TEL : 22902286 (10 Lines)

توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)

آتن، مجموعه‌ی بزرگ و بی‌نظیری از بقایای یونان باستان و آثار تاریخی و صنایع دستی آن دوران را در اختیار دارد و یکی از مقاصد اصلی گردشگرانی است که به تور یونان می‌روند. آتن یک شهر تاریخی است و مقصد مناسبی برای علاقه‌مندان به تاریخ و کسانی است که بازدید از بقایای تمدن‌های کهن و آثار تاریخی را دوست دارند.

توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)

هزینه‌های معمول در تور آتن

اقامت در خوابگاه‌ها در آتن: اقامتگاه‌ها در آتن بسیار ارزان هستند. هزینه‌ی اقامت در خوابگاه‌ها شبی ۱۲ یورو است و برای اتاق‌های خصوصی از ۳۰ یورو شروع می‌شود.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت آتن: هتل‌های ارزان‌قیمت خوبی در آتن پیدا می‌شود. یک اتاق دو تخته در چنین هتل‌هایی شبی ۳۰ یورو است که معمولا این هزینه شامل صبحانه هم می‌شود.

متوسط هزینه‌ی خوراک در آتن: غذاهای خیابانی ارزان مثل جایرو (یک غذای محبوب در یونان) و انواع پیتزا در حدود ۴ یورو قیمت دارند. یک وعده غذا برای دو نفر به همراه نوشیدنی در حدود ۳۶ یورو می‌شود؛ حتی در مناطق توریستی‌تر مثل پلاکا (Plaka). یک وعده غذا در کافه‌ها در حدود ۱۲ یورو هزینه دارد. با 45 یورو در هفته می‌توانید تمام خواروبار مورد نیاز خود را تهیه کنید.

هزینه‌های حمل‌ونقل و رفت‌وآمد در آتن: یک بلیت تک‌سفره‌ی مترو در آتن ۱.۲۰ یورو است. بلیت قطار به مقصد فرودگاه ۸ یورو و اتوبوس ۳.۲۰ یورو است. هزینه‌ی استفاده از تاکسی در حدود ۲۰ یورو است.

توصیه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها در مدت تور آتن

جایرو بخورید: تنها با پرداخت ۴ یورو می‌توانید جایروهای لذیذی بخورید. این کار بهترین راه برای کم کردن هزینه غذا در کشوری ارزان مانند یونان است.

در محله‌ی اومونیا (Omonia) اقامت کنید: این منطقه که در شمال Plaka مرکزی واقع شده، اقامتگاههای ارزان‌قیمتی دارد.

بخش دوم این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)"

متئورا در یونان، ترکیبی از شش صومعه است که هفت قرن پیش بر روی ستون‌های سنگی ساخته شده‌اند. ساختارهایی زیبا که تاریخی طولانی به عنوان پناهگاهی مذهبی برای راهبان و راهبه‌ها دارد و هنوز هم محل نگهداری برخی از بهترین آثار هنری دوره بیزانس و جمجمه‌های ساکنین قبلی خود است.

آتن پایتخت یونان و محل قرارگیری بزرگترین آثار معماری باستانی این کشور است. معمولا اغلب گردشگرانی که به تور یونان می‌روند، اولین مقصدشان آتن است. آتن برای کسانی که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند یکی از بهترین‌های دنیا است؛ شهری برخواسته از دل افسانه‌های خدایان یونان، که یادآور...

طبق افسانه‌ها، خدایان، جزیره‌های اسپورادس (Sporades) یونان را با پرتاب کردن سنگ‌های رنگی در دریای اژه ساخته‌اند. این افسانه در نام این جزیره‌ها "اسپورادس" به معنی "پراکنده" و در رنگ تپه‌های سرسبز، آب‌های آبی کبود و سواحل شنی‌اش منعکس شده است.

یونان مقصد ایده‌آلی برای یک سفر به‌ یادماندنی است؛ نه تنها به خاطر سواحل زیبا و نفس‌گیرش، معماری منحصر به‌ فردش و غذاهای لذیذ محلی، بلکه به این دلیل که هزینه‌ها در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است و رفتن به تور یونان، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.