TEL : 22902286 (10 Lines)

ده کاری که فقط در چین می‌توانید انجام دهید (بخش اول)

چین احتمالا متفاوت‌ترین کشور نسبت به کشور خودتان است. در چین کلی تجربه غیر معمول خواهید داشت. ما یک قدم جلوتر رفته‌ایم و لیست کارهایی را برایتان آماده کرده‌ایم تا آنها را در چین انجام داده و مانند توریست‌های معمولی و به شکلی معمولی، چین را تجریه نکنید.

ده کاری که فقط در چین می‌توانید انجام دهید (بخش اول)

سواری در پکن با موتور ترکه‌دار

سواری در پایتخت چین، پکن، در ترک یک موتور و دیدن آسمان‌خراش‌ها که در کنار خیابان‌های قدیمی و کوچه‌های باریک پکن قد علم کرده‌اند تجربه‌ای منحصر به فرد است. می‌توانید سوار بر ترک موتور سیکلت، به یکی از خانه‌های سبک قدیمی چین، یعنی خانه‌های حیاط‌دار siheyuan بروید. خانواده‌های قدیمی چین در مجموعه‌ای از خانه‌ها که دورتادور آن را دیواری در برگرفته بود زندگی می‌کردند. این خانه‌ها دور یک حیاط مرکزی پخش شده بودند. می‌توانید از راننده موتور سیکلت بخواهید شما را به یکی از خانه‌ها برده، جایی که شما می‌توانید با مردم محلی چین هم صحبت شده و با سبک زندگی آنها آشنا شوید.

سوار بر موتور می‌توانید از بناها و جاذبه‌های تاریخی پکن دیدن کنید و می‌توانید به میدان تیانانمن رفته و از برج‌های Gulou and Zhonglou دیدن کنید. مطمئنا این گشت و گذار، نقطه برجسته سفرتان به چین می‌شود. تورهای موتور سواری در پکن یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توانید در چین انجام دهید.

در پارک‌های محلی چین، تای چی صبحگاهی انجام دهید

راه‌های کمی وجود دارند که بتوانند بیشتر از یک ورزش صبحگاهی باعث نشاط و سرحال شدن شوند. در چین تمرین‌های ورزشی سنتی مانند qi gong و تایچی صبحگاهی بسیار محبوب هستند. شما می‌توانید گروه‌های خانم‌هایی را ببینید که در بازه زمانی طلوع آفتاب تا 9 صبح، در پارک‌های عمومی یا خیابان‌های محله‌های مسکونی جمع شده‌اند و ورزش می‌کنند. مردان نیز برای ورزش کردن دور هم جمع می‌شوند. برخی از این اجتماعات غیر رسمی هستند و در حالی که دیگر گروه‌ها اعضای گروه‌های خاص یا کلاس‌های ورزشی هستند. مهم نیست به کدام پارک در کدام شهر چین می‌روید، به احتمال زیاد این ورزشکاران سحرخیز را در آنجا می‌بینید.

تمرین‌های آهنگین، عضلات را هماهنگ کرده و کمک می‌کند استقامت و توازن بدن بالا رود. مردم در این ورزش‌ها یاد می‌گیرند عضلات و بدنشان را بهتر کنترل کنند و کشیده شدن عضلات در بیشتر این تمرین‌ها باعث می‌شود پاهای قوی‌تری داشته باشید. این تمرین‌ها همچنین می‌توانند برای تمرین حرکات رزمی نیز به کار روند.

اگر در چین خواستید به یک گروه تای چی بپیوندید، می‌توانید مودبانه سوال کنید که آیا می‌توانید همراه شوید یا نه. با تمرین و ورزش با مردم چین می‌توانید فرهنگ چین را از نزدیک و با تمام وجود تجربه کنید.

در مدت تور چین پاندا بغل کنید

چین خانه اصلی این حیوانات دوست داشتنی است. این جانوران غول پبکر و آرام برای بسیاری، مهم‌ترین جاذبه توریستی چین هستند، مخصوصا وقتی که در حالت عادی و در طبیعت بتوان آن‌ها را دید. در مرکز تولید مثل پانداها در Chengdu می‌توانید به پانداها نزدیک شوید و آن‌ها را لمس کنید. این مکان بهترین مکان در چین برای دیدن پانداها از نزدیک است.

کارکنان این مرکز تلاش می‌کنند تعداد این حیوانات در خطر انقراض را افزایش دهند. این مرکز یک زیستگاه پر از مناظر طبیعی خلق کرده و به بازدیدکننده‌ها اجازه می‌دهد پانداها را از نزدیک ببینند و با فعالیت‌ها و تلاش‌های این مرکز آشنا شوند. اگر علاقه‌مند هستید در تور چین خود این تجربه را داشته باشید، در این برنامه داوطلب شوید و کمک کنید که از این اتفاق که پانداها به خاطره‌ای در گذشته تبدیل شوند جلوگیری کنید.

مرکز تولید مثل پانداها، گروه‌های 17 نفری و بیشتر را برای بازدید از مجموعه و ثبت نام در برنامه دعوت می‌کند. شما آموزش می‌بینید که چگونه کمک کنید، ولی هزینه‌های اقامت و هزینه‌های برنامه به عهده خودتان است. شما باید پانداها را حمام دهید، به آنها غذا دهید، کمک کنید آنها را ردیابی کنند و در مورد آنها اطلاعات جمع‌آوری کنید. یک راهنمای آموزش‌دیده همیشه با شما خواهد بود تا کمک کند.

در تپه‌های شنی Dunhuang چین، شتر سواری کنید

در سفر به چین، مناطق کمتر دیده شده چین را نباید از دست بدهید. با این که وقتی بسیاری از مردم به چین فکر می‌کنند، تصویر شترهایی که در صحرا در حرکت هستند به فکرشان خطور نمی‌کند، با این حال Dunhuang، شهر شن‌ها، در چین جایگاه ویژه‌ای در تاریخ چین به عنوان توقفگاهی در جاده باستانی ابریشم داشته است. Dunhuang در استان Gansu و نزدیک مرز Xinjiang قرار دارد. این شهر چین با صحرا احاطه شده و به خاطر سواری با شتر، تپه‌های شنی و غارهای Mogao مشهور است. در این غارها می‌توانید حکاکی و نقاشی‌های باستانی را ببینید.

اگر در مدت تور چین خود، به این نقطه از چین رفتید، شتر سواری می‌تواند روش مفرح برای گشت در اطراف و دیدن زیبایی این منطقه از چین باشد. غارهای بودایی یکی از آن جاهایی است که باید بروید، اگر به تاریخ جاده ابریشم علاقه‌مند هستید. یک نصف روز برای دیدن غارها کافی است، چرا که بیشتر توریست‌ها تنها حدود 10 تا از صدها معبد را می‌بینند.

یک Gondola (قایق پارویی) سوار شوید و از یکی از شهرهای آبی باستانی چین دیدن کنید

ونیز ایتالیا کانال‌ها و قایق‌های خودش را دارد، ولی کانال‌های چین بسته به جایی که می‌روید، خیلی بزرگتر و احتمالا خیلی قدیمی‌تر از کانال‌های ونیز هستند. در چندین شهر چین مانند شانگهای و هانگزو می‌توانید در کانال‌هایی با تعداد زیادی ساختمان و پل قدیمی قایق سواری کنید. این دقیقا چیزی است که در بازدید از Zhouzhuang در شانگهای یا هر شهر آبی تاریخی شانگهای تجربه خواهید کرد. این شهرهای آبی در حومه شهر شانگهای قرار دارند و می‌توانید در هنگام بازدید از شانگهای با استفاده از تورهای مخصوص این کار از این کانال‌ها و آبراه‌ها بازدید کنید.

وقتی در شانگهای هستید برای یک تور یک روزه ما پیشنهاد می‍‌کنیم شهر آبی Zhujiajiao را ببینید که تنها یک ساعت با شانگهای فاصله داشته و مناظر زیبا و ساختمان‌های قدیمی به خوبی حفظ شده دارد. این شهر هزاران سال پیش دهکده‌ای کوچک در کنار رودخانه Grand Canal بود. در این شهر ساختمان‌ها و باغ‌های باستانی را ببینید، از روی پل‌های باستانی عبور کنید، قایق سوار شوید و از غذاها لذت ببرید. این شهر در تضاد کامل با شانگهای شلوغ و پر جمعیت است. این شهر محبوب توریست‌های داخلی چین نیز هست بنابراین سعی کنید زمانی مناسب را برای رفتن به این مکان انتخاب کنید تا با شلوغی مواجه نشوید.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "ده کاری که فقط در چین می‌توانید انجام دهید (بخش اول)"

سیستم راه‌آهن سرعت بالای چین (CRH) یا قطارهای فشنگی (Bullet Train)، خیلی سریع در چین توسعه پیدا کرد. این قطارها وسیله حمل و نقل سریع و راحتی هستند و در عرض تنها 10 سال به محبوب‌ترین روش سفر در چین تبدیل شدند. قطارهای پر سرعت چین با حروف G و D و C که قبل از شماره قطار می‌آیند طبقه‌بندی...

شالیزارهای پلکانی، مزارعی هستند که در دامنه کوهستان‌ها و تپه‌ها ساخته می‌شوند. بعضی از این شالیزارهای پلکانی صدها یا شاید هزاران سال قدمت داشته باشند. این شالیزارهای زیبا در چین، محلی عالی برای کوهنوردی، پیاده‌روی و عکاسی هستند. ما بر اساس محبوبیت‌شان، 5 تا از بهترین...

بازدید از چین برای یکبار، نمی‌تواند فرصت دیدن همه زیبایی‌های این کشور پهناور را برایتان فراهم کند. سفر اول برای کسانی که به تور چین می‌روند، معمولا شروع یک ماجراجویی دنباله‌دار و سفرهای مختلف به این کشور است. در بخش اول این مطلب، 5 شهر از 10 شهر برتر چین را با هم مرور کردیم،...

در بیست و یکمین تحقیق سالانه هزینه زندگی که توسط موسسه مشاوره‌ای Mercer انجام می‌شود، 207 شهر در 5 قاره مورد بررسی قرار گرفت. بیش از 200 گزینه در رابطه با هزینه زندگی در آن‌ها با هم مقایسه شد، شامل مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، وسایل خانه و تفریحات. نتیجه، این لیست شانزده تایی از گرانترین...