TEL : 22902286 (10 Line)

راهنمای سفر هنگ کنگ برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)

هنگ کنگ (چین) یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای زمین است. هنگ کنگ شامل سه جزیره (جزیره هنگ کنگ، کولون (Kowloon) و New Territories) است. هنگ کنگ آن قدر دیدنی دارد که هر نوع سفری را که برای خودتان تدارک دیده‌اید را خاطره‌انگیز می‌کند. از فروشگاه‌های سنتی خیابانی و معابد زیبا گرفته تا خیابان‌های پر سرعت و آسمان خراش‌هایی که گوشه گوشه شهر قد علم کرده‌اند، تا گزینه‌های بی‌پایان خوردن و نوشیدن، تفریحات و سرگرمی‌های زیادی برای انجام دادن در هنگ کنگ وجود دارد. سخت است که از هنگ کنگ خوشتان نیاید. اگر عاشق غذا خوردن باشید، هنگ کنگ بهشت شما است‌. با چند کیلو وزن اضافه از هنگ کنگ بیرون خواهید آمد. با ما همراه باشید و با یکی از جذاب‌ترین شهرهای دنیا آشنا شوید.

راهنمای سفر هنگ کنگ برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)

هزینه‌های معمول در سفر به هنگ کنگ

هزینه‌ی مهمانخانه‌ها در هنگ کنگ: قیمت خوابگاه‌ها در هنگ کنگ بسیار متنوع است و از حدود 90 دلار هنگ کنگ برای هر شب شروع می‌شود. در حالت متوسط برای یک اتاق تمیز و مناسب، باید حدود 150 دلار هنگ کنگ هزینه کنید. اتاق‌های خصوصی در مهمان‌خانه‌ها از حدود 250 دلار هنگ کنگ شروع می‌شود و تا 500 دلار هنگ کنگ برای اتاق‌های دو تخته بالا می‌رود.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان قیمت هنگ کنگ: قیمت‌ اتاق‌های دو تخته با امکانات ابتدایی از 3۵۰ دلار هنگ کنگ به ازای هر شب اقامت شروع می‌شود. تعداد زیادی آپارتمان قابل اجاره‌ توسط سایت‌هایی مثل Airbnb هم در این شهر وجود دارد که مقرون به صرفه هستند، اگر نمی‌خواهید در مهمانخانه اقامت کنید و از پس قیمت هتل‌ها نیز بر نمی‌آیید.

متوسط هزینه خوراک در هنگ کنگ: هنگ کنگ به طور کلی شهر گرانی محسوب می‌شود، با این وجود تعداد بسیار زیادی انتخاب برای غذای ارزان در آن وجود دارد. نودل و dumpling هزینه‌ای حدود ۴۰ دلار هنگ کنگ برای هر وعده در بر دارند. هزینه‌ی غذا در یک رستوران با محل نشستن به همراه نوشیدنی حدود ۱۰۰ دلار هنگ کنگ است. اگر تصمیم دارید کمی ریخت و پاش کنید، باید انتظار پرداخت ۳۱۰ دلار هنگ کنگ یا بیشتر را برای یک غذای شیک یا غذای غربی مانند غذای ایتالیایی، استیک یا ساندویچ آمریکایی داشته باشید. اما با این حال می‌توانید فروشگاه‌های غذایی ارزان و نودل فروشی‌های که غذای سالم و ارزان سرو می‌کنند را پیدا کنید.

هزینه‌ی حمل و نقل در هنگ کنگ: در هنگ کنگ می‌توانید یک کارت عبور سفری یک روزه مخصوص گردشگران را با قیمت ۵5 دلار هنگ کنگ تهیه کنید، که دسترسی نامحدود به سیستم حمل و نقل عمومی از جمله مترو، تراموا و خدمات راه آهن را برایتان فراهم می‌کند. بلیت‌های تک نفره بر اساس فاصله‌، قیمت‌های مختلفی دارند، از 7 تا 23 دلار هنگ کنگ. هزینه‌ی جابجایی توسط کشتی بین دو جزیره‌ی هنگ کنگ و کولون هم ۲ دلار هنگ کنگ می‌شود. مترو هنگ کنگ تمام شهر را پوشش می‌دهد اما برای آخر شب‌ها، تاکسی‌ها گزینه‌های مناسبی هستند، البته هزینه کرایه بالایی دارند.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در مدت اقامت در هنگ کنگ

فراتر از توصیه‌های همیشگی شامل خوردن غذاهای محلی، صرف نظر کردن از نوشیدنی‌ها و استفاده از حمل و نقل عمومی، چند تا توصیه ویژه برای هنگ کنگ برایتان در نظر گرفته‌ایم:

از رستوران‌های سلف سرویس غذا بخرید: تعداد زیادی رستوران سلف سرویس در هنگ کنگ وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها غذای بسیار کاملی را با قیمتی کمتر از ۱۱۰ دلار هنگ کنگ میل کنید.

از ماندن در جزیره‌ی هنگ کنگ اجتناب کنید: اگر برایتان مقدور است و دوست دارید کمی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، در جزایر دیگری به جز هنگ کنگ توقف کنید، چرا که به نسبت ارزان‌تر هستند.

در بازارها خرید کنید: اغلب فروشگاه‌های محلی درون بازارها، غذاهای ارزان‌تر و همچنین تازه‌تر را گاهی تا ۵۰ درصد ارزان‌تر از سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسانند. پس تمام خرید‌هایتان را اینجا انجام دهید.

در عمارت Chungking اقامت کنید: با فاصله زیاد حتی تا یک هتل یک ستاره، عمارت Chungking ارزان‌ترین محل اقامت در هنگ کنگ است. بهترین مکان هنگ کنگ نیست ولی برای خودش تجربه‌ای خاص است. اگر از نظر بودجه در تنگنا هستید، در این محل اقامت کنید.

یک کارت عبور حمل و نقل روزانه تهیه کنید: هزینه‌ی جابجایی توسط قطار در هنگ کنگ، به سرعت بر اساس فاصله افزایش می‌یابد، از این رو اگر در خود شهر هنگ کنگ و ‌New Territories گشت و گذار می‌کنید، برای شما مقرون به صرفه‌تر است که یک کارت عبور روزانه خریداری کنید.

قسمت دوم این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای سفر هنگ کنگ برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت اول)"

در بیست و یکمین تحقیق سالانه هزینه زندگی که توسط موسسه مشاوره‌ای Mercer انجام می‌شود، 207 شهر در 5 قاره مورد بررسی قرار گرفت. بیش از 200 گزینه در رابطه با هزینه زندگی در آن‌ها با هم مقایسه شد، شامل مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، وسایل خانه و تفریحات. نتیجه، این لیست شانزده تایی از گرانترین...

چین آن قدر گسترده و پر از دیدنی است که کسانی که به تور چین می‌روند، در مدت 10 یا 11 روز تور خود، تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های چین را می‌بینند. اگر چین را تا به حال ندیده‌اید درنگ نکنید، مطمئن باشید که تور چین یکی از بهترین سفرهایتان خواهد بود. در بخش اول چند توصیه به آن‌هایی...

اگر در زمان تور چین می‌خواهید بهترین تجربه را از جاذبه‌های طبیعی چین داشته باشید، باید سری به پارک‌های ملی چین بزنید. در بخش اول این مطلب 3 تا از 5 پارک برتر ملی چین را معرفی کردیم؛ در ادامه به بررسی دیگر پارک‌ها می‌پردازیم.

رفتن به تور چین تجربه‌ای منحصر به فرد در زندگی است، بنابراین شما باید کاری کنید که هر لحظه آن برایتان خاطره‌انگیز و ویژه باشد. چین کشور فوق‎العاده بزرگی است و سوال اصلی این است که من در مدت چند روز تور چین، چگونه جوهر واقعی چین را تجربه کنم. در این مقاله توضیح داده‌ایم که...