توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)

آتن، مجموعه‌ی بزرگ و بی‌نظیری از بقایای یونان باستان و آثار تاریخی و صنایع دستی آن دوران را در اختیار دارد و یکی از مقاصد اصلی گردشگرانی است که به تور یونان می‌روند. آتن یک شهر تاریخی است و مقصد مناسبی برای علاقه‌مندان به تاریخ و کسانی است که بازدید از بقایای تمدن‌های کهن و آثار تاریخی را دوست دارند.

توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)

هزینه‌های معمول در تور آتن

اقامت در خوابگاه‌ها در آتن: اقامتگاه‌ها در آتن بسیار ارزان هستند. هزینه‌ی اقامت در خوابگاه‌ها شبی ۱۲ یورو است و برای اتاق‌های خصوصی از ۳۰ یورو شروع می‌شود.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان‌قیمت آتن: هتل‌های ارزان‌قیمت خوبی در آتن پیدا می‌شود. یک اتاق دو تخته در چنین هتل‌هایی شبی ۳۰ یورو است که معمولا این هزینه شامل صبحانه هم می‌شود.

متوسط هزینه‌ی خوراک در آتن: غذاهای خیابانی ارزان مثل جایرو (یک غذای محبوب در یونان) و انواع پیتزا در حدود ۴ یورو قیمت دارند. یک وعده غذا برای دو نفر به همراه نوشیدنی در حدود ۳۶ یورو می‌شود؛ حتی در مناطق توریستی‌تر مثل پلاکا (Plaka). یک وعده غذا در کافه‌ها در حدود ۱۲ یورو هزینه دارد. با 45 یورو در هفته می‌توانید تمام خواروبار مورد نیاز خود را تهیه کنید.

هزینه‌های حمل‌ونقل و رفت‌وآمد در آتن: یک بلیت تک‌سفره‌ی مترو در آتن ۱.۲۰ یورو است. بلیت قطار به مقصد فرودگاه ۸ یورو و اتوبوس ۳.۲۰ یورو است. هزینه‌ی استفاده از تاکسی در حدود ۲۰ یورو است.

توصیه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها در مدت تور آتن

جایرو بخورید: تنها با پرداخت ۴ یورو می‌توانید جایروهای لذیذی بخورید. این کار بهترین راه برای کم کردن هزینه غذا در کشوری ارزان مانند یونان است.

در محله‌ی اومونیا (Omonia) اقامت کنید: این منطقه که در شمال Plaka مرکزی واقع شده، اقامتگاههای ارزان‌قیمتی دارد.

بخش دوم این مطلب:

منبع: Nomadic Matt
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)"

اگرچه اروپا دومین قاره کوچک جهان محسوب می‌شود، هر ساله بیش از نیمی از گردشگران سراسر دنیا را میزبانی می‌کند. در واقع هفت تا ده کشور پر بازدید جهان در اروپا واقع شده‌اند. گنجینه‌های فرهنگی، تاریخچه غنی، ایمنی و سادگی دسترسی به تسهیلات شهری پاسخی روشن به چرایی محبوبیت این قاره...

مکان‌های خالی از سکنه در دنیا، افراد ماجراجو و کسانی که در جستجوی مقاصد‌ غیر معمول هستند را به خود جذب می‌کنند. پارک‌های متروکه، قلعه‌ها و مکان‌های دورافتاده، رازهایی در خود دارند که باعث جلب توجه افراد ماجراجو می‌شوند. لیستی از ۱۰ مکان‌ اسرار آمیز گرد آوردی...

مونمواسیا یک جزیره‌ی صخره‌ای است که در سواحل شرقی Peloponnese یونان واقع شده است و توسط گذرگاهی کوتاه به خشکی راه پیدا می‌کند. این جزیره زیبای یونان، ۳۰۰ متر عرض و یک کیلومتر طول دارد. در دامنه‌ی این فلات و قسمتی که به سمت دریا بوده و از سمت خشکی دیده نمی‌شود، شهری کوچک قرار...

دیدنی‌های آتن بی‌شمارند، از آثار متعدد باستانی و موزهای متعدد گرفته تا محله‌هایی که هنوز فرهنگ غنی یونانی خود را حفظ کرده‌اند. در ادامه تعدادی از این دیدنی‌ها را معرفی کرده‌ایم.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله توصیه‌هایی برای رفتن به تور آتن برای کوله‌پشتی‌گردها (بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)