تورهای انتخابی کشتی کروز (والتا، مالتا، بخش اول)

شبه جزیره مالتا کشوری اروپایی است که بین جزیره سیسیل ایتالیا و ساحل آفریقای شمالی قرار گرفته است. بازدید از این کشور معمولا همراه با تور ایتالیا و تور کشتی کروز همراه است. کشتی‌های کروز MSC در توقف‌های خود در این کشور تورهای بازدید از شهرهای مختلف این کشور را به مسافران خود ارائه می‌دهند.

تورهای انتخابی کشتی کروز (والتا، مالتا، بخش اول)

بازدید از رباط، موستا و مدینه در تور ایتالیا (MLT03)

  • مدت زمان تور: 4 ساعت
  • ویژگی‌ها: متوسط (سختی تور)، فرصت خرید

لینک برای مالتا

نصف روز بیرون از کشتی و بازدید از مهم‌ترین دیدنی‌های مالتا، گنجینه‌های این تور تفریحی بازدید از مکان‌های گردشگری این کشور هستند. این تور با یک سفر کوتاه با اتوبوس به اولین مقصد شروع می‌شود: شهر دیوار کشی‌شده‌ی قرون وسطایی Mdina که توسط شوالیه‌های مالتا در نیمه دوم قرن شانزدهم ساخته شده و زمانی پایتخت مالتا بوده است. این شهر همچنین به شهر سکوت شهرت دارد چرا که در این شهر محدودیت‌های سنگینی برای وسایل نقلیه موتوری در درون مرزهای دیوارهایش وجود دارد و شهری است که تنها می‌توان آن را با پای پیاده گشت. در این تور شما در این شهر قدیمی دوست‌داشتنی قدم زده و از دیدن استحکامات قدیمی شهر شگفت‌زده خواهید شد. مقصد بعدیتان شهر Rabat است. در این جا شما یک پیاده‌روی کوتاه خواهید داشت و زمان دارید تا شهر را گشته و سوغاتی برای برگشت از تور ایتالیا بخرید. آخرین مقصد این تور شهر نزدیک به این شهر یعنی شهر Mosta خواهد بود. در این شهر شما می‌توانید کلیسای خارق‌العاده عروج مریم را ببینید. این بنا در سال 1871 وقف شده و ساختمان استوانه‌ایش (Rotunda)، یکی از بزرگترین گنبدهای بی‌تکیه‌گاه دنیا را دارد. بعد از یک سواری کوتاه با اتوبوس شما به بندر برگشته و وارد کشتی می‌شوید.

توجه: چون که بازدید شما از مدینه (Mdina) کاملا با پای پیاده انجام می‌شود و شامل زمان‌های طولانی پیاده‌روی هستند این تور برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند مناسب نیست. اگر چه تمام مکان‌ها مناسب حرکت با ویلچر هستند، با این حال منطقه مدینه سنگ‌فرش است و ممکن است برای مهمانانی که از ویلچر استفاده می‌کنند راحت نباشد. اگر کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند دوست داشته باشند در این تور شرکت کنند باید کمک کننده استخدام کنند. در روزهای یکشنبه بازدید از کلیسای جامع Mosta از بیرون محوطه خواهد بود. لباس‌های پوشیده برای بازدید از مکان‌های مذهبی لازم است.

بازدید از والتا و مدینه در تور ایتالیا (MLT01)

  • مدت زمان تور: 4 ساعت
  • ویژگی‌ها: متوسط (سختی تور)

وقتی در تور ایتالیا در مالتا هستید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که نه تنها پایتخت کنونی مالتا یعنی والتا را ببینید بلکه از پایتخت سابق این جزیره یعنی Mdina نیز بازدید کنید. این دو شهر مقصدهایی فوق‌العاده جذاب برای این تور نصف روزه هستند. والتا مقصد اول این تور است. در این شهر شما می‌توانید از باغ‌های Barrakka (یک پارک عمومی بسیار زیبا) بازدید کرده و از مناظر نفس‌گیر بندرگاه بزرگ (Grand Harbour) لذت ببرید. بعد از آن از St. Johns Co-Cathedral که توسط شوالیه‌های مالتا در نیمه دوم قرن شانزدهم ساخته شده است دیدن می‌کنید. فضای داخلی پر جزئیات این مکان پر است از گنجینه‌های هنری شامل شاهکار نقاش معروف کاراواجو (Caravaggio). این تور بعد از آن ادامه پیدا کرده و به سمت شهر دیوار کشی‌شده‌ی قرون وسطایی مدینه (Mdina) خواهید رفت. این شهر در مرکز جزیره قرار گرفته و شهر سکوت لقب دارد چرا که در این شهر محدودیت‌های شدیدی برای وسایل نقلیه موتوری وجود دارد. شما در این شهر از کلیسای جامع سینت پاول با سبک معماری باروک دیدن خواهید کرد؛ کلیسایی که ابهت خود را به رخ شهر می‌کشد. بعد از آن از قدم زدن در خیابان‌ها و کوچه‌های باریک این تکه زنده از تاریخ لذت خواهید برد. تور شما بعد از آن تمام شده و شما به کشتی بر می‌گردید.

توجه: به این دلیل که بازدید شما از شهر مدینه (Mdina) تماما با پای پیاده صورت می‌گیرد و شامل زمان‌های طولانی پیاده‌روی می‌شود، این تور برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند مناسب نیست. اگر چه تمام مکان‌ها مناسب حرکت با ویلچر هستند با این حال خیابان‌های مدینه سنگ‌فرش شده‌اند و تردد در این خیابان‌ها ممکن است برای مهمانانی که از ویلچر استفاده می‌کنند راحت نباشد. اگر کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند دوست داشته باشند در این تور شرکت کنند، باید کمک کننده استخدام کنند. اگر این تور با بعد از ظهر شنبه مصادف شود، بازدید از کلیسای سینت جاون (St. Johns Co-Cathedral) از بیرون خواهد بود. مهمانان از موزه ملی دیدن می‌کنند. همراه داشتن لباس‌های پوشیده برای بازدید از مکان‌های مذهبی توصیه می‌شود. این تور روزهای یکشنبه اجرا نمی‌شود.

بازدید از معبدهای دوران نوسنگی و خلیج مارساشلوک در تور ایتالیا (MLT10)

  • مدت زمان تور: 4 ساعت
  • ویژگی‌ها: متوسط (سختی تور)

جزیره‌های مالتا و جزیره همسایه یعنی جزیره Gozo، خانه مجموعه یازده تایی از جاذبه‌های ماقبل تاریخی فوق‌العاده جذاب هستند. هفت تا از این‌ها در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به معبدهای خارق‌العاده خرسنگی مالتا اشاره کرد. بازدید از این مکان‌های فوق‌العاده جالب از مهندسی باستانی، اولین توقف در این تور نیم روزه خواهد بود. تور شما را به جنوب شرقی جزیره خواهد برد. این معابد در میان قدیمی‌ترین ساختمان‌های مستقلی قرار دارند که تاکنون روی زمین شناخته شده‌اند. زمان ساخت برخی از آن‌ها به دوران قبل از اهرام مصر بر می‌گردد و نماینده‌ای فوق‌العاده تاثیرگذار از آن دوره تاریخی هستند. بعد از آن شما به سمت دهکده ماهیگیری Marsaxlokk تورتان را ادامه خواهید کرد، این دهکده که در سواحل دومین خلیج طبیعی بزرگ مالتا قرار گرفته است. در این دهکده می‌توانید قایق‌های ماهیگیری لوزوی زیبا و رنگارنگ را ببینید. به خاطر سنتی دریانوردی که احتمالا تاریخش به زمان فنیقی‌ها می‌رسد، تمام این قایق‌های لوزو (luzzu) یک جفت چشم نقاشی شده بر روی دماغه قایق‌ها دارند. شاید به این خاطر است که همیشه ببینند که کجا میروند. اتوبوس شما را به بندر و کشتی بر می‌گرداند.

توجه: این تور برای مهمانانی که در راه رفتن مشکل دارند یا با ویلچر حرکت می‌کنند مناسب نیست.

بخش دوم این مطلب:

منبع: MSC Cruises
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "تورهای انتخابی کشتی کروز (والتا، مالتا، بخش اول)"

پالرمو پایتخت جزیره سیسیل ایتالیا است. این شهر یکی از مقصدهای اصلی کشتی‌های کروز شرکت MSC است. کشتی‌های این شرکت در توقف‌های خود در این شهر تورهای متعدد و متنوعی را به مسافران ارائه می‌دهند. در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

جهت بازدید، کنکاش و شناخت تمامی جاذبه‌های سیسیل، این جزیره شگفت انگیز، برنامه سفری مشخص که امکان تجربه عمده دیدنی‌های این بخش را به دست دهد لازم خواهد بود. از این رو برآنیم تا در این مقاله به تکمیل برنامه سفر ده روزه تور ایتالیا به مقصد سیسیل بپردازیم و در انتها خلاصه‌ای...

اگرچه کوه آتشفشانی اتنا (Mount Etna) یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سیسیل به شمار می‌رود، بسیاری از گردشگران تور ایتالیا جهت بازدید از مجموعه عجایب باستان‌شناسی آن به این محل می‌آیند. جزایر آئولیان (Aeolian) که در شمال سیسیل واقع شده‌اند از دیگر مکان‌های محبوب سیسیل...

عاشقان تاریخ، سواحل آرامش بخش و غذاهای لذیذ، سیسیل را فراموش نکنند. سیسیل بزرگترین جزیره دریای مدیترانه است و سفری رویایی ورای انتظاراتتان را رقم خواهد زد. لازم به ذکر است که این جزیره کوه اتنا (Mount Etna)، فعالترین کوه آتشفشانی اروپا را در خود جای داده است و یکی از شاخص‌ترین جاذبه‌های...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله تورهای انتخابی کشتی کروز (والتا، مالتا، بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)