TEL : 22902286 (10 Lines)

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) در تایلند

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) که جزو اعیاد مذهبی بوداییان در تایلند و کامبوج می‌باشد، مربوط به روزی از ماه سوم قمری است که ماه در آن قرص کامل می‌شود. 22 فبریه 2016 و 11 فبریه 2017 در سال 95 و 96 روزهای پیش روی این مراسم در تایلند می‌باشد.

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) در تایلند

پیشینه این روز در تایلند به 2500 سال قبل باز می‌گردد. زمانیکه بودا این روز را برای تحکیم موقعیت دین در جامعه با هدف دوری از انجام گناه، انجام اعمال نیک و همچنین پاک و آرام نگاه داشتن ذهن انتخاب کرد. رسمی شدن این تاریخ در تقویم کشور تایلند به سال 1957 میلادی باز می‌گردد.

در این روز که جزو تعطیلات رسمی می‌باشد، مردم به معابد می‌روند و به همراهی راهبان بودایی به انجام آیینها و مناسک مذهبی خود می‌پردازند.

منبع: آوای بورالان
گالری تصاویر درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "روز ماخا بوچا (Makha Bucha) در تایلند"

وقتی در تور تایلند هستید، خیلی عذاب‌آور است که از خواب بیدار شوید و ببینید هوا بارانی است؛ ولی خوشبختانه بانکوک تعداد زیادی گزینه برای روزهای بارانی نیز دارد. اگر انرژی‌اش دارید، به تماشای تمرینات موی‌تای بروید یا دوستان خود را در مسابقه ماشین‌های کارتینگ به چالش بکشید....

همواره دانستن نکته‌ها و دانستنی‌ها در مورد یک کشور جذاب است. حال اگر قرار باشد به آن کشور سفر کنیم، بعضی مواقع دانستن این نکته‌ها ضروری و واجب می‌شود. در ادامه با قسمت دوم نکته‌هایی که باید قبل از رفتن به تور تایلند بدانید با ما همراه باشید.

تعدادی از کشورهای جنوب شرق آسیا به دنبال توسعه و جایگزینی خطوط ریلی خود با شبکه‌ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت هستند. ایجاد شبکه‌ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت، مزایای اقتصادی بسیاری برای این کشورها و مناطق اطراف آن‌ها به همراه خواهد داشت. با این حال...

گفتنی ها در مورد تایلند زیاد است. اگر شما هم یک بار در تور تایلند حضور داشته باشید، مطمئنا هزاران گفتنی با خود به همراه می آورید. در این جا 20 واقعیت جالب و خواندنی در مورد تایلند را با شما در میان می گذاریم.