خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا

کوه Hua یا Huashan نزدیک شهر Huayin در استان Shaanxi چین قرار گرفته است. شهر شیان در فاصله 120 کیلومتری شرق این منطقه قرار دارد. بلندترین قله این کوهستان 2155 متر ارتفاع دارد. مسیرهای کوهنوردی این کوهستان از خطرناکترین مسیرهای دنیا هستند.

خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا

Hua Shan یک مکان تاریخی و همچنین مذهبی است. برای هزاران سال مردم این منطقه از چین، برنج و چای کشت کرده‌اند. همچنین صدها سال است که تائوئیست‌ها از این کوه بالا می‌روند و به خاطر این زیارت‌کنندگان تعداد زیادی معبد در این منطقه ساخته شده‌اند. امروزه بودائی‌ها نیز از مسیرهای فوق‌العاده خطرناک و پر شیب این کوهستان بالا رفته و نوارهای قرمز را برای برآورده شدن آرزوهایشان از خود به جای می‌گذارند.

Hua Shan

مسیرهای فوق‌العاده باریک این کوهستان در کنار صخره‌های با شیب تند ساخته شده‌اند و بسیاری از عاشقان هیجان و ماجراجویی را از سراسر جهان به تور چین می‌کشانند. کمربندهای ایمنی، طناب‌ها و کابل‌ها، تازه در سال 2005 در این مسیر نصب شدند. با این که تجهیزات کوهنوردی در این مسیر نصب شده با این حال این مسیر به هیچ عنوان امن نیست.

اگر تصمیم گرفتید در تور چین به این کوهستان بروید، می‌بایست خیلی مراقب خود باشید. بهترین زمان برای بازدید از Hua Shan پاییز است، چرا که تابستان‌ها و بهارهای این منطقه مرطوب و بارانی هستند.

منبع: Places To See In Your Lifetime
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا"

دریاچه Yamdrok یا Yamdrok Tso در تبت چین قرار دارد. این دریاچه بین پایتخت تبت یعنی لهاسا و شهر Gyantse قرار گرفته است. این دریاچه‌ی آب شیرین، یکی از دریاچه‌های مقدس تبت است. این دریاچه 72 کیلومتر طول دارد و طبیعت شگفت‌انگیز تبت آن را احاطه کرده است.

شهرستان لوپینگ (Luoping) در استان جنوبی یون‌نان در چین قرار گرفته است. این منطقه منحصر به فرد چین، جاذبه‌های فریبنده‌ای دارد. درست مانند Yuanyang، یک شهرستان دیگر در Yunnan (که برای شالیزارهای پلکانی زیبایش مشهور است)، لوپینگ نیز شگفتی‌های طبیعی خود را دارد.

ژئوپارک یونتایشِن (Yuntaishan) در استان هنان (Henan) چین قرار دارد. این پارک برخی از منحصر به فردترین و زیباترین مناظر دنیا را در خود جای داده است. صخره‌ها و کوهستان‌های حیرت‌آور این منطقه، نه تنها مسافران تور چین را عاشق خود کرده‌اند، بلکه توجه دانشمندان و زمین‌شناسان را نیز...

زمین‌چهر دانشیا (Danxia Landform) شامل مجموعه‌ای از تپه‌های رنگارنگ است و در بخش جنوبی کشور چین قرار دارد. شاید با دیدن تصاویر این تپه‌ها به این فکر بیافتید که این‌ها تنها نقاشی‌هایی سورئال هستند؛ با این حال اشتباه نکنید، این تپه‌های خیال‌انگیز واقعی بوده و یکی از شگفتی‌های...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله خطرناک ترین مسیر کوهنوردی دنیا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)