TEL : 22902286 (10 Lines)

ده کاری که فقط در چین می‌توانید انجام دهید (بخش دوم)

رفتن به تور چین و بازدید از این کشور باستانی، به خودی خود تجربه‌ای است که در تمام عمر با خود خواهید داشت. حالا ما کارهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که در آن‌ها می‌توانید حتی خیلی بیشتر در چین ماجراجویی کنید. از موتور سواری تا شتر سواری، این کارهایی است که سفر شما به چین را خاطره‌سازتر می‌کنند. در بخش اول 5 تا از این کارها را معرفی کردیم. در ادامه به پنج تای بعدی می‌پردازیم.

ده کاری که فقط در چین می‌توانید انجام دهید (بخش دوم)

ظرف داغ سیچوان را در سیچوان چین امتحان کنید

یکی از بهترین غذاهای محلی چین که به مزه‌های عالی و روش مفرح خوردنش مشهور است غذای سیچوان است. غیر از Chengdu یا Chongqing کجای دنیا می‌توانید مزه اصلی و درست غذای سیچوان را امتحان کنید. Hotpot یا ظرف داغ یک غذای تند و تیز و کلاسیک سیچوان چین است.

حالا که موضوع بحث این است، یک سوال از شما می‌پرسیم. کجای دنیا غیر از چین می‌توانید مزه غذاهای چین را در اصلی‌ترین حالت خودش امتحان کنید؟ توصیه‌ می‌کنیم در مدت تور چین به خاطر حس چشاییتان هم که شده غذاهای چینی را امتحان کنید. در بهترین رستوران‌های چین می‌توانید تجربه‌ای داشته باشید که در تمام زندگی همراهتان باشد.

چادر زدن بر روی دیوار بزرگ چین

چادر زدن بر روی دیوار بزرگ چین از آن کارهایی است که قطعا خاطره می‌شود. فقط تصور کنید که تماشای ستاره‌ها و ماه در یک شب تاریک از روی برج و باروها چه حسی خواهد داشت. دیوار چین که در لیست جاذبه‌های چین که حتما باید ببینید در مقام اول است و در لیست عجایب هفتگانه جدید دنیا قرار دارد، جایی است که سفر به چین بدون بازدید از آن، بلندترین ساخته دست بشر تا به امروز، کامل نمی‌شود. برای این که تجربه بازدید از دیوار چین برایتان خیلی خاص‌تر شود، شب را در یکی از برج‌های نگهبانی سپری کنید و قرن‌ها در زمان به عقب برگردید. در چین تورهای بازدید از دیوار بزرگ چین از تورهایی به اندازه یک بعدازظهر گرفته تا تورهای پیاده‌روی و چادر زدن به مدت 5 شب یا بیشتر وجود دارد.

در پکن جشن سال نوی چین را تجربه کنید

اگر برنامه دارید تور چین خود را در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه بروید، سعی کنید برای سال نوی چینی در پکن باشید. بدون اغراق، آتش بازی در شب سال نو، با فاصله زیادی، عجیب و غریب‌ترین آتش‌بازی است که در عمرتان خواهید دید. نه فقط آتش‌بازی‌های رسمی و دولتی چین، بلکه مردم چین نیز دست به کار می‌شوند و به این جریان می‌پیوندند و آسمان شهر را با نورهایی شعله‌ور و مسحورکننده روشن می‌کنند. خود را به یکی از پشت‌بام‌های پکن برسانید و این انفجارهای رنگارنگ و نورانی در اطرافتان را ببینید. اگر خیلی ماجراجو هستید از فروشنده‌های کنار خیابان ترقه بخرید و آتش‌بازی خودتان را راه بیاندازید. اگر در 28 ژانویه 2017 در چین بودید، لذت سهیم بودن در این جشن را از دست ندهید.

از کوه اورست و مناطق داخلی تبت دیدن کنید

اگر در مدت تور چین تصمیم گرفتید به تبت بروید، کاری که حتما باید انجام دهید ماجراجویی در بیرون از لهاسا است. یک سفر به کوه اورست و دیگر مناطق تبت شما را با فوق‌العاده‌ترین مناظر طبیعی و جنبه‌هایی از وسعت و بکری طبیعت آشنا می‌کند که تنها در دورافتاده‌ترین نقاط دنیا پیدا می‌شوند. می‌توانید به کوه Kailash بروید که مکانی مقدس و محبوب برای بودائیان، هندوها و دیگر مردم جنوب و مرکز آسیا است. در این منطقه، از دریاچه Manasarovar که برای رمزآلود و زیبا بودنش شهرت دارد دیدن کنید. برای بازدید از مناطقی در تبت، باید از طریق تورهای گروهی که توسط آژانس‌هایی برگزار می‌شوند که توسط دولت چین مورد قبل هستند اقدام کنید.

همراه با اقلیت‌های قومی چین در شالیزارهای طبقاتی نزدیک گویلین، چای روغنی بنوشید

حتی اگر طرفدار چای روغنی نیستید وقتی از تور چین برگشتید پشیمان نخواهید شد؛ وقتی بر می‌گردید و می‌بینید که یک سبک زندگی کاملا متفاوت را در زندگیتان تجربه کرده‌اید. می‌توانید در مسیرهای اطراف شالیزارهای طبقاتی زیبای Longsheng که توسط کشاورزهای مردم Yao و دیگر اقلیت‌ها برای قرن‌ها کشت شده‌اند راه بروید، در خانه‌های چوبیشان بمانید و مزه خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های محبوبشان را امتحان کنید. شالیزارهای طبقاتی Longsheng نزدیک Guilin هستند و یکی از بزرگترین تراس‌های کشاورزی در جهان هستند که همچنان استفاده می‌شوند. می‌توانید در زمان فستیوال‌های قومی به این منطقه از چین بروید و همچنین می‌توانید دیگر جاذبه‌های عالی گویلین مانند قایق سواری بر روی رودخانه Li را تجربه کنید.

بخش اول این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "ده کاری که فقط در چین می‌توانید انجام دهید (بخش دوم)"

خط آهن پر سرعت چین پاسخی کاملا طبیعی و نمایشی قدرتمندانه از توسعه فوق‌العاده سریع اقتصادی چین هستند. خط آهن پر سرعت چین نه تنها برای مردم چین روشی عالی و با امنیت برای جابه‌جایی در کشور به وجود آورده، بلکه باعث شده سفر در کشور چین برای مسافران تور چین بیش از پیش راحت و آسان شود....

آن قدر تنوع در چین وجود دارد که گاهی تصمیم در مورد این که چه چیز از تور چین برای خودتان یا برای دیگران بیاورید می‌تواند سخت باشد. به همین خاطر است که ما 9 تا از برترین چیزهایی که می‌توانید از چین برای دوستان و اقوامتان سوغاتی بیاورید را لیست کرده‌ایم.

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که زیر پایمان، درون این زمین خاکی چه زیبایی‌هایی پنهان شده‌اند؟ وقتی تلاش کنید به اعماق زمین بروید دنیای کاملا جدیدی در برابرتان نمایان می‌شود و تصورش را بکنید که چه گنجینه‌های کشف نشده‌ای آن پایین قرار دارند. با ما همراه باشید و این 10 غار...

طبیعت زیبای گویلین، شامل صخره‌های آهکی، شالیزارهای طبقاتی برنج و رودخانه‌های زیبا، در طول قرن‌ها شکل‌دهنده بخشی از تاریخ چین بوده است. و حالا این مقصد فوق‌العاده جذاب، یکی از پرطرفدارترین مقاصد تور چین شده است.