TEL : 22902286 (10 Lines)

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) در تایلند

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) که جزو اعیاد مذهبی بوداییان در تایلند و کامبوج می‌باشد، مربوط به روزی از ماه سوم قمری است که ماه در آن قرص کامل می‌شود. 22 فبریه 2016 و 11 فبریه 2017 در سال 95 و 96 روزهای پیش روی این مراسم در تایلند می‌باشد.

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) در تایلند

پیشینه این روز در تایلند به 2500 سال قبل باز می‌گردد. زمانیکه بودا این روز را برای تحکیم موقعیت دین در جامعه با هدف دوری از انجام گناه، انجام اعمال نیک و همچنین پاک و آرام نگاه داشتن ذهن انتخاب کرد. رسمی شدن این تاریخ در تقویم کشور تایلند به سال 1957 میلادی باز می‌گردد.

در این روز که جزو تعطیلات رسمی می‌باشد، مردم به معابد می‌روند و به همراهی راهبان بودایی به انجام آیینها و مناسک مذهبی خود می‌پردازند.

منبع: آوای بورالان
گالری تصاویر درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "روز ماخا بوچا (Makha Bucha) در تایلند"

جنوب شرقی آسیا یکی از پر طرفدارترین مناطق گردشگری برای تمام مردم دنیا است، از تایلند و مالزی گرفته تا ویتنام و کامبوج. در بخش نخست به موارد پایه‌ای سفر به این مناطق پرداختیم. در ادامه اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم به برخی از دیدنی‌های و انجام دادنی‌های جنوب شرقی آسیا، جایی...

گفتنی ها در مورد تایلند زیاد است. اگر شما هم یک بار در تور تایلند حضور داشته باشید، مطمئنا هزاران گفتنی با خود به همراه می آورید. در این جا 20 واقعیت جالب و خواندنی در مورد تایلند را با شما در میان می گذاریم.

تایلندی ها عاشق خرید هستند. بررسی دنیایی از اجناس مختلف و تخفیف خورده، به همان اندازه که طاقت فرسا است هیجان انگیز نیز هست. لباس و پارچه، جواهرات، دستگاه های الکترونیکی و DVDهای کپی از جمله محبوب ترین این اجناس هستند. چانه زدن فراموش نشود.

تایلند کشور گرمسیری مشهوری است که مکان‌های دیدنی بسیاری در آن وجود دارد. از مناظر طبیعی هیجان‌انگیز و بناهای تاریخی گرفته تا تفریحات منحصر به فرد و سیر و سیاحت، طوری که غیر ممکن است بتوان همه‌ی این‌ها را در یک تور تایلند تجربه کرد. پیش رویتان چند تا از بهترین‌ها را برایتان...