بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند

تایلند آب و هوای گرمسیری با یک فصل بارانی مشخص دارد؛ به این معنی که شما هر زمانی به تور تایلند بروید، هوا گرم و مرطوب و در بعضی مواقع بارانی خواهد بود. تایلند سه فصل دارد: فصل خنک سال از نوامبر تا فوریه، فصل گرم از مارس تا می و موسم بارندگی بین ماه‌های ژوئن تا اکتبر. میزان گرما، رطوبت و بارش باران، به شکل قابل ملاحظه‌ای به جایی که می‌روید و زمانی که به سفر می‌روید بستگی دارد.

بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند

شمال تایلند

چیانگ مای و بقیه مناطق شمالی تایلند، هوای خنک‌تر و معتدل‌تری در طول سال دارند. در فصل خنک، متوسط بالاترین دما حدود 26 درجه سانتیگراد و متوسط پایین‌ترین دما حدود 15 درجه سانتیگراد است. دما در مناطق کوهستانی ممکن است پایین‌تر هم باشد. این تنها مکان در تایلند است که شما احتمالا در محیط بیرون به یک ژاکت نیاز خواهید داشت.

در فصل گرم دما در طول روز می‌تواند تا حدود 32 درجه سانتیگراد بالا برود. هوا شب‌ها آنچنان خنک نمی‌شود اما در ارتفاعات در بعضی مناطق، دما قابل تحمل‌تر از باقی کشور است. فصل بارانی در شمال، باران کمتری را نسبت به دیگر نقاط کشور به خود می‌بیند. توفان‌های موسم بارندگی در این منطقه همچنان سخت و شدید هستند، مخصوصا در ماه سپتامبر، پر باران‌ترین ماه سال.

بانکوک و مرکز تایلند

سه فصل بانکوک همگی در یک چیز مشترک هستند: گرما. در واقع پایین‌ترین دمایی که تا به حال در بانکوک ثبت شده 10 درجه سانتیگراد و مربوط به سال 1951 است. دمای فصل خنک معمولا بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است. جای تعجبی ندارد که این زمان یکی از محبوب‌ترین اوقات برای رفتن به تور تایلند است.

در فصل گرم انتظار دماهای بالا بین 26 تا 32 درجه را داشته باشید. دما در بعضی روزها تا 38 درجه هم بالا می‌رود. اگر در فصل گرما به تور بانکوک می‌روید، سعی کنید طوری برنامه‌ریزی کنید که دمای بالای هوا به سفرتان لطمه نزند. گرمای هوا پیاده‌روی در محیط‌های بیرونی برای مدتی طولانی را مشکل می‌کند.

برای بیشتر اوقات در فصل بارانی، دما چند درجه‌ای پایین می‌آید. توفان‌ها در عرض یک یا دو ساعت تمام می‌شوند. اگر می‌خواهید با انبوه جمعیت گردشگران مواجه نشده و مشکلی هم با کمی خیس شدن ندارید، این وقت از سال زمانی خوب برای رفتن به تور تایلند است.

جنوب تایلند

آب و هوا در جنوب تایلند، الگویی اندکی متفاوت با باقی کشور دارد. در این منطقه عملا فصل خنک وجود ندارد، چرا که دما بین خنک‌ترین و گرم‌ترین ماه‌های سال تنها حدود 5 تا 6 درجه تغییر می‌کند. فصل بارانی در بخش غربی یا بخش شرقی شبه جزیره، در زمان‌های مختلفی اتفاق می‌افتد. در جنوب غربی کشور جایی که پوکت و دیگر مقصدهای ساحل دریای آندامان قرار گرفته‌اند، فصل بارانی کمی زودتر و در آوریل شروع شده و تا پایان اکتبر ادامه دارد. در جنوب شرقی تایلند جایی که کو سامویی و دیگر مقصدهای محبوب گردشگری خلیج تایلند قرار دارند، بیشتر بارش‌ها بین ماه‌های اکتبر و ژانویه اتفاق می‌افتد.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند"

شما در فصل بارانی تایلند هم می‌توانید به این کشور سفر کنید و به احتمال خیلی زیاد اوقات خوشی را سپری خواهید کرد، ولی برای ابرها، بارش‌های ناگهانی و در بدترین سناریوی ممکن، برای وقفه‌های جدی در برنامه‌های سفرتان آماده باشید. بیشتر تایلند و به طور کلی جنوب شرق آسیا تقریبا...

اگر نظر ما را بخواهید هر ماهی از سال برای رفتن به تور تایلند مناسب است؛ ولی بهترین زمان برای سفر به این کشور، در حالت کلی خیلی به این بستگی دارد که شما از سفرتان چه انتظاری دارید. واقعیت این است که هر زمانی از سال مزایا و معایب خودش را دارد. برای بسیاری از مردم، وضعیت آب و هوا مهمترین...

دیدگاه های مرتبط با بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)