TEL : 22902286 (10 Lines)

راهنمای جامع سفر به بانکوک تایلند (قسمت دوم)

در قسمت اول این مطلب، به سراغ دیدنی‌های بانکوک رفتیم. با گشت و گذار در این شهر بزرگ تایلند، مسلما گرسنه خواهید شد. در ادامه سراغ بهترین مکان‌های بانکوک برای خوردن غذایی خوشمزه رفتیم.

راهنمای جامع سفر به بانکوک تایلند (قسمت دوم)

در تور بانکوک چه غذایی بخوریم

بانکوک برخی از بهترین غذاهای تایلندی و غذاهای بین‌المللی عالی در جهان را دارد. هر چیزی بخواهید، می‌توانید در بانکوک پیدا کنید (به جز غذاهای اتیوپیایی که رستورانش اخیرا بسته شده است). یکی از اولین چیزهایی که در زمان برگشت از تور تایلند دلتان برایش تنگ می‌شود غذاهای خوشمزه تایلند است. در یک محدوده پیاده‌روی کوتاه، می‌توانید همزمان غذاهای خوشمزه و فوق‌العاده محلی، غذاهای ایتالیایی، مکزیکی و سوشی پیدا کنید. شما می‌توانید مانند یک پادشاه در بانکوک غذا بخورید.

برای غذا خوردن در بانکوک این محله‌ها را در نظر داشته باشید:

  • محله چینی‌ها (شما در محله چینی‌ها هیچ چیزی را از دست نخواهید داد)
  • لیتل عربیا (Little Arabia با غذاهای خاورمیانه‌ای)
  • نانگ لوئنگ (Nang Loeng، این مکان تقریبا نزدیک بنای تاریخی دموکراسی است)
  • رامکام هائنگ (Ramkamhaeng، روبه‌روی دانشگاهی به همین نام)
  • سوئی رامبوتری (Soi Rambuttri، در انتهای خیابان)
  • سوخومویت سوئی سی و سه (Sukhumvit Soi 33، غذاهای خوشمزه تایلندی، سوپ‌ها و فروشندگان نودل را می‌توانید در این مکان بیابید)
  • بنای تاریخی پیروزی (Victory Monument)

بعد از این که با غذاهای تایلندی حسابی به خودتان لطف کردید، ممکن است بخواهید چیز دیگری را امتحان کنید. متاسفانه در مقایسه با سایر مکان‌ها، غذاهای بین‌المللی خوب در بانکوک کمی گران هستند. البته این هزینه بالا خیلی هم گران‌قیمت نیست، اما با توجه به استانداردهای محلی به نظر زیاد می‌رسد. در ادامه می‌توانید برخی از رستوران‌های غربی با قیمت مناسب و غذاهای خوب را مشاهده کنید.

رستوران Bella Napoli بانکوک

رستوران بلا ناپولی (Bella Napoli) یکی از بهترین مکان‌ها برای خوردن غذاهای ایتالیایی در بانکوک است. شما می‌توانید بهترین پیتزای بانکوک را به همراه سایر غذاهای خوشمزه و مخصوص ایتالیایی در این مکان پیدا کنید.

آشپزخانه مکزیکی چارلی براون بانکوک

شما نمی‌توانید غذاهای مکزیکی خوب زیادی در آسیا پیدا کنید، اما در آشپزخانه مکزیکی چارلی براون (Charley Brown’s Mexican Cuisine) این امکان وجود دارد. این مکان یکی از بهترین رستوران‌های ارائه‌دهنده غذاهای مکزیکی در بانکوک است. این رستوران توسط یک سرآشپز آمریکایی ماهر اداره می‌شود که غذاهای آن محبوب همه افراد عاشق مکزیک است.

رستوران Isao بانکوک

ایسائو (Isao) نیز یکی از رستوران‌های عالی بانکوک برای خوردن سوشی است. هر چیزی که در این رستوران سفارش دهید، خوشمزه خواهد بود. این مکان منوی متنوعی دارد و محتوای آن همیشه تغییر می‌کند. مطمئن شوید که غذایی با نام رول زمستانی (Winter Roll) را امتحان می‌کنید.

رستوران گیاهی May Kaidee بانکوک

رستوران گیاهی مای کیده (May Kaidee) در نزدیکی جاده خائوسان واقع شده و یک موسسه در بانکوک است و بهترین غذاهای گیاهی تایلندی را ارائه می‌دهد. سعی کنید غذایی به نام ماسامان کاری (Massaman curry) و رول بهاری (Spring Rolls) را امتحان کنید. در این مکان کلاس‌های آشپزی هم برگزار می‌شود.

رستوران اتاق مغول بانکوک

بانکوک دارای رستوران‌های هندی بسیاری است، اما این مکان یکی از بهترین‌ها است. رستوران اتاق مغول (Moghul Room) در اطراف رستوران ارزان‌قیمت چارلی بروان واقع شده است و غذاهای هند شمالی را ارائه می‌کند. بهتر است غذای تالی (Thali) را امتحان کنید. در این مکان بهترین و خوشمزه‌ترین غذاها را پیدا خواهید کرد.

رستوران Pizzeria Limoncello بانکوک

در حالی که مغازه بلا ناپولی بهترین پیتزاهای بانکوک را ارائه می‌کند، برای چشیدن سایر غذاهای ایتالیایی به همراه پیتزای خوشمزه، بهتر است سری به پیتزا فروشی لیموچلو (Limoncello) بزنید.

کافه تاپاس بانکوک

کافه تاپاس (Tapas) بهترین تاپاس‌های اسپانیایی را در بانکوک دارد. غذایی به نام پاتاتاز براواز (Patatas Bravas) بسیار خوشمزه است. این مکان غذاهای بسیار خوشمزه مرتبط با ماهی را ارائه می‌کند.

قسمت اول این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "راهنمای جامع سفر به بانکوک تایلند (قسمت دوم)"

وقتی در تور تایلند هستید، خیلی عذاب‌آور است که از خواب بیدار شوید و ببینید هوا بارانی است؛ ولی خوشبختانه بانکوک تعداد زیادی گزینه برای روزهای بارانی نیز دارد. اگر انرژی‌اش دارید، به تماشای تمرینات موی‌تای بروید یا دوستان خود را در مسابقه ماشین‌های کارتینگ به چالش بکشید....

روز ماخا بوچا (Makha Bucha) که جزو اعیاد مذهبی بوداییان در تایلند و کامبوج می‌باشد، مربوط به روزی از ماه سوم قمری است که ماه در آن قرص کامل می‌شود. 22 فبریه 2016 و 11 فبریه 2017 در سال 95 و 96 روزهای پیش روی این مراسم در تایلند می‌باشد.

سونگ‌کران یک فستیوال سالانه در تایلند است که در سه روز از تعطیلات سال نوی سنتی تایلند از سیزدهم تا پانزدهم آوریل برگزار می‌شود. فستیوال سونگ‌کران رسما باید سه روز باشد، ولی در عمل در تایلند کل هفته جشنی بزرگ برگزار می‌شود که در آن کل مردم تایلند همه چیز را تعطیل می‌کنند...

خیابان‌های شهر تایلند بیشتر شبیه پیشخوان بی‌انتهایی از رستوران‌های فست‌فود هستند. برای این که کاملا با غذاهای محلی تایلند آشنا شوید، به کافه‌ها نروید، در خیابان‌ها قدم بزنید. تایلندی‌ها بیشتر در خیابان غذا می‌خورند و برای آشنایی بهتر با فرهنگ غذایی تایلند،...