TEL : 22902286 (10 Lines)

10 منطقه خرید برتر در پکن که هر مشتاق خریدی عاشقش می‌شود (بخش اول)

خرید بخشی ضروری از تور چین و تور پکن است. با بودن تعداد بی‌پایانی از مجتمع‌های بزرگ تازه افتتاح شده، میدان‌های شهر، مراکز خرید و خیابان‌های پر مغازه که در پکن پخش شده‌اند، خرید در پکن بیشتر از همیشه راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر شده است. اجناسی از هر موضوعی که قابل تصور باشد در پکن پیدا می‌شود. ما در آوای بورالان 10 تا از خیابان‌های پر مغازه، مجتمع‌ها و مرکزهای خرید پکن را لیست کرده‌ایم. این 10 مورد برترین و محبوب‌ترین منطقه‌های خرید در پکن هستند. در تور پکن بعدی خود آن‌ها را از قلم نیاندازید.

10 منطقه خرید برتر در پکن که هر مشتاق خریدی عاشقش می‌شود (بخش اول)

خیابان خرید Wangfujing پکن

خیابان خرید Wangfujing یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین خیابان‌های پر مغازه در پکن است. در این خیابان تعداد زیادی مجتمع خرید بزرگ قرار گرفته است، مانند Beijing Department Store. کتاب فروشی‌ها، استودیوهای کلاسیک عکسبرداری و مغازه‌های فروش غذاهای پکنی نیز در این خیابان وجود دارند. کالاهای موجود برای خرید در این خیابان به شدت متنوع هستند. دیوانه‌وارترین رویای خریدتان، در پکن به واقعیت تبدیل می‌شود. چند مغازه خاص که وسایل سنتی پکن را می‌فروشند نه تنها بین مردم پکن محبوب هستند بلکه مسافران خارجی تور چین نیز به شدت آن‌ها را دوست دارند، مانند فروشگاه لباس‌های پکن و فروشگاه کفش. رستوران‌ها و یک خیابان مختص خوردنی‌ها می‌تواند گرسنگی ناشی از گشت و گذار فراوان در این خیابان را بر طرف کند. خیابان خوردنی‌های Wangfujing به خاطر هله‌هوله‌ها و غذاهای سنتی پکن در جهان معروف است. قیمت غذاها در این خیابان قابل قبول هستند. در مجتمع‌های خرید می‌توانید کافه‌هایی مانند Starbucks را نیز پیدا کنید.

  • مکان: چین، پکن، حدود 15 دقیقه پیاده‌روی به سمت شرق از میدان تیانانمن
  • دسترسی از طریق مترو: خط یک به سمت Wangfujing

خیابان Qianmen پکن

این خیابان نیز که نزدیک میدان تیانانمن پکن قرار گرفته به راحتی در دسترس است. در مدت تور پکن خود می‌توانید بعد از بازدید از شهر ممنوعه و میدان تیانانمن، شب به این خیابان بروید، چرا که شب هنگام و در زیر نورها و اتمسفر آرامش‌بخشش، این خیابان خارق‌العاده‌تر به نظر می‌آید. وقتی به این خیابان زیبای پکن قدم می‌گذارید ساختمان‌هایی به سبک ساختمان‌های باستانی چین را می‌بینید که مغازه‌های مدرن را در بر گرفته‌اند. یک تراموای قدیمی چینی در این خیابان حرکت می‌کند. خیابان Qianmen حقیقتا با دیگر خیابان‌های پر مغازه پکن تفاوت دارد. در این خیابان خبری از مجتمع‌های بزرگ خرید نیست و به جای آن مجموعه‌ای از مغازه‌های کوچک، خیابان را پر کرده‌اند. لباس، کفش، غذای سنتی چین و برندهای قدیمی از بهترین‌های این خیابان هستند. رستوران اردک پکنی Quanjude در این خیابان قرار دارد و همیشه شلوغ و پر مشتری است. غیر از خود خیابان، دو کوچه Xianyukou و Dazhalan خوردنی‌های معمول پکن را عرضه می‌کنند.

  • مکان: چین، پکن، حدود 10 دقیقه پیاده‌روی از میدان تیانانمن، نزدیک سالن یادبود رئیس مائو
  • دسترسی از طریق مترو: خط دو به سمت Qianmen

خیابان تجاری Xidan پکن

خیابان ژیدان که به خیابان Wangfujing دوم پکن مشهور است، خیلی شبیه خیابان Wangfujing است و جایی است که می‌توانید در مجتمع‌های خرید عظیمش دیوانه‌وار خرید کنید. فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های لباس با تعداد زیادی برندهای معتبر جهانی و تنوع بی‌نظیری از دیگر کالاها، هر مشتری عاشق خریدی را راضی خواهد کرد. با وجود کلی رستوران‌های کوچک و فروشگاه خوردنی‌های خوشمزه چینی و سینمای مرکزی پکن، خرید، غذا خوردن، تفریح و تجربه فرهنگ چین در این مکان با هم ترکیب شده‌اند. ساختمان‌های این خیابان طراحی مدرن و زیبایی دارند و شب هنگام عالی دیده می‌شوند.

  • مکان: چین، پکن، حدود یک ساعت پیاده‌روی به سمت غرب از میدان تیانانمن
  • دسترسی از طریق مترو: خط یک یا 4 به سمت Xidan

Sanlitun Village پکن

دوست دارید یک شب را با حال و هوای مدرن و خاص در پکن بگذرانید؟ Sanlitun Village پکن، بدون شک باید اولین انتخابتان باشد. بچه‌های دهه هشتادی و نودی چین در این مکان جمع می‌شوند و فعالیت‌های تفریحی انجام می‌دهند و فستیوال‌ها را جشن می‌گیرند. با وجود کلی مغازه فروش لباس با برندهایی مخصوص جوانان، ساختمان‌های این منطقه از دیگر مکان‌های پکن ظاهر مدرن‌تری دارند. Sanlitun Village شب‌ها برای خوشگذران‌ها یک مکان رویایی است. بعد از خرید در فروشگاه‌ها می‌توانید از شب زیبای این منطقه همراه با کمی نوشیدنی لذت ببرید. نگران نباشید اگر تا دیر وقت در این خیابان ماندید. تاکسی‌ها تا دیر وقت در دسترس هستند.

  • مکان: چین، پکن، شرق منطقه Chaoyang
  • دسترسی از طریق مترو: خط 10 به سمت Tuanjiehu و خط 2 به سمت Dongsishitiao

منطقه اطراف Drum Tower و Nanluogu Lane پکن

خیابان‌های اطراف Drum Tower و Nanluogu Lane قدیمی هستند و دارای کلی ساختمان قدیمی به سبک ساختمان‌های باستانی چین. خوردنی‌های اصیل پکن در فروشگاه‌های غذاهای سنتی، از ویژگی‌های قابل توجه خیابان‌های اطراف Drum Tower هستند. در Nanluogu Lane می‌توانید کلی خرده‌ریز دوست داشتنی و خاص مربوط به فرهنگ چین را پیدا کنید. این خیابان حدود 800 متر طول دارد همراه با کلی مغازه باحال. گشت و گذار در این محله‌های قدیمی پکن و چانه زدن با فروشنده‌ها از آن کارهای جذابی است که حتما باید در مدت تور چین و تور پکن انجام دهید.

  • مکان: چین، پکن، منطقه Dongcheng
  • دسترسی از طریق مترو: خط 2 به سمت Guloudajie

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "10 منطقه خرید برتر در پکن که هر مشتاق خریدی عاشقش می‌شود (بخش اول)"

زمان کوتاه سفر، قیمت مناسب و راحتی و آسودگی در سفر باعث شده استفاده از قطارهای پر سرعت در چین طرفداران فوق‌العاده زیادی داشته باشد. در این مطلب شما را بیشتر با آینده حمل و نقل در چین (و امیدوارانه در تمام دنیا) آشنا می‌کنیم.

برترین شهرهای چین از نظر فرهنگ چای به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول شهرهایی هستند که به خاطر کشت چای در مناطق اطرافشان فوق‌العاده مشهور هستند. دسته دوم شهرهایی هستند که تاریخ و فرهنگ گسترده در مورد نوشیدن چای دارند. البته بعضی شهرها هر دوی این‌ها را دارند. نوشیدن چای در...

بهترین مکان‌ها برای غذا در چین کجا هستند؟ اگر هدف اصلی شما از رفتن به تور چین امتحان غذاهای مخصوص چین به شکل اصلیشان است، کجای چین باید بروید؟ البته غذا معمولا تنها بخشی از تجربه‌هایی است که مسافران در تور چین به دنبال آن هستند. ولی اگر در زمان تور چین شما به یکی از این شهرها...

با تاریخی طولانی، ویژگی‌های منحصر به فرد، سبک‌های فوق‌العاده زیاد و متنوع و سبک خاص پخت و پز، غذاهای چین جزئی جدا نشدنی و بسیار مهم از فرهنگ چین هستند. غذاهای چین برای رنگ، بو، مزه، معنی و مفهومی که دارند و شکل ظاهری‌شان در تمام دنیا مشهور هستند. در ادامه هشت تا از بهترین...