TEL : 22902286 (10 Lines)

توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)

آتن، مجموعه‌ی بزرگ و بی‌نظیری از بقایای یونان باستان و آثار تاریخی و صنایع دستی آن دوران را در اختیار دارد و یکی از مقاصد اصلی گردشگرانی است که به تور یونان می‌روند. آتن یک شهر تاریخی است و مقصد مناسبی برای علاقه‌مندان به تاریخ و کسانی است که بازدید از بقایای تمدن‌های کهن و آثار تاریخی را دوست دارند.

توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)

هزینه‌های معمول در تور آتن

اقامت در خوابگاه‌ها در آتن: اقامتگاه‌ها در آتن بسیار ارزان هستند. هزینه‌ی اقامت در خوابگاه‌ها شبی ۱۲ یورو است و برای اتاق‌های خصوصی از ۳۰ یورو شروع می‌شود.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت آتن: هتل‌های ارزان‌قیمت خوبی در آتن پیدا می‌شود. یک اتاق دو تخته در چنین هتل‌هایی شبی ۳۰ یورو است که معمولا این هزینه شامل صبحانه هم می‌شود.

متوسط هزینه‌ی خوراک در آتن: غذاهای خیابانی ارزان مثل جایرو (یک غذای محبوب در یونان) و انواع پیتزا در حدود ۴ یورو قیمت دارند. یک وعده غذا برای دو نفر به همراه نوشیدنی در حدود ۳۶ یورو می‌شود؛ حتی در مناطق توریستی‌تر مثل پلاکا (Plaka). یک وعده غذا در کافه‌ها در حدود ۱۲ یورو هزینه دارد. با 45 یورو در هفته می‌توانید تمام خواروبار مورد نیاز خود را تهیه کنید.

هزینه‌های حمل‌ونقل و رفت‌وآمد در آتن: یک بلیت تک‌سفره‌ی مترو در آتن ۱.۲۰ یورو است. بلیت قطار به مقصد فرودگاه ۸ یورو و اتوبوس ۳.۲۰ یورو است. هزینه‌ی استفاده از تاکسی در حدود ۲۰ یورو است.

توصیه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها در مدت تور آتن

جایرو بخورید: تنها با پرداخت ۴ یورو می‌توانید جایروهای لذیذی بخورید. این کار بهترین راه برای کم کردن هزینه غذا در کشوری ارزان مانند یونان است.

در محله‌ی اومونیا (Omonia) اقامت کنید: این منطقه که در شمال Plaka مرکزی واقع شده، اقامتگاههای ارزان‌قیمتی دارد.

بخش دوم این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)"

فصل تابستان بهترین فصل برای سفر و گشت و گذار در دنیا است. مقاصد متعددی برای سفر وجود دارند ولی یکی از بهترین های آن‌ها تور یونان است. اگر به تور یونان بروید یکی از زیباترین شهرهای دنیا را خواهید دید. با ما همراه باشید و کمی با آتن این شهر تاریخی آشنا شوید.

اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای گشتن در طبیعت است. با ما همراه باشید و این 5 پارک ملی فوق‌العاده زیبا را ببینید. پارک هایی که برای نشان دادن زیبایی‌شان نیازی به فیلترهای اینستاگرام نیست.

یونان در چند سال اخیر در مسیر حرکت پناهجویان جنگ سوریه و عراق قرار گرفته است. با این حال باید گفت که یونان کاملا امن است و گردشگران می‌توانند بدون ترس به یونان سفر کنند و از مناظر زیبا، جزایر خوش آب‌وهوا و مکان‌های تاریخی یونان دیدن کنند.

اگر به دنبال مکانی می‌گردید که در آن فرهنگ با طبیعت پیوند خورده باشد، بهتر است نیم‌نگاهی به این 10 صومعه برتر در دنیا داشته باشید. پناه‌گاه‌ها و مکان‌هایی معنوی که برای پرورش روح مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا در خیره‌کننده‌ترین نقاط طبیعت ساخته می‌شوند،...