بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش دوم)

در قسمت اول دو بازه زمانی که بهترین موقع برای رفتن به تور چین است را بررسی کردیم. در ادامه، دیگر ماه‌های سال را از نظر آب و هوا، شلوغی و دیگر شاخصه‌ها بررسی می‌کنیم.

بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش دوم)

سپتامبر در چین: گرما در جنوب، راحتی در شمال

سپتامبر احتمالا سومین زمان عالی برای رفتن به تور چین است. خیلی از مزایای اکتبر را دارد، ولی با گرما و باران بیشتر. به نظر بعضی‌ها این ماه کمی گرم است. اگر در سپتامبر در چین بودید احتمالا می‌توانید فستیوال وسط پاییز چین را تجربه کنید، دومین فستیوال بزرگ چین با کلی نمایش‌ها و لباس‌های سنتی چین (85 درصد سال‌ها این فستیوال در سپتامبر برگزار می‌شود).

تابستان (ژوئن تا آگوست)، شلوغ‌ترین و گرم‌ترین زمان در چین

ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست داغ‌ترین هوای تابستان‌های چین را دارند. روزها عادی است که دما به 35 درجه سانتیگراد برسد، در همه جای چین، به جز شمال شرقی و نواحی کوهستانی. آفتاب و گرما مطمئنا یک آب و هوای عالی برای تعطیلات خواهد بود، اگر چه که برای بعضی‌ها ممکن است گرم باشد.

دانش‌آموزان در ماه‌های جولای و آگوست در تعطیلات هستند و تک تک جاذبه‌های گردشگری چین پر شده‌اند از انبوه جمعیت گردشگران داخلی چینی. هتل‌ها بسیار متقاضی دارند و بلیت‌های پروازها و قطارها سخت پیدا می‌شوند. اگر این زمان قصد رفتن به چین را داشتید حتما از قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید. این زمان همچنین گران‌ترین زمان برای رفتن به چین است.

بهترین زمان برای بازدید از نقاط دور افتاده چین مانند تبت، مناطق شمال غربی، مناطق داخلی مغولستان و مناطق کوهستانی، در تابستان (یا اواخر بهار یا اوایل پاییز) است وقتی که آب و هوا آن قدرها سرد نشده است.

راهنمای فصل های چین

موسم بارندگی و توفان‌ها در چین

باران‌های تابستانی عامل دیگری است که می‌تواند سفر شما به چین را تحت تاثیر قرار دهد. کشتی‌های کروز ممکن است توقف کرده باشند، اگر در رودخانه‌های Li و یانگتسه سیل جاری شده باشد و پروازها ممکن است به خاطر توفان‌ها با تاخیر انجام پذیرند و فعالیت‌هایی که در بیرون انجام می‌شوند ممکن است به خاطر بارش باران کمتر مفرح باشند.

شدت بارندگی در این فصل هر چه بیشتر به شمال جنوب شرقی (یا به سمت کوهستان‌ها) می‌روید بیشتر می‌شود. هنگ کنگ بیشترین بارش باران را دارد.

  • گویلین: موسم بارندگی زود هنگام، در اوایل ژوئن به اوجش می‌رسد
  • شانگهای: اوج بارش در اواخر ژوئن است، با بالاترین مقدار در جولای و آگوست
  • شیان: باران‌های متوسط در جولای
  • پکن: اوج بارش‌ها در اواخر جولای، بیشتر در جولای و آگوست
  • چنگدو: مانند پکن، ولی با باران بیشتر
  • هنگ کنگ: اوج موسم بارندگی در آگوست، توفان‌ها بارش‌های زیادی را از می تا سپتامبر سبب می‌شوند

فصل کم گردشگر چین، کم طرفدار ولی ارزان‌تر

فصل کم گردشگر چین از نوامبر تا اوایل مارس است. در فصل کم گردشگر چین، اگر چه که هوا سرد است، شما می‌توانید قیمت‌های نسبتا پایین‌تری برای هتل‌ها و پروازها دریافت کنید و با جمعیت کمتری روبه‌رو خواهید شد.

ماه مارس نسبت به اواخر پاییز برای رفتن به شمال چین مورد پسندتر است، چرا که هوا گرم‌تر است و باران آن چنان فاکتور مهمی نیست. در همین حال در جنوب چین، بهار به شکل ناخوشایندی مرطوب است. این زمان برای دیدن گل‌های شکوفه کرده چین عالی است.

نوامبر بهترین زمان برای دیدن رنگ‌های پاییزی در چین است. برای سفر به جنوب چین اواخر پاییز نسبت به بهار بهتر است. در این زمان هوا خشک‌تر و همچنان بعضی روزها گرم هستند.

زمستان به چین بروید اگر می‌خواهید مناظر زمستانی را ببینید، ورزش‌های زمستانی انجام دهید، از قیمت‌های پایین فصل کم‌گردشگر بهره ببرید و هیچ توریست دیگری را نبینید. به طور کلی بهترین زمان برای تجربه جاذبه‌های گردشگری چین فصل‌های دیگر سال هستند، به جز جاذبه‌هایی مانند فستیوال برف و یخ Harbin و پیست‌های اسکی چین. در زمستان بهترین مکان‌هایی که در چین می‌توان رفت و از سرمای زمستانی کمی فرار کرد، جزایر Hainan و مناطق ساحلیش مانند Sanya است؛ همراه با مناطق استوایی چین مانند هنگ کنگ که زمستان‌هایی ملایم را تجربه می‌کنند.

اجازه دهید ما به شما کمک کنیم تا سفر خود به چین را برنامه‌ریزی کنید

مشاوران سفر ما خوشحال می‌شوند پیشنهادها و راهنمایی‌های لازم برای سفر به چین را به شما بدهند. آن‌ها بر اساس زمانی که شما تمایل دارید به سفر بروید و علایق و نیازمندی‌هایتان به شما مشاوره می‌دهند. همچنین در صفحه تور چین سایت می‌توانید با جزئیات تورها بیشتر آشنا شوید.

بخش اول این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
71,4,9,10اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش دوم)"

بهترین مکان‌ها برای غذا در چین کجا هستند؟ اگر هدف اصلی شما از رفتن به تور چین امتحان غذاهای مخصوص چین به شکل اصلیشان است، کجای چین باید بروید؟ البته غذا معمولا تنها بخشی از تجربه‌هایی است که مسافران در تور چین به دنبال آن هستند. ولی اگر در زمان تور چین شما به یکی از این شهرها...

حدود 15 سال پیش، چین سرزمین ساختمان‌های 10 تا 30 طبقه بود که مناطق مرکزی شهرهای بزرگ چین را پر کرده بودند. آن زمان در چین آسمان‌خراش‌ها به ندرت وجود داشتند. ولی تغییرات چین آن قدر سریع بود که در اوایل سال 2016 چین 9 تا از 20 تا ساختمان فوق‌العاده بلند دنیا را در اختیار داشت. همگی...

چین کشور بسیار بزرگی است و برخی از مسافران تور چین ممکن است از ناشناخته بودن چین برایشان، کمی دلهره داشته باشند. اگر قصد رفتن به تور چین را دارید به هیچ عنوان نگران نباشید. مطمئن باشید که سفر به چین، در لیست سفرهایتان در بالاترین جایگاه قرار می‌گیرد. در این مطلب ما توصیه‌هایی...

صرف نظر از این که در چین به چه فروشگاهی می‌روید، در ادامه توصیه‌هایی برایتان داریم که به شما کمک می‌کنند خرید بهتری در چین داشته باشید و بهترین قیمت‌ها را برای چیزهایی که دوست دارید به دست آورید.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش دوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)