TEL : 22902286 (10 Lines)

راهنمای شهر پکن (قسمت اول)

در بازدید از پکن انتظار دیدن شهری را داشته باشید که در طول یک نسل خود را از هیچ ساخته است. برای مسافران کنجکاو و شجاع، پکن ماجراجویی‌های فراوانی برایشان دارد.

راهنمای شهر پکن (قسمت اول)

چه زمانی به پکن برویم؟

سعی کنید تابستان را انتخاب نکنید. دما در تابستان در پکن به 39 درجه سانتیگراد می‌رسد. زمستان پکن هم شاید چندان وقت مناسبی نباشد. دما در زمستان حدود منفی 20 درجه است. بهار و پاییز بهترین زمان رفتن به تور چین و سفر به پکن است، مخصوصا ماه‌های می، ژوئن، سپتامبر و اکتبر.

رسیدن به پکن

در طول هفته، پروازهای متعددی از تهران به چین پرواز می‌کنند، از پروازهای داخلی گرفته تا پروازهای شرکت‌های خارجی. تورهای مسافرتی زیادی، بسیاری از شهرهای مهم چین را پوشش می‌دهند. معمولا بیشتر این تورهای چین شامل بازدید از پکن نیز هستند.

گشت و گذار در پکن

فرودگاه پکن حدود 28 کیلومتر بیرون شهر قرار دارد. قطار تا نزدیکی فرودگاه وجود دارد، ولی بیشتر گردشگران پکن تاکسی را ترجیح می‌دهند. 13 یوان شروع قیمت است و سفر به مرکز شهر پکن حدود 70 تا 120 یوان هزینه خواهد داشت، بسته به محل و ترافیک.

حمل و نقل عمومی پکن

پکن یکی از بزرگترین شبکه‌های مترو جهان را دارد. هر سواری در متروی پکن 2 یوان هزینه دارد، مهم نیست چه مسافتی طی می‌کنید یا چند بار در ایستگاه‌ها مسیر را عوض می‌کنید. قیمت کم، استفاده از متروی پکن را مقرون به صرفه می‌کند اما توجه داشته باشید که قطارها فوق‌العاده پر جمعیت هستند مخصوصا در زمان‌های شلوغی.

رانندگی در پکن

اگر مترو شلوغ است، باید یک نگاهی به ترافیک روی زمین بیاندازید. پکن با مجموعه‌ای از جاده‌های حلقه‌ای توری شکل احاطه شده است. این مسیرها قرار بوده ترافیک را روان کنند، اما اگر زمانی در ساعت‌های شلوغی با ماشین بیرون بودید آماده باشید که چند ساعتی را در ترافیک بمانید.

پیاده‌روی در پکن

پیاده‌روی در پکن توصیه نمی‌شود. پکن یکپارچه و فوق‌العاده بزرگ است و طراحی شده که باعث شود انسان در مواجهه با قدرت، احساس کوچکی کند. طراحانی که در طول 10 سال گذشته پکن را از نو ساختند به نظر می‌آید به این فکر نکردند که شاید مردم بخواهند بین آسمان‌خراش‌های غول پیکر پیاده‌روی کنند.

دوچرخه‌سواری در پکن

با فاصله زیادی، بهترین راه برای دیدن پکن، حداقل اگر مقصدتان خیلی دور نیست، کرایه کردن دوچرخه از هتل‌تان است. پکن سرازیری و سربالایی ندارد و شهر صافی است و خطوط مخصوص دوچرخه سواری از خیابان اصلی جدا شده‌اند و کاملا امن هستند. رد شدن از صف‌های ماشین‌ها به شما ثابت می‌کند که وسیله اشتباهی را انتخاب نکرده‌اید.

بخش دوم این مطلب:

منبع: The Telegraph UK
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای شهر پکن (قسمت اول)"

پرش بانجی (بانجی جامپینگ) یکی از محبوب‌ترین و مهیج‌ترین ورزش‌های دنیا است. شرکت‌کنندگان در این ورزش باید هم از نظر ذهنی و هم از نظر بدنی آماده باشند. بانجی جامپینگ از آن دسته ورزش‌هایی است که علاوه بر آمادگی‌های بدنی و ذهنی به کلی جرات هم نیاز دارید. پکن از اولین مناطق...

پکن، پایتخت چین، معجونی از تاریخ و مدرنیته است. پکن به مدت 800 سال پایتخت چین بوده است و خانه بهترین بازمانده‌های تاریخی چین باستان است. پکن با گذشته باشکوهش شناخته می‌شود، اما شهری است که در گذشته نمانده است. پکن افسونی خاص دارد که باعث می‌شود بازدیدکنندگانی از سراسر جهان...

خرید هدیه و کادو برای بچه‌ها در چین می‌تواند تجربه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب باشد. برای خرید برای بچه‌ها در چین تعداد زیادی گزینه برای انتخاب وجود دارد، بسته به این که به دنبال چه نوع هدیه‌ای هستید. تنوع محصولات در چین گاهی گیج‌کننده است. اسباب‌بازی‌های سرگرم‌کننده...

خرید بخشی ضروری از تور چین و تور پکن است. با بودن تعداد بی‌پایانی از مجتمع‌های بزرگ تازه افتتاح شده، میدان‌های شهر، مراکز خرید و خیابان‌های پر مغازه که در پکن پخش شده‌اند، خرید در پکن بیشتر از همیشه راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر شده است. اجناسی از هر موضوعی که قابل تصور...