ده جاذبه برتر گردشگری بانکوک

بانکوک به عنوان پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر تایلند، بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت شهری دارد که با احتساب جمعیت حومه این شهر این عدد به 14.5 میلیون نفر می‌رسد. بانکوک یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا است و هر سال بیش از ۱۶ میلیون توریست از آن دیدن می‌کنند. بانکوک شهری بسیار بزرگ است و جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد. اگر اولین بار است که به تور تایلند می‌روید، در زمان اقامت در بانکوک این ده مکان توریستی را در ابتدای لیست بازدیدهای خود قرار دهید.

ده جاذبه برتر گردشگری بانکوک

معبد Wat Arun بانکوک

وات آرون به معنی معبد سپیده دم، معبدی بودایی واقع در کرانه غربی رود چائو فرایا است. این معبد به عنوان یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین معابد در بانکوک شناخته می‌شود. با طراحی زیبا‌، منظره رودخانه و منظره‌ای عالی از بالای معبد (باید از پله‌ها بالا بروید)، وات آرون مکانی عالی برای شروع بازدیدتان در بانکوک است. وات آرون درست آن سوی رودخانه و روبه‌روی Wat Pho قرار دارد، بنابراین شما می‌توانید هر دو معبد را در یک زمان بازدید کنید. برای عبور از عرض رودخانه می‌توانید از قایق‌هایی که هر چند دقیقه یک بار این مسیر را طی می‌کنند استفاده کنید.

قصر بزرگ و Wat Phra Kaew بانکوک

قصر بزرگ واقع در بخش قدیمی شهر بانکوک، مشهورترین جاذبه توریستی بانکوک است. این بنا در سال ۱۷۸۲ ساخته شده و به مدت ۱۵۰ سال خانه پادشاه تایلند بوده است. درون مجموعه کاخ بزرگ، چندین ساختمان زیبا و دیدنی قرار دارد. مهم‌ترین آنها وات پراکائو است که به معنی معبد بودای زمردین است. برای وارد شدن به Wat Phra Kaew باید لباس مناسب به تن داشته باشید. مردها‌، باید شلوارهای بلند، لباس آستین بلند و کفش به پا داشته باشند و زن‌ها، دامن‌های بلند. اگر لباستان این گونه نباشد، می‌توانید خارج از کاخ لباس مناسب اجاره کنید.

بازار آخر هفته Chatuchak بانکوک

Chatuchak، بزرگترین بازار در تایلند و بزرگترین بازار آخر هفته‌ در دنیا است. این بازار مشهور حدود ۱۵۰۰۰ غرفه دارد و روزانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از آن بازدید می‌کنند. Chatuchak یکی از پربازدید‌ترین جاذبه‌های توریستی بانکوک است و احتمال توسط هر توریستی که یک بار به تور تایلند رفته بازدید شده است.

معبد Wat Pho بانکوک

Wat Pho یا معبد بودای خوابیده، یکی دیگر از معابد زیبای بخش قدیمی شهر بانکوک است. این معبد به دلیل وجود مجسمه غول پیکر بودای خوابیده‌ای که ۴۶ متر طول دارد‌، مشهور و معروف است. Wat Pho در فاصله کوتاهی از کاخ بزرگ و روبه‌روی Wat Arun قرار دارد. بنابراین شما می‌توانید به راحتی همه این بناهای زیبا را یک جا بازدید کنید.

رودخانه Chao Phraya بانکوک

رود Chao Phraya از داخل بانکوک می‌گذرد و در نهایت به خلیج تایلند می‌ریزد. این رود مهم‌ترین خصیصه شهر بانکوک است و بازدید کردن از شهر از روی این رود سوار بر قایق تجربه بسیار دلچسبی است که می‌تواند به شما کمک کند دید بهتری از بانکوک داشته باشید. از یک سو آسمان‌خراش‌های بزرگ در امتداد رودخانه وجود دارند و از سوی دیگر خانه‌های شناور چوبی برخی بومی‌ها در کنار کانال‌های کوچک.

بازارهای شناور بانکوک

بازار شناور مکانی است که در آن محصولات‌، اغلب میوه‌ها، سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی روی قایق فروخته می‌شوند. مشهور‌ترین بازار شناور، بازار Domnoen Saduak است که در راچا بوری‌، نزدیک به بانکوک قرار دارد. شما می‌توانید کانال‌های باریک بازار را با تورهای راهنما گشت بزنید. با این که بازار از توریست‌ها پر شده، اما جو آن جا بسیار عالی است. کل بازدید‌، رسیدن از بانکوک تا گشتن در بازار و برگشتن از آن، تقریبا نصف روز زمان می‌برد.

جاده Khaosan بانکوک

شاید باید آن را مشهور‌ترین خیابان بانکوک معرفی کرد؛ Khaosan خیابان کوتاهی است حدود یک کیلومتر در شمال کاخ بزرگ. در این خیابان، محل‌های اقامت ارزان برای کسانی که با بودجه کم سفر می کنند، آژانس‌های مسافرتی که تمام نیازهای شما را برطرف می‌کنند و مغازه‌هایی که تقریبا همه چیز می‌فروشند وجود دارد.

مرکز خرید MBK بانکوک

بانکوک یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید است و MBK یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید بانکوک است. MBK دارای ۸ طبقه و در حدود ۲۰۰۰ مغازه و رستوران و تقریبا ۱۰۰ هزار بازدید کننده در روز است. فروشگاه‌های این مرکز خرید، هم محصولات معتبر و هم نامعتبر می‌فروشند‌، پس مطمئن شوید که برای چه چیزی پول می‌دهید.

جاده‌ی Yaowarat (محله چینی‌های بانکوک)

جاده Yaowarat، در واقع مرکز محله چینی‌های بانکوک است. این محل یکی از مکان‌ها و جاذبه‌های توریستی محبوب بین مسافران تور بانکوک است که شهرت آن به دلیل رستوران‌های زیادی است که در آن وجود دارد.

خانه Jim Thompson در بانکوک

جیم تامسون یک تاجر آمریکایی و مالک یک شرکت ابریشم بود و به عنوان سرگرمی، مجموعه‌ای بزرگ از کارهای هنری آسیای جنوب شرقی داشت. امروزه خانه وی به همراه کلکسیون قابل توجهش، یک موزه است و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تایلند. بازدید درون خانه توسط راهنما انجام می‌گیرد.

منبع: Ten Most Today
اخبار و مقالات مرتبط با "ده جاذبه برتر گردشگری بانکوک"

در تور بانکوک شاید بهترین راه برای لذت بردن از زیبایی‌های شهر و رودخانه چائو پرایا (Chao Phraya) معروف به رودخانه پادشاهان (River of Kings) در شب، سوار شدن روی کشتی کروز هندی باشد.

شاید به اندازه پارک لومپینی بزرگ نباشد، اما پارک بنجاسیری بانکوک افسون مخصوص به خودش را دارد و فرصتی عالی برای فراری کوتاه مدت از هیاهوی شهر بانکوک برای مسافران تور تایلند فراهم می‌کند. پارک Benjasiri در سال 1992 و برای گرامیداشت تولد 60 سالگی ملکه Sirikit ساخته شد. در این پارک 12 مجسمه دیدنی...

مرکز شهر بانکوک با قفل‌های ترافیکی، مال‌های خرید مدرن و آسمان‌خراش‌ها مترادف شده است. اما این تمام چیزی نیست که در تور تایلند می‌توانید از این بخش شهر انتظار داشته باشید. این جا همچنین محل قرارگیری پارک لومفینی، اولین پارک عمومی بانکوک است.

اگر با بودجه کمی به تور تایلند رفته‌اید، نگران نباشید، شما همچنان می‌توانید از برخی از بهترین جاذبه‌های بانکوک به رایگان دیدن کنید. موزه‌های رایگان، فعالیت‌های تفریحی رایگان و جاذبه‌های گردشگری رایگان، فرصت‌هایی عالی برای لذت بردن از سفرتان به بانکوک فراهم می‌کنند....

قبل از سفر کلی برنامه‌ریزی می‌کنید، تمام مکانهای دیدنی را برای خودتان لیست می‌کنید و خود را در حال سلفی گرفتن در آنها تصور می‌کنید، ولی وقتی به آنجا می‌رسید باران شروع به باریدن می‌کند. اگر در تایلند و در بانکوک چنین چیزی برای شما اتفاق افتاد نگران نباشید؛ کلی کار...

دیدنی‌ها، صداها و بوها همگی در محله چینی‌های بانکوک برای حواس شما جدید هستند، پس خود را آماده کنید. اگر کسی هستید که به دنبال ماجراجویی و تجربه چیزهای جدید هستید، یک روز گم شدن در میان کوچه‌های تنگ و پیچ در پیچ محله چینی‌ها با کلی مغازه و فروشنده‌های غذا، به خاطره‌انگیزترین...

گشت و گذار در نقاط ناشناخته و نادیده همیشه جذاب است و بانکوک پر است از این چیزها. بعضی از این جاذبه‌های بانکوک، فقط در شایعه‌ها شنیده می‌شوند و بعضی سال‌ها زمان برده تا شناخته شوند و بعضی نیز به شکل ناجوانمردانه‌ای دست کم گرفته شده‌اند. اگر سری به این مکان‌هایی که...

بانکوک پایتخت تایلند، شهر تناقض‌‌ها و تضادها است. این متروپولیس در هم تنیده، مکانی است پر شده با چیزهایی که به طرز عجیبی زیبا هستند و زیبایی‌هایی که فوق‌العاده عجیب هستند. در بانکوک هر جایی که بروید به چیزی برخورد می‌کنید که شما را مجبور می‌کند برای لحظه‌ای توقف...

بانکوک برای هر بچه‌ای چیزی برای ارائه دارد. در بانکوک کلی ماجراجویی و تفریح برای کوچکترها وجود دارد و انتخاب‌ها بی نهایت هستند. از کاوش در دنیای زیر آب گرفته تا یک سفر هیجان‌انگیز بر روی رودخانه Chao Phraya و کلی تفریح در پارک‌های آبی، مطمئن باشید به کودکتان در بانکوک خوش خواهد...

دیدگاه های مرتبط با ده جاذبه برتر گردشگری بانکوک

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)