راهنمای سفر به جنوب شرقی آسیا برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت دوم)

جنوب شرقی آسیا یکی از پر طرفدارترین مناطق گردشگری برای تمام مردم دنیا است، از تایلند و مالزی گرفته تا ویتنام و کامبوج. در بخش نخست به موارد پایه‌ای سفر به این مناطق پرداختیم. در ادامه اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم به برخی از دیدنی‌های و انجام دادنی‌های جنوب شرقی آسیا، جایی که پرداختن به تمام ویژگی‌های هر منطقه لیستی بی‌انتها ایجاد می‌کند.

راهنمای سفر به جنوب شرقی آسیا برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت دوم)

بانکوک را بگردید

در بانکوک فرصت‌های زیادی برای تجربه کردن وجود دارد. از بانکوک می‌توانید به هر کجا که می‌خواهید بروید، می‌توانید در بانکوک غذاهای فوق‌العاده را مزه کنید، فروشگاه‌های ارزان‌قیمت پیدا کنید و زندگی شبانه محشری را تجربه کنید که شما را تا صبح بیدار نگه می‌دارد.

در مالزی، تایلند و لائوس جنگل‌پیمایی کنید

مهم نیست در کدام نقطه از جنوب شرقی آسیا این کار را انجام دهید، جنگل‌پیمایی از آن بایدها در سفر به جنوب شرقی آسیا است. این منطقه از جنگل‌های شگفت‌انگیز با حیات وحش متنوع پوشیده شده است. بهترین جنگل‌ها در لائوس و مالزی قرار دارند با این حال مناطق جنگلی تایلند از همه در دسترس‌تر هستند.

انگکور وات (Angkor Wat) کامبوج را ببینید

این معبد یکی از بزرگ‌ترین دست‌ساخته‌های انسان است. حتی اگر علاقه‌ای به معابد نداشته باشید این مکان شگفت‌انگیز با نمایش نبوغ بشری شما را به وجد می‌آورد.

در جشن ماه کامل تایلند شرکت کنید

بزرگترین جشن یک شبه در دنیا، گاهی با حضور ۳۰۰۰۰ نفر برگزار می‌شود. در جزیره‌ی کو فانگان تایلند تا صبح تفریح کنید و دوست‌های جدید پیدا کنید.

در تایلند و مالزی غواصی یاد بگیرید

در این منطقه جایگاه‌های زیادی برای غواصی وجود دارد. هزینه‌ای که برای یادگیری غواصی در این منطقه خرج می‌کنید، نسبت به کشور خودتان خیلی جزئی خواهد بود. بهترین مکان‌ها برای غواصی، کو تایو در تایلند، سیپیدان در مالزی و همچنین اندونزی و فیلیپین هستند.

در سنگاپور غذا بخورید

فکر کردید فقط تایلند غذاهای خوب دارد؟ باید غذاهای سنگاپوری را امتحان کنید. ضمن این که بازدید از هند کوچک (Little India) و محله‌ی چینی‌ها را در سنگاپور فراموش نکنید. در آنجا می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین غذاهای آسیایی را پیدا کنید.

از جزایر گرمسیری مالزی، تایلند و کامبوج بازدید کنید

بیشتر جزایر گرمسیری دنیا در این منطقه واقع شده‌اند. از این رو این امکان برای شما فراهم است که در سواحل آفتاب بگیرید و در آب لاجوردی آنجا آب‌تنی کنید. جزایر پرهنتیان (مالزی)، جزیره‌ی رابیت (کامبوج)، جزیره کو لانتا (تایلند)، جزیره کو چانگ (تایلند) و پارک ملی Ko Tarutao در تایلند از جمله‌ی بهترین‌ها هستند.

هر چه قدر جا دارید از معابد جنوب شرق آسیا دیدن کنید

در جنوب شرقی آسیا از همه چیز زیاد وجود دارد؛ کلی غذا، جزیره، لباس، نوشیدنی و کلی معبد. به طوری که هر طرف که سرتان را می‌گردانید یک معبد می‌بینید. ممکن است معبد دونتان پر شود، ولی با این حال سعی کنید از معابد زیادی دیدن کنید، چون هر کدام بسته به منطقه و کشوری که در آن قرار دارد، یگانگی و منحصر به فردی خودش را دارد.

در Sipidan مالزی غواصی کنید

سیپیدان یکی از بهترین محل‌های غواصی در جهان است که در مالزی قرار دارد. چنان چه گواهی غواصی دارید مطمئن شوید که در این منطقه غواصی خواهید کرد. افراد زیادی به این بخش از مالزی نمی‌آیند، اما غیر از غواصی، کلی مکان دیدنی در این بخش مالزی وجود دارد.

عاشق بالی شوید

بالی یکی از محبوب‌ترین بخش‌های اندونزی به حساب می‌آید و ساحل کوتا یکی از قسمت‌های معروف بالی است. در بالی سواحل محشری برای خانواده‌ها وجود دارد و در مرکز بالی چشم‌انداز شالیزارهای برنج، به شما نشان می‌دهند که سبز یعنی چه. شهر کوچک یوبود در بالی به علت غذاها و رقص سنتی‌اش معروف است.

از شهر هوشی‌مین ویتنام دیدن کنید

شهر بی‌نظم و دیوانه‌وار هوشی‌مین (ویتنام)، نمود عینی هرج و مرج کنترل‌شده‌ای است که به جنوب شرقی آسیا حکم می‌راند. هیچ وقت نخواهید فهمید که این حجم از جمعیت و اتومبیل چگونه در این شهر اداره می‌شوند.

طلوع آفتاب را بر فراز آتش‌فشان‌های اندونزی تماشا کنید

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی جزیره‌ی جاوا، مونت برومو و پارک ملی آن است. به طوری که نمی‌خواهید هیچ نقطه‌ای از این چشم‌انداز را ندیده باقی بگذارید. اگر در اوسط ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) به این نقطه سفر کنید می‌توانید در مراسم اوپکارا کاسودو که مردم Tengger آن را انجام می‌دهند شرکت کنید. سعی کنید صبح زود از خواب بیدار شوید تا شاهد تماشایی‌ترین طلوع آفتاب زندگی خود باشید.

قسمت اول این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای سفر به جنوب شرقی آسیا برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت دوم)"

مهم ترین کار قبل از رفتن به سفر کسب اطلاعات از مقصد است. برخی اوقات دانستن (یا خیلی بدتر ندانستن) جزئی ترین اطلاعات از یک محل، ممکن است کل سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این سلسله مطالب ما نگاهی (هر چند مختصر) انداخته ایم به کشور تایلند. کشوری که بسیاری آن را در لیست سفرهای خود قرار...

وقتی که از کشورهای دیگر دیدن می‌کنید، برای این که از شرمساری، پرداخت جریمه و حتی زندان اجتناب کنید، بهتر است این مطلب را بخوانید. از قوانین ناشی از نگرانی‌های جدی در مورد ایمنی و سلامت گرفته تا قانون‌های قدیمی مسخره که به سختی با عقل جور در می‌آیند.

معیارهایی که عامل انتخاب یک محله از بانکوک برای یک نفر هستند، ممکن است برای فرد دیگر دلایل مقبول نیفتادن آن محله باشد. در این مطلب دو قسمتی، چندین محله از بانکوک را از جنبه‌های مختلف بررسی کردیم و خوبی‌ها و بدی‌های آن‌ها را گفتیم. در قسمت دوم با ما همراه باشید و با دیگر...

هر وقت بحث گردشگری به میان می‌آید، ناخودآگاه ذهن به سمت تایلند و آن طبیعت فوق‌العاده‌اش می‌رود. تایلند، به طبیعت بکر، مردمان شاد و خوش برخورد و غذاهای بسیار لذیذ معروف است. بنابراین اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم تایلند بهترین کشور دنیا است.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله راهنمای سفر به جنوب شرقی آسیا برای کوله‌پشتی‌گردها (قسمت دوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)