بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی

بوروبودور (Borobudur) در شهر Magelang در جاوای مرکزی و در اندونزی قرار دارد. این معبد که متعلق به شاخه مهایانه مذهب بودایی است، در قرن نهم ساخته شده و به حق می‌تواند نماد اندونزی نامگذاری شود. این معبد یکی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌های مقدس در تمام جهان است. این معبد که توسط یونسکو محافظت می‌شود، پربازدیدترین جاذبه کشور توسط مسافران تور اندونزی است.

بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی

این معبد مجموعه‌ای از شش سکوی مربعی است که با نقوش برجسته و 504 مجسمه بودا تزئین شده‌اند. از بالا، کل این مجموعه به مانند یک ماندالای بودایی است. امروزه این معبد همچنان به عنوان محلی برای نیایش و مدیتیشن استفاده می‌شود. هر سال در زمان ماه کامل در می یا ژوئن، زیارت‌کنندگان در اینجا جمع شده و تبدیل شدن Siddhārtha Gautama به بودا را جشن می‌گیرند.

کسانی که به تور اندونزی می‌روند، بازدید از این مکان را نباید از دست بدهند. این معبد یکی از معروف‌ترین مکان‌های مقدس در سراسر جهان است. تمام طول سال می‌توان از این مکان بازدید کرد؛ هر زمان از سال زیبایی مختص خود را دارد. از شهرهای بزرگ اندونزی می توان به راحتی و به وسیله اتوبوس یا قطار به این مکان رسید.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی"

اندونزی به عنوان یکی از وسیع‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان، از تنوع فرهنگی و جغرافیایی کم‌ نظیری برخوردار است. این کشور به عنوان بزگترین کشور مجمع‌الجزایری جهان از 18110 جزیره که شش هزارتایشان مسکون گردیده‌اند تشکیل شده است. جمعیت 240 میلیون نفری اندونزی ریشه در 300...

دیدگاه های مرتبط با بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)