TEL : 22902286 (10 Lines)

10 چیزی که مسافران تور چین باید در مورد ژانگجیاجیه بدانند (بخش اول)

پارک جنگلی ملی ژانگجیاجیه چین، یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های طبیعی چین است. به لطف فیلم پر فروش آواتار و یک بودجه پر و پیمان برای گردشگری، این جاذبه طبیعی چین به یکی از مکان‌هایی تبدیل شده که حتما باید آن را در مدت تور چین ببینید. در ادامه چیزهایی که باید در مورد این منطقه پر رونق گردشگری چین بدانید را برایتان آماده کرده‌ایم.

10 چیزی که مسافران تور چین باید در مورد ژانگجیاجیه بدانند (بخش اول)

1. پارک ملی ژانگجیاجیه اولین پارک ملی چین (سال 1982) است

حیوانات و گیاهان در معرض خطر زیادی در این نقطه از چین وجود دارند. همین موضوع باعث شد دولت چین تلاش‌های خود برای حفاظت از این منطقه را آغاز کند. این منطقه در سال 1982 و خیلی قبل‌تر از این که مورد توجه توریست‌های تور چین قرار بگیرد، به نام پارک جنگلی ملی ژانگجیاجیه نامگذاری شد. شاید مشهورترین جاندار در معرض خطر ساکن در این منطقه، سمندر غول‌پیکر چین باشد. این دوزیستان غول‌پیکر در آبگیرها و غارهای درون جنگل زندگی می‌کند و شدیدا توسط دولت چین محافظت می‌شود. در حالی که صنعت توریسم مهمترین صنعت این منطقه از چین است با این حال حفاظت از چنین منطقه منحصر به فرد و گوناگون از نظر بیولوژیکی، در اولویت‌های دولت چین قرار دارد. پارک ملی ژانگجیاجیه چین در سال 1992 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. مسافران تور چین که از ژانگجیاجیه بازدید می‌کنند مطمئن باشند که مناظری خارق‌العاده در انتظارشان خواهد بود.

2. ژانگجیاجیه چین بهشت عاشقان ماجراجویی در محیط‌های بیرونی است

توریستهای تور چین برای مشاهده طبیعت خارق‌العاده این منطقه از چین به این پارک می‌آیند. جدا از تعداد زیادی سکوی تماشای منظره و مناظر چشم‌نواز، این پارک ملی چین تعداد زیادی غار، دریاچه، آبشار و قله‌های بلند برای دیدن دارد. عاشقان طبیعت از مبتدی‌ها گرفته تا حرفه‌ای‌ها مطمئن باشند که تعداد زیادی چالش را پشت سر خواهند گذاشت و با تجربه‌هایی عالی از تور چین بر خواهند گشت. محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه از چین این‌ها هستند: منطقه خوش منظره Wulingyuan، غار اژدهای زرد، غار اژدهای امپراتور، منطقه حفاظت شده طبیعی Suoxiyu، منطقه حفاظت شده کوهستانی Tianzi.

3. Zhangjiajie چین محل قرارگیری بلندترین پل شیشه‌ای در دنیا است

اگر خود مناظر برای شگفت زده کردن شما کافی نیستند، سعی کنید این مناظر را از مرتفع‌ترین و بلندترین پل شیشه‌ای دنیا و در حالی که انگار روی هوا ایستاده‌اید ببینید. با 300 متر ارتفاع از سطح زمین، این پل شیشه‌ای چین مطمئنا برای کسانی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست. این پل شیشه‌ای به طور رسمی در آکوست سال 2016 افتتاح شد و در اولین ماه فعالیتش، میزبان هزاران بازدیدکننده شجاع بود. این شاهکار مدرن مهندسی، مناظر خارق‌العاده‌ای را از دره زیر پایتان در اختیارتان قرار می‌دهد. در ضمن بر روی این پل شیشه‌ای چین، فرصت بانجی جامپینگ نیز دارید، اگر می‌خواهید به زمین زیر پایتان نگاه نزدیکتری داشته باشید.

4. غذای معروف و کلاسیک ماهی و برنج چین را می‌توانید در ژانگجیاجیه امتحان کنید

ژانگجیاجیه که در استان Hunan چین (همان جایی که رئیس مائو از آنجا آمده) قرار گرفته است، بخشی از کمربند برنج و ماهی چین است. همانند گوشت و سیب زمینی در غرب آمریکا و فیش اند چیپس در بریتانیا، برنج و ماهی چین نیز به عنوان غذایی تاریخی و سنتی از فرهنگ چین شناخته می‌شود. در استان هونان چین، می‌توانید بهترین‌های این غذای چین را در مدت تور چین خود و در رستوران‌های سراسر منطقه امتحان کنید. در ژانگجیاجیه غذاهای محلی شامل این‌ها هستند: ماهی نمک‌سودشده و ترش، مرغ مالا (همراه با یک تندی بی‌حس‌کننده) و San Xia Guo (نوعی ظرف داغ: غذایی که خودتان تکه‌های گوشت و سبزیجات را در ظرفی با آب در حال جوش می‌پزید).

5. داستان قلل ژانگجیاجیه و هنرمندان، داستانی به اندازه تاریخ است

خیلی قبل‌تر از آن که عکاسان از این کوهستان‌های شناور عکس بگیرند، این قله‌های کوارتزی و پرتگاه‌ها، منبع الهام چندین نسل از نقاشان و هنرمندان چین بوده‌اند. مناظر کوهستان‌های این منطقه از چین را می‌توان در بسیاری از نقاشی‌های چینی و دست‌ساخته‌های فرهنگی چین یافت، به شکلی که این قله‌های مه گرفته و سرسبز به نوعی به تصویر اصلی از طبیعت چین تبدیل شده‌اند. بخشی از شهرت این کوهستان‌های زیبا در چین برای غربی‌ها به خاطر الهام بخش بودن آن‌ها برای ساخت فیلم آواتار بوده است. کوههای بیگانه‌های آن فیلم که در میان ابرها شناور هستند مانند کوه‌های این منطقه از چین می‌مانند که در زیر ابرها قسمت پایین آن‌ها دیده نمی‌شود. در زمان حاضر توریستهای تور چین که به ژانگجیاجیه می‌روند، گوشه به گوشه، هنرمندانی را می‌بینند که مشغول عکس‌برداری از یکی از زیباترین مناظر طبیعی چین هستند.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "10 چیزی که مسافران تور چین باید در مورد ژانگجیاجیه بدانند (بخش اول)"

اپلیکیشن‌های موبایل نحوه سفر کردن ما را به طور اساسی دگرگون کرده‌اند. این دگرگونی هیچ جای دنیا به جز چین مشهودتر نیست. دانلود این اپلیکیشن‌ها قبل از رفتن به تور چین، سفر شما را به مقدار زیادی راحت‌تر می‌کند، به همین دلیل ما پرکاربردترین اپلیکیشن‌های موبایل برای مسافران...

پکن و چین آن قدر دیدنی دارند که یک بار سفر به این کشور برای دیدن زیبایی‌هایش کافی به نظر نمی‌آید. در بخش اول این مطلب 7 تا از 14 دلیلی که باعث می‌شوند خود را برای رفتن به تور چین و تور پکن آماده کنید را مرور کردیم. در ادامه با هفت تای دیگر آشنا خواهید شد.

کشورهای کمی در جهان وجود دارند که مانند چین، چنین فرهنگ متمایز و خاصی داشته باشند. چین کشوری مملو از تضادها است، با وجود شهرهای بزرگ و در حال رشدی همچون پکن، شانگهای و هنگ کنگ، مناطق غربی این کشور، حالتی کاملا روستایی و توسعه نیافته دارند. چین کشوری است که بین مرزهای مشخص کننده...

شیرینی کیک ماه، یک شیرینی سنتی چین است که معمولا در زمان فستیوال نیمه پاییز خورده می‌شود. در این فستوال ویژه چین، خانواده‌ها دور هم جمع شده و در حال تماشای ماه، این کیک را می‌خورند. کیک ماه (Mooncake) به خاطر الهه ماه نامگذاری شده است. افسانه‌ها در چین می‌گویند این کیکی است...