10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش اول)

وقتی هوا خوب است، بهترین روش برای کسب آرامش پیاده‌روی در مناطق زیبای طبیعی و پیاده‌روی در کوهستان است. اگر عاشق پیاده‌روی هستید تور چین و اقامت در پکن بهترین فرصت را برای لذت بردن از طبیعت زیبای چین به شما می‌دهد. اطراف پکن، تعداد زیادی کوهستان و تپه بلند با مسیرهای پیاده‌روی وجود دارد. چند مسیر عالی برای پیاده‌روی در مسیر دیوار بزرگ چین وجود دارد و تعداد زیادی مسیر خوب پیاده‌روی نیز در پارک‌های کوهستانی پکن وجود دارد. در ادامه 10 تا از بهترین مناطق کوهستانی اطراف پکن که توصیه می‌کنیم در مدت تور چین خود در آنها پیاده‌روی کنید را برایتان لیست کرده‌ایم.

10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش اول)

1. پیاده‌روی از Jiankou به Mutianyu بر روی دیوار بزرگ چین

این مسیر محبوب‌ترین مسیر پیاده‌روی در کوهستان در پکن، بین مسافران تور چین است. در این مسیر شما از دیدن مناظر یکی از بخشهای مشهور دیوار بزرگ چین لذت خواهید برد. در مدت تور چین خود در مسیری پیاده‌روی می‌کنید که ارتش مینگ در 400 سال پیش از آن رد شده است. در قسمت Jiankou شما با چالش عبور از شیب‌دارترین بخش دیوار بزرگ چین مسیر خود را آغاز می‌کنید. بخش Jiankou دیوار بزرگ چین جایی است که عکس‌های آن را در بیشتر کارت‌پستال‌های مربوط به دیوار بزرگ چین می‌بینید. مسیر Jiankou به Mutianyu یکی از دو مسیر محبوب برای پیاده‌روی بر روی دیوار بزرگ چین است.

 • مکان: 70 کیلومتری مرکز پکن به سمت شمال شرقی
 • ارتفاع از سطح دریا: بیشتر از 1000 متر در بخش Jiankou و 535 متر در Mutianyu
 • توصیه می‌کنیم برای رسیدن به بخش Jiankou دیوار بزرگ چین، اتومبیل کرایه کنید.

2. پیاده‌روی کوهستانی در بخش Jinshanling دیوار بزرگ چین

Jinshanling بعد از Mutianyu، دومین بخش دیوار بزرگ چین است که برای پیاده‌روی در مدت تور چین به شما توصیه می‌کنیم. دیوار بزرگ چین در این قسمت هم بخش‌های بازسازی‌شده دارد، هم بخش‌های قدیمی و دست نخورده و به خاطر خوش منظره بودن و مناسب بودن برای پیاده‌روی، بین مسافران تور چین بسیار مشهور است.

 • مکان: 120 کیلومتری شمال شرق پکن
 • ارتفاع از سطح دریا: 986 متر

3. پارک Fragrant Hills پکن (香山)

تعداد زیادی از شهروندان پکن تقریبا هر هفته به این محل می‌آیند تا در تپه‌های این مکان پیاده‌روی کنند. در این منطقه زیبای پکن، شما می‌توانید کوهستان‌های بسیار، جویبارهای روان و 28 جاذبه گردشگری مشهور را ببینید. اگر در مدت تور چین خود به این منطقه از پکن بیایید می‌توانید از پیاده‌روی در میان درختان، دریاچه‌ها و آبگیرهای کوچک و ساختمان‌های قدیمی لذت ببرید. در ارتفاعات پارک، هنگام غروب می‌توانید کل پکن را با نورهای خیره کننده‌اش ببینید. پارک Fragrant Hills پکن از کاخ تابستانی پکن فاصله زیادی ندارد، بنابراین می‌توانید هر دوی این جاذبه‌های فوق‌العاده پکن را در یک روز ببینید. این منطقه از پکن برای فستیوال پاییزی که در اکتبر برگزار می‌شود مشهور است. این فستیوال به مدت یک ماه ادامه دارد.

 • مکان: Fragrant Hills در منطقه Haidian پکن قرار دارد و حدود 20 کیلومتر با مرکز پکن فاصله دارد
 • ارتفاع از سطح دریا: بلندترین نقطه پارک Censer Peak است که 557 متر از سطح دریا ارتفاع دارد

4. معبد Hongluo پکن

با داشتن 900 هزار درخت از گونه‌های مختلف، هوای این کوهستانهای این منطقه از پکن تازه و مرطوب است و گفته می‌شود که تنفس در این محل برای سلامتی مفید است. اگر برای رسیدن به این منطقه از پکن از اتومبیل شخصی استفاده کنید، باید در طول بزرگراه Jingshun از طریق پل Sanyuanqiao به شهرستان Huairou بروید. بعد از آن به سمت شمال تغییر مسیر داده و در بزرگراه Huaifeng رانندگی کنید. وقتی پل خط آهن را دیدید به سمت چپ بپیچید. شما همچنین می‌توانید از طریق اتوبوس شماره 916 از Dongzhimen به منطقه Huairou پکن بروید. می‌توانید از اتوبوسهای مخصوص توریستهای تور چین نیز استفاده کنید. برای این کار اتوبوسهای خطوط 6 و 16 را از Xuanwumen سوار شوید. برای دسترسی مستقیم و راحت به کوهستان، می‌توانید از تورهای یک روزه منطقه Huairou پکن که از Qianmen حرکت می‌کنند استفاده کنید.

 • مکان: چین، پکن، منطقه Huairou، شهر Xihu
 • ارتفاع از سطح دریا: قله اصلی این منطقه از پکن، 813 متر بالاتر از سطح دریا است.

5. پارک Mangshan پکن

پارک Mangshan پکن مناظر طبیعی دیدنی بسیاری دارد. 1299 پله سنگی در کوهستان این منطقه از پکن با 3666 سنگ بزرگ پوشیده شده‌اند. این پله‌ها بلندترین در نوع خودشان در پکن هستند. این پارک پکن یک پارک جنگلی است. با داشتن 8700 هکتار جنگل و 176 گونه مختلف درخت و گل، پارک جنگلی ملی Mangshan پکن، بزرگترین پارک ملی چین در پکن است. بودای سنگی بزرگ در این پارک، بزرگترین مجسمه بودا در شمال چین است. این مجسمه بودا، 9.99 متر طول و 3000 تن وزن دارد. در این پارک همچنین یک برج قدیمی هفت طبقه (37 متر) وجود دارد که در زمان سلسله مینگ چین ساخته شده است. برای رسیدن به پارک جنگلی ملی Mangshan پکن، با استفاده از وسیله شخصی، باید از طریق بزرگراه Jingchang به سمت مقبره سلسله مینگ چین بروید. بعد از آن از کنار مخزن آب مقبره مینگ می‌توانید به این پارک جنگلی پکن دسترسی داشته باشید. برای رسیدن به این پارک پکن با اتوبوس، باید اتوبوس 643 را از Andingmen، اتوبوس 845 را از ایستگاه غربی راه‌آهن پکن یا اتوبوس 919 را از Deshengmen به مقصد ترمینال مخزن آب آرامگاه‌های خاندان مینگ بروید. از آن‌جا می‌توانید پیاده از سد عبور کرده و به پارک برسید.

 • مکان: چین، پکن، شمال شرقی شهرستان Changping پکن
 • ارتفاع از سطح دریا: بلندترین قله این پارک پکن، 640 متر بالاتر از سطح دریا است.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
71,4

دیدگاه های مرتبط با "مقاله 10 مسیر عالی پیاده‌روی نزدیک پکن (بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)