TEL : 22902286 (10 Lines)

راهنمای سفر کوالالامپور مالزی برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)

سفر به مالزی بدون این که چند روزی را در پایتخت این کشور یعنی کوالالامپور سپری کنید، تکمیل نخواهد شد. اگر چه کوالالامپور نسبت به دیگر مناطق کشور مالزی گران‌تر است، اما مخلوط فرهنگ هندی، چینی، مالایی و غربی، معجونی منحصر به فرد از غذاها، مراکز خرید و زندگی شبانه‌ای را به وجود آورده است که باعث شده بازدید از کوالالامپور ارزشش را داشته باشد. کوالالامپور شهری هیجان‌انگیز و یکی از بهترین‌های مکان‌های جهان برای صرف غذاهای هندی است.

راهنمای سفر کوالالامپور مالزی برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)

هزینه‌ها‌ی معمول در تور کوالالامپور

قیمت اقامتگاه‌ها در کوالالامپور: اتاق‌های مشترک در خوابگاه‌ها به ازای هر شب، هزینه‌ای بین ۱۵ تا ۴۵ رینگیت مالزی دارند. اگر تمایل به اقامت در اتاق‌های خصوصی دارید، باید ۴۰ رینگیت برای اجاره‌ی یک اتاق یک تخت‌خوابه یا ۶۰ رینگیت برای اجاره‌ی اتاقی دو تخته پرداخت کنید.

قیمت هتل‌های ارزان قیمت کوالالامپور: یک اتاق یک تخته در یک هتل ارزان قیمت کوالالامپور، به همان اندازه هزینه اتاق در خوابگاه هزینه دارد با این تفاوت که در هتل یک حمام مخصوص به خود خواهید داشت. اگر تمایل دارید در یک هتل با کیفیت و خوب اتاق بگیرید، باید حدود ۱۰۰ رینگیت مالزی به ازای هر شب پرداخت کنید.

متوسط هزینه خوراک در کوالالامپور: غذاهای خیابانی کوالالامپور معمولا به ازای هر بشقاب غذا هزینه‌ای بین ۶ تا ۹ رینگیت در بر دارند. غذاهای محلی در رستوران‌های کوالالامپور بین 4 تا 15 رینگت هزینه دارند. در یک رستوران خوب با سرویس میز، یک وعده غذا به همراه نوشیدنی حدود ۳۸ رینگیت هزینه خواهد داشت. غذاهای غربی مانند همیشه از غذاهای محلی گران‌تر هستند، اما با این حال ترکیبی از یک وعده فست فود، تنها حدود ۱۵ رینگیت برای شما هزینه خواهد داشت.

هزینه‌ی حمل و نقل در کوالالامپور: سیستم حمل و نقل عمومی کوالالامپور بسیار عالی است. کرایه‌ی اتوبوس‌ها از ۱ رینگیت شروع می‌شود، در حالی که سفر با LRT (مترو) و مونوریل بین ۲ تا ۳۵ رینگیت هزینه دارند، بسته به مسافت طی شده.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در زمان سفر به کوالالامپور مالزی

از Lot 10 خرید کنید: اگر در تور مالزی به دنبال لباس‌های اصل و‌ ارزان می‌گردید سری به این مرکز فروش (LOT 10) در کوالالامپور بزنید. یکی از ارزانترین مجتمع‌های تجاری که می‌توانید در جنوب شرقی آسیا پیدا کنید.

در محله‌ی چینی‌ها اقامت کنید: محله‌ی چینی‌ها در کوالالامپور، یکی از ارزان‌ترین نقاط شهر برای اجاره‌ی اتاق و خوابگاه است. این محله به بسیاری از جاذبه‌های توریستی کوالالامپور هم نسبتا نزدیک است.

با پای پیاده به گشت و گذار بپردازید: محله‌ی چینی‌‌ها (Chinatown) و هند کوچک (Little India)، دو محله همسایه در کوالالامپور هستند که بیشترین مکان‌های توریستی شهر را دارند. این دو ناحیه درست در کنار همدیگر واقع شده‌اند. از این رو، می‌توان به سادگی با پیاده‌روی و بدون صرف هزینه حمل و نقل از این دو منطقه بازدید کرد.

قسمت دوم این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای سفر کوالالامپور مالزی برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)"

فرهنگ غنی مالزی با گوناگونی و تنوعش شناخته می‌شود. مالزی محل تلفیق فرهنگ مالایایی (قوم اصلی مردم کشور مالزی)، چین، هند و چندین گروه‌ بومی کوچک دیگر است که سنت‌های فرهنگی کهن خود را طی سالیان دراز حفظ کرده‌اند. این مطلب، شما را با بهترین مکان‌های دیدنی کشور مالزی آشنا...

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که زیر پایمان، درون این زمین خاکی چه زیبایی‌هایی پنهان شده‌اند؟ وقتی تلاش کنید به اعماق زمین بروید دنیای کاملا جدیدی در برابرتان نمایان می‌شود و تصورش را بکنید که چه گنجینه‌های کشف نشده‌ای آن پایین قرار دارند. با ما همراه باشید و این 10 غار...

با گرد هم آوردن ترکیبی غنی از فرهنگ‌های چینی، هندی، مالزیایی، بریتانیایی و اندونزیایی، بهترین راه برای تجربه کوالالامپور و لذت بردن از آن، این است که مرکز شهر را جستجو کنید. کوالالامپور طیف وسیعی از زیبایی‌های معماری و تنوع غذایی را شامل می‌شود و تنها یک ساعت از شگفتی‌های...

در این مطلب چهار قسمتی، با افرادی آشنا می‌شوید که برای تحقق رویای خود دست از همه داشته‌هایشان کشیدند و زندگی روزمره خود را با هدف دست یافتن به رویاهایشان ترک کردند. بسیاری از آنها اعتقاد دارند، کار راحتی نبود و سختی‌های زیادی تحمل کردند، ولی در نهایت از نتیجه کارشان و از...