندارم و پنیر مورد نیاز خود را از فروشگاه می‌خرم؛ اما این روزها در ایتالیا زندگی می‌کنم. ۷ سال پیش برای کار به ایتالیا آمدم و تمامی مهارت‌های خود به عنوان بازرس بهداشت محیط در لندن را به آژانس مواد غذایی اروپا در پارما منتقل کردم.

خوش‌شانس بودم که به ایتالیایی صحبت می‌کردم و به یک سازمان بین‌المللی پیوسته بودم که به افراد مهاجر کمک می‌کند و به نوعی می‌توان گفت که من از بوروکراسی ایتالیایی فرار کردم. همه این موارد به این معنا است که در حال حاضر یک کد مالیاتی (یک پیش‌نیاز برای انجام وظایف کاملاً ساده)، حساب بانکی، آپارتمان، اتصال اینترنتی و کارت پزشکی دارم. ولی به هر حال زمان زیادی را در صف‌ها صرف کردم و فرم‌های زیادی را پر کردم، خیلی فرم....

از این که در ایتالیا هستم بسیار خوشحالم. در مقایسه با لندن پارما خیلی متفاوت است؛ پارما کوچکتر و جمع و جورتر است، برای دوچرخه سواری مناسب است و راحت می‌توان در این شهر زندگی کرد، نوعی زندگی که ممکن است بعضی‌ها به نظرشان خیلی آرام بیاید. پارما آب و هوای سختی دارد. زمستان‌های سوزناک و تابستان‌های بسیار گرم و شرجی؛ اما از شهرهای بزرگی همچون بولونیا و میلان با قطار تنها یک ساعت و از سواحل یا رشته‌کوه‌ها تنها ۲ ساعت فاصله دارد. اگر به فاصله ۱۰۰ متر از پارما فاصله بگیرید به طبیعت بی‌نظیری دسترسی پیدا خواهید کرد.

پارما خانه من است اما بعضی اوقات دل‌تنگ خانواده و دوستان، شوخی‌های انگلیسی و یک چای درست و حسابی می‌شوم؛ اما در کل تغییری عالی بود.

عقب‌نشینی به تایلند: فیث هیل، ۳۷ ساله، زندگی کارمندی خود را برای داشتن سلامتی و تندرستی رها کرد

من ناشر مجله در لندن بودم و داشتم پله‌های ترقی را یکی‌یکی طی می‌کردم، اما در سال ۲۰۰۹ احساس کردم دیگر کارم را دوست ندارم، بنابراین تصمیم گرفتم در یک برنامه دو روزه به نام شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید: دوره آموزشی به همراه مربی زندگی ماریته بیرکولدز (Marietta Birkholtz) ثبت‌نام کنم. به جای یافتن یک مسیر شغلی جدید به ایده جدیدی در مورد شرکتم دست پیدا کردم اما تقریبا ۵ سال طول کشید که با ترس‌های خود مقابله و به دنبالش بروم.

شرکت من یعنی اسپارک اسکیپس (Spark Escapes) رویدادهای الهام‌بخش و کارگاه‌های آموزشی را سازمان‌دهی می‌کند و محتوای آنلاین نشاط‌بخش و تشویق‌کننده برای کمک به افراد برای ترک شغل خسته‌کننده خود و ایجاد یک زندگی پر از شور و عشق و ماجراجویی را فراهم می‌کند.

سال گذشته در کلاس‌های آموزشی برنامه‌نویسی عصبی-کلامی شرکت کردم که تقریبا ۴۰۰۰ یورو (حدود ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) هزینه داشت. وب‌سایت خودم را راه‌اندازی کردم و برای این که در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنم مهارت‌های با ارزش طراحی را نیز یاد گرفتم. به مدت ۶ ماه یک شغل پاره‌وقت پیدا کردم تا بتوانم خرج زندگیم را تأمین کنم و در عین حال نیز زمان کافی برای تجارت خودم داشته باشم. خیلی دوست دارم به سایر افراد نیز بگویم که من یک خانه به دوش دیجیتال هستم و سایر افرادی را هم که مثل من هستند، پیدا کنم.

خوب حالا من با رویای خودم زندگی می‌کنم. آسیا فوق‌العاده ارزان‌تر از لندن است، ایده‌آل برای بودجه من. من به مدت یک ماه به گوای جنوبی رفتم و اخیرا نیز در مکان محبوبم یعنی شهر «کو فانگان (Koh Phangan) کشور تایلند زندگی می‌کنم. یک ویلای کوچک زیبا در جنگل دارم. روزهای من شامل کمی کار، حرف زدن با دیگران، پیاده‌روی در ساحل، قدم زدن در جنگل، ماساژ و تکرار همین کارها است. من هیچ وقت به گذشته نگاه نخواهم کرد و هرگز در مورد اتفاقاتی که رخ داده شکایت نخواهم کرد.

دیگر بخش‌های این مطلب:

منبع: The Guardian
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "رویای سفر: چگونه در خارج یک زندگی جدید بنا کنیم؟ (قسمت سوم)"

ایتالیا، کشوری با فرهنگ، غذاها، سبک و طبیعتی بی‌مانند است. چشم‌اندازهای متنوع آن، از کوه‌ها و قله‌های برفی تا سواحل شنی سفید رنگ با آبی به شفافیت کریستال را در بر می‌گیرد. در ادامه به عجایب طبیعی این کشور بی‌نظیر خواهیم پرداخت.

بی‌تردید بازدید از رم، پایتخت ایتالیا، تجربه فرهنگی منحصر بفردی را برایتان رقم خواهد زد. گردشگران تور ایتالیا می‌توانند به کولوسئوم رمی بروند تا محلی که پاپ آن را خانه خوانده است نظاره کنند و در میان خیابان‌های سنگفرش شده‌ای که قرن‌ها تاریخچه در درونشان نهفته است قدم...

چند چیز هست که مشخصه‌های اصلی سواحل تایلند هستند، آب‌های شفاف، شن سفید و قایق‌های بلند که در گوشه گوشه سواحل جا خوش کرده‌اند. مهم نیست که به کدام ساحل تایلند می‌روید، نوشیدنی‌های خنک و رنگارنگ، سوغاتی، انواع ماساژ و انواع غذا در انتظار شما هستند. نیازی به گفتن نیست...

جنوب شرقی آسیا یکی از پر طرفدارترین مناطق گردشگری برای تمام مردم دنیا است، از تایلند و مالزی گرفته تا ویتنام و کامبوج. در بخش نخست به موارد پایه‌ای سفر به این مناطق پرداختیم. در ادامه اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم به برخی از دیدنی‌های و انجام دادنی‌های جنوب شرقی آسیا، جایی...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله رویای سفر: چگونه در خارج یک زندگی جدید بنا کنیم؟ (قسمت سوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)