TEL : 22902286 (10 Lines)

20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بلندترین دیوار دنیا و بزرگترین سازه باستانی در جهان است. مناظر خارق‌العاده و شگفت‌انگیز دیوار بزرگ چین هر سال میلیون‌ها نفر از خود چین و کشورهای دیگر را به این نقطه از چین جذب می‌کنند. ولی همه کسانی که از دیوار بزرگ چین دیدن می‌کنند به یک اندازه از این تجربه لذت نمی‌برند. برای این که در تور چین خود از بازدید از دیوار بزرگ چین حتی بیشتر از حالت معمول لذت ببرید، ما بهترین توصیه‌های خود را برایتان آماده کرده‌ایم.

20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین

10 تا از بایدهای دیوار بزرگ چین

1. مناسب‌ترین قسمت‌های دیوار بزرگ چین را برای بازدید انتخاب کنید.

2. قبل از رفتن به دیوار بزرگ چین آب و هوا را حتما چک کنید. در هوای بد بالای دیوار بزرگ چین نروید.

3. برای داشتن بهترین تجربه از دیوار بزرگ چین در مدت تور چین، بهار و پاییز به این جاذبه گردشگری چین بروید. تابستان‌ها فصل پرگردشگر چین است، جمعیت زیادی برای بازدید از دیوار بزرگ چین آمده‌اند و گرما طاقت‌فرسا است. زمستان‌ها کمتر شلوغ است، ولی به شکل وحشتناکی سرد است.

4. حتما بر روی دیوار پیاده‌روی کنید تا از مناظر فوق‌العاده اطراف دیوار بزرگ چین لذت ببرید و حسی واقعی از این سازه تاریخی خارق‌العاده داشته باشید.

5. اگر قرار است مدت طولانی بر روی دیوار بزرگ چین پیاده‌روی کنید آب و غذا همراه ببرید. هیچ مغازه‌ای بر روی دیوار بزرگ چین وجود ندارد. رستوران‌ها نیز در پایین و در دره‌ها قرار دارند.

6. برای پیاده‌روی بر روی دیوار بزرگ چین به خوبی خود را مجهز کنید. همراه داشتن عصای کوهنوردی، کفش‌های کوهنوردی، بادگیر، کرم ضد آفتاب، کلاه و عینک آفتابی برای محافظت در برابر نور خورشید برای یک پیاده‌روی طولانی توصیه می‌شوند.

7. اگر در مدت تور چین خود در قسمت‌های Badaling و Mutianyu از دیوار بزرگ چین بازدید کردید، سرسره به سمت پایین دیوار را حتما تجربه کنید، مخصوصا اگر با بچه‌ها به دیوار بزرگ چین رفته‌اید.

8. اگر مشکلات حرکتی دارید در قسمت‌های Mutianyu، بادالینگ و Juyongguan از دیوار بزرگ چین دیدن کنید. این قسمت‌های دیوار بزرگ چین بیشتر از بقیه نقاط، برای کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند مناسب است. Badaling و Mutianyu تله کابین‌هایی (تقریبا مناسب) برای افراد با محدودیت‌های حرکتی برای رفتن به بالای دیوار بزرگ چین دارند.

9. حواستان به قدم‌هایتان باشد. در هنگام بازدید از دیوار بزرگ چین، مراقب بخش‌های لغزنده، چاله‌ها و پله‌ها باشد. باید حواستان به آجرها و سنگ‌های شل شده در قسمت‌های دور افتاده و بازسازی نشده دیوار بزرگ چین باشد.

10. دستمال توالت همراه داشته باشید و قبل از رفتن به بالای دیوار از سرویس‌های بهداشتی موجود در دره‌ها استفاده کنید؛ چرا که در روی دیوار بزرگ چین هیچ توالتی وجود ندارد.

10 تا از نبایدهای دیوار بزرگ چین

1. برای جلوگیری از صدمه دیدن انگشتان پایتان، برای پیاده‌روی بر روی دیوار بزرگ چین کفش‌های جلو باز نپوشید، حتی در تابستان‌های داغ.

2. بر روی دیوار بزرگ چین چادر نزنید. چرا که در شرایط نامساعد آب و هوایی این کار خطرناک و ناخوشایند است و همراه داشتن کلی بار و بندیل سنگین، تجربه پیاده‌روی و لذت بردن از مناظر اطراف را خراب می‌کند. در عین حال این کار در بسیاری از مکان‌ها نزدیک دیوار بزرگ چین نیز ممنوع است.

3. گول حقه‌هایی که برای توریست‌های تور چین ترتیب داده شده‌اند را نخورید: تورهای گروهی برای بازدید از دیوار بزرگ چین که توسط راننده‌ها یا راهنماهای تور کنار جاده‌ها پیشنهاد می‌شوند. آن‌ها ممکن است شما را به یک بازدید کوتاه و بی‌کیفیت از بخش‌هایی که شما دوست نداشتید ببینید ببرند و در یک چرخه طولانی و خسته‌کننده شما را به جاهایی ببرند که بابت آن‌ها کمیسیون دریافت می‌کنند.

4. از قسمت‌های دور افتاده دیوار بزرگ چین به تنهایی دیدن نکنید. برای دیدن قسمت‌های دور افتاده‌تر دیوار بزرگ چین در مدت تور چین خود، سعی کنید با دوستانتان سفر کنید و یک راهنمای حرفه‌ای پیدا کنید تا دسترسی شما به آن مناطق راحت‌تر شود و از گم شدنتان جلوگیری شود.

5. در حالت‌های نامطمئن و نا امن عکسبرداری نکنید. اگر نزدیک شیب‌های تند و آجرها و سنگ‌های شل شده ایستاده‌اید، اول جا پای خود را محکم کنید و بعد هم حرکت نکنید تا به خودتان و دوربینتان آسیبی نرسد.

6. در زمان تعطیلات ملی چین و آخر هفته‌ها از قسمت‌های پر طرفدار دیوار بزرگ چین بازدید نکنید. در این ایام قسمت‌هایی مانند Badaling می‌توانند فوق‌العاده شلوغ شوند.

7. در کوهستان‌ها و روی دیوار بزرگ چین زباله نریزید. دیوار بزرگ چین را تمیز نگه دارید تا دیگر مسافران تور چین نیز از مناظر زیبای آن لذت ببرند.

8. از پنجره‌های برج‌های مراقبت بالا نروید، مخصوصا قسمت‌های بازسازی نشده دیوار بزرگ چین، چرا که ممکن است فرو بریزند.

9. بر روی دیوار بزرگ چین ندوید و سریع راه نروید، مخصوصا هنگام پایین آمدن. بعضی از آجرها و سنگ‌های دیوار ممکن است شل شده باشند.

10. انتظار امکانات رفاهی زیادی را بر روی دیوار بزرگ چین نداشته باشید، مخصوصا در بخش‌های Jiankou و Gubeikou.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "20 تا از بایدها و نبایدهای دیوار بزرگ چین"

یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در مدت تور چین انجام داد خرید کردن است. یک از بهترین شهرها برای خرید در چین، پکن است. در بخش اول 5 تا از 10 مکان عالی برای خرید در پکن را بررسی کردیم. در ادامه به 5 تای بعدی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

برنامه توسعه خطوط ریلی پر سرعت در چین، برنامه‌ای است برای تبدیل کردن راه آهن چین به بزرگترین شبکه ریلی دنیا. برنامه‌ای که سعی می‌کند تمام نقاط چین را به هم متصل کند و توزیع امکانات و بهره‌مندی از توسعه اقتصادی چین را در سراسر کشور گسترش دهد.

چین کشور بسیار بزرگی است و برخی از مسافران تور چین ممکن است از ناشناخته بودن چین برایشان، کمی دلهره داشته باشند. اگر قصد رفتن به تور چین را دارید به هیچ عنوان نگران نباشید. مطمئن باشید که سفر به چین، در لیست سفرهایتان در بالاترین جایگاه قرار می‌گیرد. در این مطلب ما توصیه‌هایی...

شیرینی کیک ماه، یک شیرینی سنتی چین است که معمولا در زمان فستیوال نیمه پاییز خورده می‌شود. در این فستوال ویژه چین، خانواده‌ها دور هم جمع شده و در حال تماشای ماه، این کیک را می‌خورند. کیک ماه (Mooncake) به خاطر الهه ماه نامگذاری شده است. افسانه‌ها در چین می‌گویند این کیکی است...