ده شهر عالی برای بازدید در زمان تور چین (بخش اول)

چین کشور پهناوری است و هر گوشه‌اش ارزش کاوش و جستجو دارد. برای کسانی که فرصت‌های زمانی و مالی محدودتری دارند، شاید امکان این نوع تجربه نباشد. ما در آوای بورالان 10 تا از بهترین شهرهای چین را برای شما انتخاب کرده‌ایم. شهرهایی که به شما فرصت لذت بردن از زیبایی‌های چین را در حداکثرین حالت می‌دهند. با ما همراه باشید و با این 10 شهر زیبای چین آشنا شوید.

ده شهر عالی برای بازدید در زمان تور چین (بخش اول)

پکن (BEIJING)، پایتخت باستانی و مدرن چین

پکن هفتصد سال است که پایتخت چین است و تاریخی غنی دارد، چه تاریخ باستانی و چه تاریخ معاصرش پر است از رویدادهای شنیدنی. پکن خانه برخی از مهمترین و زیباترین بازمانده‌های امپراتوری باستانی چین است. معروفترین آن‌ها دیوار بزرگ چین (خط دفاعی افسانه‌ای چین)، شهر ممنوعه (بزرگترین و به خوبی حفظ‌شده‌ترین مجتمع سلطنتی باستانی در دنیا)، معبد بهشت (نیایش‌گاهی سلطنتی با معماری فوق‌العاده) و کاخ تابستانی (یک باغ سلطنتی دوست داشتنی) هستند. میدان تیانانمن یکی دیگر از دیدنی‌های پکن است، میدانی که در آن رئیس مائو شروع حکومت جمهوری خلق چین را اعلام کرد.

پکن گذشته پر افتخاری دارد، ولی در گذشته نمانده است. شانه به شانه مجتمع کاخ باستانی سرخ رنگ پکن، ساختمان‌های مدرن و آسمان‌خراش‌ها، دهکده المپیک فوق‌العاده مدرن با استادیوم لانه پرنده و مکعب آبیش، مجتمع‌های تجاری پر زرق و برق در خیابان Wangfujing و مرکز تفریحی Houhai، قد علم کرده‌اند. بر خلاف تغییرات چند سال اخیر چین، سبک زندگی سنتی در محله‌های قدیمی پکن (Hutong) به خوبی حفظ شده‌اند؛ محله‌هایی با هزار تویی از کوچه‌های باریک و خانه‌های قدیمی و سنتی دارای حیاط. یک تور با چرخ‌دستی‌های مسافری (rickshaw) در میان محله‌های قدیمی گوشه‌ای از چهره قدیمی پکن را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.

شانگهای (SHANGHAI)، مرفه‌ترین و بزرگترین شهر چین

شانگهای، بزرگترین شهر چین، در بحث مدرن بودن با شهرهای پاریس و نیویورک رقابت می‌کند. شانگهای بعد از مومبای، دومین محدوده شهری بزرگ دنیا را دارد. به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در اقتصاد و تجارت، مدرن بودن شانگهای با آسمان‌خراش‌هایش در منطقه اقتصادی Pudong و منظره‌های شبانه فوق‌العاده در کنار رودخانه Huangpu وقتی که نورهایی زیبا از برج‌ها به آسمان می‌روند، به رخ کشیده می‌شود.

میراث استعماری شانگهای، ترکیب شده با فرهنگ چین، معجونی منحصر به فرد از شرق و غرب را پدید آورده است. اسکله Bund از طریق مجموعه‌ای بزرگ از معماری‌های مرتبط با دوران استعمار، تصویری بسیار واضح از این ترکیب شرق و غرب ارائه می‌دهد. در زیر ساختمان‌های مدرن و تاثیرگذار شانگهای، در کوچه‌های قدیمی هنوز می‌توان دهه 1920 شانگهای را دید. بر خلاف پکن، شانگهای پر از جاذبه‌های گردشگری نیست. غیر از باغ Yuyuan، معبد بودای یشمی و کروزهای رودخانه Huangpu، آنچنان جاذبه توریستی مشهوری در شانگهای وجود ندارد. زیبایی شهر شانگهای در دیدن جاذبه‌های گردشگریش قرار نگرفته بلکه در تجربه اتمسفر شهری مدرن و زیبا است.

شیان (XI'AN)، پنجره‌ای به تمدن باستانی چین

به عنوان دومین پایتخت باستانی چین بعد از پکن از نظر شهرت، شیان اولین پایتخت چین متحد شده در 221 سال قبل از میلاد مسیح است. این شهر همچنین در دوره طلایی سلسله هان (206 قبل از میلاد تا 220 بعد از میلاد مسیح) و سلسله تانگ (618 تا 907) نیز به عنوان پایتخت چین خدمت کرده است. شیان پر است از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی و از مشهورترین آن‌ها می‌توان سپاه سنگی Terracotta (مدعی عنوان هشتمین عجایب دنیا)، دو پاگودای بودایی تاریخی (پاگودای غاز وحشی بزرگ و پاگودای غاز وحشی کوچک)، مسجد بزرگ، دیوار باستانی شهر و Banpo (یک موزه تمدنی ما قبل تاریخ) را نام برد.

شیان نقطه شروع جاده ابریشم بوده است، راهی تجاری و باستانی که از آسیا تا اروپا کشیده شده بود و نقش مهمی در تبادلات اقتصادی و فرهنگی آن زمان شرق و غرب داشته است. شیان برای بازدیدکنندگان تور چین یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی است.

گویلین (GUILIN)، بهترین مناظر کوه‌های آهکی در چین

گویلین با مناظر تپه‌های آهکی فوق‌العاده‌اش، به عنوان یکی از زیباترین نقاط روی زمین مشهور است. این شهر که در میان کوه‌های پوشیده شده با جنگل و در کنار رودخانه Li قرار گرفته، مانند منظره‌ای بیرون آمده از میان یک نقاشی است. رئیس جمهور اسبق آمریکا، نیکسون، چنان شیفته زیبایی این منطقه چین شده بود که گفته بود: من بیش از 80 کشور و بیشتر از 100 شهر در دنیا را دیده‌ام، هیچ شهری به زیبایی گویلین وجود ندارد.

Guilin در مرکز دو نقطه عالی گردشگری چین قرار گرفته است: Yangshuo و Longsheng که برای طبیعت فوق‌العاده جذابشان مشهور هستند. Yangshuo بهشت کوله‌پشتی‌گردها است، با مناطق روستایی با کوه‌های آهکی زیبا، اتمسفر راحت و آرامش بخش و غذاهای غربی. Longsheng در خود چین بسیار مشهور است، اگر در تمام دنیا نباشد، به خاطر زیبایی خارق‌العاده مزارع پلکانی برنج و به خاطر فرهنگ بومی Yao و Zhuang. گویلین در جنوب هنگ کنگ قرار دارد و از طریق یک پرواز یک ساعته می‌توان به آن رسید و تور هنگ کنگ می‌تواند به راحتی با تور گویلین ترکیب شود.

هنگ کنگ (HONG KONG)، هیچ همانندی در دنیا ندارد

کلمات از توصیف ذات و ماهیت هنگ کنگ قاصرند. باید خودتان این شهر زیبای چین را ببینید تا اوج زیبایی آن را درک کنید. هنگ کنگ مانند هیچ جای دیگری در دنیا نیست. به عنوان یکی از مراکز مهم تجاری و مالی دنیا، هنگ کنگ تمام مزایای یک متروپولیس پویا و فعال را دارد. در حالی که قطعا بخشی از چین است ولی از استقلالش منفعت می‌برد. هنگ کنگ معجون فرهنگ‌ها است. باقی‌مانده‌های گذشته استعماریش یعنی فرهنگ بریتانیایی، در کنار فرهنگ چینی فضای فرهنگی هنگ کنگ را تقسیم کرده‌اند.

هنگ کنگ در تمام جهان به بهشت خرید شهرت دارد، شناخته شده به خاطر اتمسفر توریست‌دوستش و گزینه‌های بی‌شماری که در اختیار مسافران تور چین قرار می‌دهد. مراکز خرید بزرگ در منطقه Central و Admiralty و خیابان فشن در خلیج Causeway دلیل بسیاری از مسافران تور هنگ کنگ برای رفتن به این شهر هستند. هنگ کنگ برای کسانی که تفریحات بیرونی را دوست دارند، سواحل و دیدنی‌های طبیعی فوق‌العاده‌ای دارد. جزیره Lantau برای مثال، جوی آرامش‌بخش برای تعطیلات فراهم می‌کند.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "ده شهر عالی برای بازدید در زمان تور چین (بخش اول)"

اگر از جو شهرهای بزرگ و در حال رشد لذت می‌برید چین کشوری است که حتما باید بروید. سرعت شهری شدن را در سریعترین کشور در حال توسعه‌ای که تا حالا بر روی زمین وجود داشته، احساس خواهید کرد. وقتی از میان شهرهای بزرگ چین سفر می‌کنید به یاد داشته باشید که این شهرهای غول‌پیکر، 30 سال...

شانگهای با وجود همه جذابیت‌ها و نقاط دیدنی‌اش، می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. دوست دارید چهره واقعی شانگهای را ببینید و مانند یکی از مردم شانگهای در شهر گشت و گذار کنید؟ در ادامه چند تا از جاذبه‌ها و جواهرهای مخفی شانگهای و چند تا از بهترین کارهایی که در شانگهای می‌توانید...

اگر برای بسیاری از کشورها گفتن این که باید چند بار به تور آن کشور بروید تا تمام دیدنی‌های آن را ببینید، احتمالا برای چین صدق نمی‌کند. برای تجربه چین واقعی، تنها باید در این کشور زندگی کرد تا تمام زیبایی‌های آن را دید.

دوست دارید با فرزندانتان به بک ماجراجویی حسابی بروید؟ یک سفر خانوادگی به چین بهترین گزینه برای شما است. مهم این است که در سفر به چین کاری کنید که به بچه‌ها خوش بگذرد، نه این که سفری پر استرس باشد که از انجام فعالیت‌های کسل کننده و نامناسب برای بچه‌ها سبب شده است. با ما همراه...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله ده شهر عالی برای بازدید در زمان تور چین (بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)