10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش دوم)

مطمئن باشید از پیاده‌روی در این مناطق پکن در مدت تور چین خود لذت خواهید برد. هر کدام از این مناطق پکن جاذبه مخصوص به خود را دارند. می‌توانید قسمتهایی زیبا از دیوار بزرگ چین را در Mutianyu و Jinshanling، غارهای بزرگ را در Shangfang، رنگ‌های زیبای پاییزی را در Hongluo، تپه‌های معطر (Fragrant Hills) و Baiwang و افق زیبای پکن را از ارتفاع بالا در Mangshan ببینید. در بخش اول 5 تای اول این فهرست را به شما معرفی کردیم. در ادامه و با 5 تای دیگر از بهترین مسیرهای پیاده‌روی در چین با ماه همراه باشید.

10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش دوم)

6. کوه Baihua پکن

کوه Baihua پکن، بلند و زیبا است. در تابستان علف‌های سبز، دامنه کوه که ده‌ها کیلومتر طول دارد را پوشانده و گلهای وحشی رنگارنگ، جای جای کوهستان دیده می‌شوند. آب و هوای این کوهستان بارانی است و هوای این منطقه از پکن پاک و تمیز است. در این کوهستان بیش از 700 گونه گیاهی وجود دارد، بنابراین می‌توانید این منطقه از پکن را به عنوان یک باغ گیاه‌شناسی طبیعی در نظر بگیرید. برای رسیدن به کوه با وسیله شخصی باید از طریق بزرگراه ملی 109 به سمت غرب و به سمت شهر Zhaitang و سپس شهر Qingshui بروید. سپس تابلوهای به سمت کوهستان و دهکده Tahe را دنبال کنید. مراقب جاده‌های کوهستانی باشید. از طریق مترو پکن به ایستگاه Pingguoyuan بروید و با استفاده از اتوبوس 326 به Hetan بروید. در آنجا می‌توانید با مینی‌بوس به کوه Baihua پکن بروید.

  • مکان: چین، پکن، منطقه Tougou، شهر Qingshui
  • ارتفاع از سطح دریا: ارتفاع کوه Baihua از سطح دریا 1991 متر است.

7. کوه Miaofeng پکن

کوه Miaofeng در پکن، یک مسیر پیاده‌روی کوهستانی عالی برای مسافران تور چین است. دهکده Jiangou در دامنه کوه با نام سرزمین رزها شناخته می‌شود. هزاران هکتار از گلهای رز Miaofeng در این محل کاشته می‌شوند. تعداد زیادی درخت میوه و گل، طبیعت این منطقه از پکن را تزئین می‌کنند. این منطقه به عنوان یکی از بهترین مناطق برای پیاده‌روی در کوهستان‌های غرب پکن شناخته می‌شود. برای رسیدن به این محل باید از جاده Hushi به سمت غرب و به سمت جاده Shimen بروید. از بزرگراه ملی 109 به سمت دهکده Danli بروید و در دهکده Jiangou به سمت راست پیچیده و به کوهستان Miaofeng بروید.

  • مکان: این کوه یکی از 8 قله معروف پکن است. کوه Miaofeng که تنها 55 کیلومتر با مرکز شهر پکن فاصله دارد، نزدیک‌ترین کوه بلند به پکن است.
  • ارتفاع از سطح دریا: قله اصلی این کوه پکن، 1291 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

8. کوهستان Shangfang پکن

در مدت تور چین خود برای دیدن کوهستان‌های سرسبز و غارها باید به Shangfangshan بروید. این منطقه از پکن با نام راه ستاره‌ها شناخته می‌شود و اغلب با طبیعت هانگزو و سوژو مقایسه می‌شود. منحصربه‌فردترین ویژگی این منطقه کوهستانی در پکن، 9 غار آن است. معروف‌ترین آن‌ها غار ابر و آب است. یکی از این غارها 70 متر ارتفاع دارد. می‌توانید برای رسیدن به این غارها از تله کابین استفاده کنید یا مسیر به سمت بالای کوه را پیاده طی کنید. برای رسیدن به این منطقه از طریق بزرگراه Jingshi به Liulihe بروید. بعد از آن 20 کیلومتر را به سمت غرب و به سمت کوهستان حرکت کنید. همچنین می‌توانید به Hancunhe رفته و 12 کیلومتر به سمت غرب بروید. با استفاده از اتوبوس‌های خط 917 از Tianqiao به Liangxiang بروید و بعد از آن از طریق مینی‌بوسهای موجود در Changyang به سمت کوهستان Shangfang بروید.

  • مکان: کوهستان Shangfang نزدیک دهکده Yuege در منطقه Fangshan پکن است. این منطقه 70 کیلومتر با شهر پکن فاصله دارد. در این منطقه در مجموع 12 قله وجود دارد.
  • ارتفاع از سطح دریا: بلندترین قله این کوهستان در بالاترین نقطه‌اش 860 متر از سطح دریا بالاتر است.

9. کوهستان Baiwang پکن

کوهستان Baiwang پکن پارکی جنگلی و سرسبز است. این پارک نزدیک‌ترین پارک جنگلی به شهر پکن است. در پاییزهای چین، این پارک با قرمزی فوق‌العاده زیبای برگ‌ها تزئین می‌شود. چندین مسیر به سمت بالای کوهستان Baiwang وجود دارد، بعضی سخت هستند و بعضی کم شیب و راحت. در این کوهستان ممکن است قرقاول‌ها، سنجاب‌ها و گونه‌ای از شاهین‌ها را ببینید. این کوهستان برای مسافران تور چین در هر گروه سنی و با هر نوع شرایط فیزیکی مناسب است. برای رسیدن به این منطقه از پکن، اتوبوس‌های 330 را از کاخ تابستانی پکن، اتوبوس‌های 933 را از Xizhimen یا اتوبوسهای 716 را از Caihuying به سمت Heishanhu Beikou سوار شود. همچنین می‌توانید اتوبوس 722 را از Xizhimen، اتوبوس مخصوص شماره 6 را از ایستگاه غربی راه آهن پکن، اتوبوس مخصوص شماره 5 را از ایستگاه راه آهن جنوبی پکن یا اتوبوس مخصوص شماره 4 را از Qianmen به سمت کوهستان Baiwang سوار شوید.

  • مکان: این منطقه در 3 کیلومتری شمال غرب کاخ تابستانی پکن قرار دارد.
  • ارتفاع از سطح دریا: با ارتفاعی تنها کمی بیشتر از 200 متر بالاتر از سطح دریا، کوهستان Baiwang کم ارتفاع‌ترین بخش کوه‌های Taihang است.

10. کوهستان Huangcaoliang پکن

این منطقه از پکن برای کسانی که در مدت تور چین خود دوست دارند به جای پیاده‌روی بر روی سنگ و بتن، در مسیرهای طبیعی پیاده‌روی کنند عالی است. دامنه‌ها شیب تندی ندارند و بالای کوه خشک است. Huangcaoliang به معنی سلسله جبال علف‌های زرد است که پوشش گیاهی خشک و کم پشت این کوهستان پکن را معرفی می‌کند. دیدن مناظر فوق‌العاده این کوهستان یکی از بهترین تجربه‌ها در تور چین برایتان خواهد بود. از بالای کوه می‌توانید یک طلوع آفتاب فوق‌العاده زیبا را شاهد باشید. برای رسیدن به این منطقه از پکن، اتوبوس شماره 929 از Pingguoyuan به سمت Zhaitang را سوار شوید. بعد از رسیدن به Zhaitang، مینی‌بوس‌های به سمت کوهستان را سوار شوید. کرایه این مینی‌بوس‌ها 15 یوان چین است.

  • مکان: چین، پکن، منطقه Mentougou، 14 کیلومتری شمال شهرستان Zhaitang
  • ارتفاع از سطح دریا: قله اصلی، 1773 متر بالاتر از سطح دریا است. این قله یکی از بلندترین قله‌ها در جنوب غرب پکن است.

بخش اول این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش دوم)"

با تاریخی طولانی، ویژگی‌های منحصر به فرد، سبک‌های فوق‌العاده زیاد و متنوع و سبک خاص پخت و پز، غذاهای چین جزئی جدا نشدنی و بسیار مهم از فرهنگ چین هستند. غذاهای چین برای رنگ، بو، مزه، معنی و مفهومی که دارند و شکل ظاهری‌شان در تمام دنیا مشهور هستند. در ادامه هشت تا از بهترین...

در قسمت اول این مطلب با برخی از جنبه‌های شهری پکن آشنا شدیم. در ادامه اطلاعات مهم دیگری که قبل از رفتن به این شهر بزرگ چین بهتر است بدانید را با هم مرور می‌کنیم.

سیستم راه‌آهن سرعت بالای چین (CRH) یا قطارهای فشنگی (Bullet Train)، خیلی سریع در چین توسعه پیدا کرد. این قطارها وسیله حمل و نقل سریع و راحتی هستند و در عرض تنها 10 سال به محبوب‌ترین روش سفر در چین تبدیل شدند. قطارهای پر سرعت چین با حروف G و D و C که قبل از شماره قطار می‌آیند طبقه‌بندی...

طبیعت زیبای گویلین، شامل صخره‌های آهکی، شالیزارهای طبقاتی برنج و رودخانه‌های زیبا، در طول قرن‌ها شکل‌دهنده بخشی از تاریخ چین بوده است. و حالا این مقصد فوق‌العاده جذاب، یکی از پرطرفدارترین مقاصد تور چین شده است.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله 10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش دوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)