TEL : 22902286 (10 Lines)

راهنمای سفر کوالالامپور مالزی برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)

سفر به مالزی بدون این که چند روزی را در پایتخت این کشور یعنی کوالالامپور سپری کنید، تکمیل نخواهد شد. اگر چه کوالالامپور نسبت به دیگر مناطق کشور مالزی گران‌تر است، اما مخلوط فرهنگ هندی، چینی، مالایی و غربی، معجونی منحصر به فرد از غذاها، مراکز خرید و زندگی شبانه‌ای را به وجود آورده است که باعث شده بازدید از کوالالامپور ارزشش را داشته باشد. کوالالامپور شهری هیجان‌انگیز و یکی از بهترین‌های مکان‌های جهان برای صرف غذاهای هندی است.

راهنمای سفر کوالالامپور مالزی برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)

هزینه‌ها‌ی معمول در تور کوالالامپور

قیمت اقامتگاه‌ها در کوالالامپور: اتاق‌های مشترک در خوابگاه‌ها به ازای هر شب، هزینه‌ای بین ۱۵ تا ۴۵ رینگیت مالزی دارند. اگر تمایل به اقامت در اتاق‌های خصوصی دارید، باید ۴۰ رینگیت برای اجاره‌ی یک اتاق یک تخت‌خوابه یا ۶۰ رینگیت برای اجاره‌ی اتاقی دو تخته پرداخت کنید.

قیمت هتل‌های ارزان قیمت کوالالامپور: یک اتاق یک تخته در یک هتل ارزان قیمت کوالالامپور، به همان اندازه هزینه اتاق در خوابگاه هزینه دارد با این تفاوت که در هتل یک حمام مخصوص به خود خواهید داشت. اگر تمایل دارید در یک هتل با کیفیت و خوب اتاق بگیرید، باید حدود ۱۰۰ رینگیت مالزی به ازای هر شب پرداخت کنید.

متوسط هزینه خوراک در کوالالامپور: غذاهای خیابانی کوالالامپور معمولا به ازای هر بشقاب غذا هزینه‌ای بین ۶ تا ۹ رینگیت در بر دارند. غذاهای محلی در رستوران‌های کوالالامپور بین 4 تا 15 رینگت هزینه دارند. در یک رستوران خوب با سرویس میز، یک وعده غذا به همراه نوشیدنی حدود ۳۸ رینگیت هزینه خواهد داشت. غذاهای غربی مانند همیشه از غذاهای محلی گران‌تر هستند، اما با این حال ترکیبی از یک وعده فست فود، تنها حدود ۱۵ رینگیت برای شما هزینه خواهد داشت.

هزینه‌ی حمل و نقل در کوالالامپور: سیستم حمل و نقل عمومی کوالالامپور بسیار عالی است. کرایه‌ی اتوبوس‌ها از ۱ رینگیت شروع می‌شود، در حالی که سفر با LRT (مترو) و مونوریل بین ۲ تا ۳۵ رینگیت هزینه دارند، بسته به مسافت طی شده.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در زمان سفر به کوالالامپور مالزی

از Lot 10 خرید کنید: اگر در تور مالزی به دنبال لباس‌های اصل و‌ ارزان می‌گردید سری به این مرکز فروش (LOT 10) در کوالالامپور بزنید. یکی از ارزانترین مجتمع‌های تجاری که می‌توانید در جنوب شرقی آسیا پیدا کنید.

در محله‌ی چینی‌ها اقامت کنید: محله‌ی چینی‌ها در کوالالامپور، یکی از ارزان‌ترین نقاط شهر برای اجاره‌ی اتاق و خوابگاه است. این محله به بسیاری از جاذبه‌های توریستی کوالالامپور هم نسبتا نزدیک است.

با پای پیاده به گشت و گذار بپردازید: محله‌ی چینی‌‌ها (Chinatown) و هند کوچک (Little India)، دو محله همسایه در کوالالامپور هستند که بیشترین مکان‌های توریستی شهر را دارند. این دو ناحیه درست در کنار همدیگر واقع شده‌اند. از این رو، می‌توان به سادگی با پیاده‌روی و بدون صرف هزینه حمل و نقل از این دو منطقه بازدید کرد.

قسمت دوم این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای سفر کوالالامپور مالزی برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)"

مکان‌های مقدس واقعا شگفت‌انگیز هستند. معمولا صومعه‌ها، حرم‌ها و معابد در طبیعتی بکر واقع شده‌اند و زیبایی‌شان جلا دهنده روح است. همچنین برخی مکان‌ها به حدی دست نخورده هستند که مقدس محسوب می‌شوند و در میان مردم هر منطقه‌ای از احترام خاصی برخوردار هستند. در ادامه...

برای گردشگران کوله‌پشتی به دوش، رفتن به سمت جنوب شرقی آسیا سفری معمول و شناخته شده است. از دهه‌ ۷۰ میلادی افراد زیادی در سراسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند. سفر به جنوب شرقی آسیا از تایلند زیبا شروع می‌شود، به لائوس در حال محبوب شدن می‌رسد و راه خود را از ویتنام و از معابد...

سیاره ما جاذبه‌های طبیعی زیبای بسیاری دارد. بعضی از آن‌ها جلوی چشمان ما قرار دارند، در حالی که تعدادی از آن‌ها زیر زمین پنهان شده‌اند و از دید ما دور هستند. با ما همراه باشید و با چند تا از گنجینه‌های زیرزمینی دنیا آشنا شوید، مکان‌هایی که تجربه‌هایی فراموش نشدنی...

بریک فیلدز که بیشتر با نام هندوستان کوچک شناخته می‌شود، با دیگر مناطق کوالالامپور تفاوت‌های زیادی دارد. این منطقه توسط جامعه هندی‌ها به یک خیابان پهن تبدیل شد، پر از مغازه‌هایی که اجناس سنتی هند و غذاهای هندی می‌فروشند. بریک فیلدز مملو از رستوران‌های هندی است که...