TEL : 22902286 (10 Lines)

بهترین غذاهای محلی چین که عاشقشان می‌شوید

غذا برای مردم چین معنی خاصی دارد. با پشتوانه‌ای از هزاران سال تاریخ و پیشرفت، سبک‌های غذایی و غذاها در چین به گوناگونی و تنوع فوق‌العاده قابل توجهی رسیده‌اند. برای مزه کردن تمام غذاهای چین به سال‌ها زمان نیاز دارید. شما احتمالا آن قدر در چین نخواهید ماند، بنابراین ما در آوای بورالان چند تا از غذاهایی که حتما باید در مدت تور چین در مهمترین شهرهای توریستی چین امتحان کنید را برایتان لیست کرده‌ایم.

بهترین غذاهای محلی چین که عاشقشان می‌شوید

اردک برشته شده پکنی در پکن

دو چیز است که حتما باید در مدت تور چین و تور پکن انجام دهید: اردک برشته شده پکن را بخورید و دیوار بزرگ چین را ببینید. برای آماده کردن اردک پکنی، در هنگام سرخ کردن آن، به داخل اردک، هوای فشرده بین پوست و گوشتش تزریق می‌شود که باعث می‌شود پوست اردک درخشان و صیقلی شود. نحوه سرو کردن و خوردن اردک پکنی نیز در نوع خود بسیار منحصر به فرد و جالب است. یک اردک در رستوران‌های چین گاها به 120 برش نازک تقسیم می‌شود که هر تکه هم گوشت و هم کمی پوست برشته اردک را همراه دارد.

نودل برنج در گویلین

به عنوان محبوب‌ترین خوردنی گویلین (به عنوان صبحانه، نهار و شام)، نودل برنج گویلین، قوی، خوشبو، دلپذیر و ارزان است. نودل‌های برنج، آبگوشت، بادام زمینی یا دانه‌های سویای تفت داده شده، پیازچه‌های خرد شده و برش‌های نازک انواع مختلف گوشت، مواد تشکیل دهنده این غذای مشهور و خوشمزه چین هستند.

کلوچه‌های سوپی در شانگهای

کلوچه‌های سوپی نوعی از کلوچه هستند که با سوپ پر می‌شوند. کلوچه‌های سوپی شانگهای به شکل گل‌های داوودی درست می‌شوند، لایه بیرونی خمیری و نازک دارند و با انواع مختلف طمع‌ها و مزه‌ها پر می‌شوند. این کلوچه‌ها در ظرف‌های ساخته شده از بامبو که در آن‌ها بخارپز شده‌اند سرو می‌شوند. شکل و بوی فوق‌العاده عالی این کلوچه‌ها باعث می‌شود بخواهید در مدت تور چین خود وقتی در شانگهای بودید آن‌ها را حتما امتحان کنید.

ظرف داغ در چنگدو

ظرف داغ سیچوان چین، فوق‌العاده تند و تیز است. این آبگوشت خوشمزه چین با فلفل‌های چیلی و دیگر مواد تند، مزه‌دار می‌شود. اصلی‌ترین مواد این غذای چین، فلفل تند و شکر کریستالی چینی هستند. تکه‌های قلوه، سینه مرغ، پیازچه، جوانه دانه سویا، قارچ، مرغابی و خیار دریایی از دیگر مواد این غذای ویژه چین هستند.

کلوچه در شیان

کلوچه (Dumpling)، غذایی سنتی و فوق‌العاده محبوب در چین است، مخصوصا در شمال چین. کلوچه‌ها در چین معمولا شامل گوشت چرخ شده و سبزیجات خرده شده و ریز شده هستند که در یک خمیر نازک پیچیده شده‌اند. محبوب‌ترین مغزی‌های این کلوچه‌ها در چین، گوشت چرخ شده خوک، میگوی تکه تکه شده، ماهی، مرغ، گوشت گوساله و سبزیجات هستند. در شیان، می‌توانید در انواع مختلف این کلوچه‌های خوشمزه چین را امتحان کنید.

دیم سام در هنگ کنگ

بازدیدتان از هنگ کنگ در مدت تور چین بدون امتحان کردن دیم سام (Dim Sum) تکمیل نخواهد شد. خوردن دیم سام به عنوان صبحانه یا نهار یک سنت محلی در هنگ کنگ است. این خوراکی خوشمزه در سبدهای ساخته شده از بامبو سرو شده و همراه با چای خورده می‌شود. در مدتی که در شانگهای هستید هر زمانی از روز که خواستید می‌توانید به یک رستوران دیم سام مراجعه کنید. پیشخدمت رستوران با یک چرخ دستی که پر شده از ظرف‌های مختلف دیم سام به سراغ شما می‌آید. کافی است با دست به بشقاب مورد نظرتان اشاره کنید و از یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای چین لذت ببرید.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین غذاهای محلی چین که عاشقشان می‌شوید"

خط آهن پر سرعت چین پاسخی کاملا طبیعی و نمایشی قدرتمندانه از توسعه فوق‌العاده سریع اقتصادی چین هستند. خط آهن پر سرعت چین نه تنها برای مردم چین روشی عالی و با امنیت برای جابه‌جایی در کشور به وجود آورده، بلکه باعث شده سفر در کشور چین برای مسافران تور چین بیش از پیش راحت و آسان شود....

چین کشور بسیار بزرگی است و برخی از مسافران تور چین ممکن است از ناشناخته بودن چین برایشان، کمی دلهره داشته باشند. اگر قصد رفتن به تور چین را دارید به هیچ عنوان نگران نباشید. مطمئن باشید که سفر به چین، در لیست سفرهایتان در بالاترین جایگاه قرار می‌گیرد. در این مطلب ما توصیه‌هایی...

چای نوشیدنی ملی چین است. علاوه بر اهمیتش در فرهنگ چین، چای مزایای زیادی برای سلامتی داشته و یک نوشیدنی فوق‌العاده محبوب در سراسر جهان است. چین چندین نوع چای دارد که هر کدامشان به شکل‌های مختلف تخمیر شده و فرآوری می‌شوند. اصلی‌ترین انواع چای در چین که در ادامه به آن‌ها...

تعداد زیادی موزه‌ی عالی در شانگهای قرار دارند با این حال تعدادی موزه وجود دارد که ممکن است شما هیچگاه ندیده باشید. از قلمرو چوب غذاخوری گرفته تا قصر جعبه‌های موسیقی، بازدید از موزه‌های عجیب شانگهای در تور چین شما را به شکل غیر منتظره‌ای سرحال می‌آورند.