TEL : 22902286 (10 Lines)

بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش اول)

چین کشور بزرگی است و جواب ساده‌ای به این سوال که چه زمانی بهترین موقع برای رفتن به چین است وجود ندارد. در این مقاله دو قسمتی سعی کرده‌ایم با جزئیات کامل آب و هوای چین را بررسی کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را گرفته و زمان رفتن به چین را درست انتخاب کنید.

بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش اول)

چند زمان عالی برای رفتن به تور چین وجود دارد، بسته به این که به این سوالات چه جوابی خواهید داد:

  • کجای چین می‌خواهید بروید؟
  • در مدت اقامت در چین چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید؟
  • گرما را دوست دارید یا سرما را، یا هوای معتدل یا این که برایتان مهم نیست؟
  • هوای خشک را دوست دارید یا هوای بارانی و نمناک را، یا برایتان فرقی نمی‌کند؟
  • آیا می‌خواهید از تخفیف‌هایی که در فصول کم گردشگر چین وجود دارد استفاده کنید؟
  • آیا می‌خواهید یکی از فستیوال‌های چین یا یک جاذبه گردشگری فصلی در چین را ببینید؟
  • آیا می‌خواهید از مواجهه با جمعیت زیاد یا وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ دوری کنید؟

اکتبر، بهترین زمان برای سفر به چین

محبوب‌ترین و توصیه‌شده‌ترین زمان برای سفر به چین اوایل پاییز است (ماه اکتبر). در ماه اکتبر در چین آب و هوا مناسب است. بیشتر چین دمایی گرم و معتدل دارد و باران‌های تابستانی متوقف شده‌اند (به غیر از هنگ کنگ و سانیا)، بنابراین نسبتا هوا خشک است. گرمای تابستان رفته است و زمان بسیار خوبی برای دیدن بیشتر جاذبه‌های گردشگری چین در شهرهای پکن (Beijing)، شیان (Xi'an)، شانگهای (Shanghai)، گویلین (Guilin)، هنگ کنگ (Hong Kong)، چنگدو (Chengdu) و دیگر شهرها است. جاذبه‌های توریستی چین در بیشتر روزهای این ماه نسبتا خلوت هستند، چرا که مسافران تعطیلات تابستانی رفته‌اند. از هفته اول اکتبر (تعطیلات روز ملی چین) صرف نظر کنید، چرا که جاذبه‌های گردشگری، سیستم حمل و نقل و هتل‌ها پر شده‌اند از توریست‌های داخلی چین و قیمت‌ها هم به تبع آن افزایش پیدا کرده‌اند.

اکتبر ماه گرانی برای سفر به چین است، ولی به نسبت، از ماه‌های جولای و آگوست ارزان‌تر است. اگر طرفدار رنگ‌های پاییز هستید، برای شما اکتبر مطمئنا بهترین زمان برای رفتن به تور چین خواهد بود.

اواخر بهار (آوریل تا می)، راحت، ولی بارانی

دومین وقت عالی برای رفتن به چین احتمالا آوریل تا می است، زمانی که گل‌ها شکوفه کرده‌اند و دمای هوا در حال افزایش است ولی خیلی گرم نمی‌شود. در اواخر بهار دمای هوا در کل چین مناسب و در حدود 20 درجه سانتیگراد است، البته به جز نواحی بالا دست شمال شرقی و شمال غربی چین. در حالی که در شمال چین (پکن، شیان) هوا خشک است، باران‌های تابستانی در جنوب چین شروع به باریدن کرده‌اند. اگر چه که هنوز زمان اوج بارش‌ها فرا نرسیده، ولی رطوبت هوا و احتمال توفان وجود دارد. این آب و هوا، منظره کوهستان‌ها را به خاطر وجود مه و غبار در مناطقی مانند Guilin و کوهستان زرد، تماشایی می‌کند. ماه‌های آوریل تا می ماه‌های قبل از فصل پرگردشگر چین هستند. همچنان جاذبه‌های گردشگری چین خلوت هستند.

حواستان به هفته تعطیلات روز کارگری باشد (اول تا هفتم می)، چرا که جاذبه‌های گردشگری، سیستم حمل و نقل و هتل‌ها پر شده‌اند از توریستهای داخلی چین و قیمت‌ها هم به تبع آن افزایش پیدا کرده‌اند. می‌توان گفت قیمت‌ها در این ماه‌ها مناسب است، ارزان‌تر از ژوئن تا اکتبر ولی گران‌تر از فصل کم گردشگر چین یعنی ماه‌های نوامبر تا مارس؛ به جز دو هفته قبل و دو هفته بعد از سال نوی چین که گران‌ترین زمان‌ها هسند. فستیوال‌های قومی در Guizhou (جنوب چین) در ماه‌های آوریل تا می برگزار می‌شوند. اگر به فرهنگ قومی و محلی Miao و Dong علاقه‌مند هستید، این زمان بهترین موقع برای رفتن به چین است.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش اول)"

چین تاریخی چند هزار ساله دارد که همین موضوع باعث می‌شود چین پر از مکانهای تاریخی باشد. در این جا ما چند تا از برجسته‌ترین مکانهای تاریخی چین که همگی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم.

با تاریخی طولانی، ویژگی‌های منحصر به فرد، سبک‌های فوق‌العاده زیاد و متنوع و سبک خاص پخت و پز، غذاهای چین جزئی جدا نشدنی و بسیار مهم از فرهنگ چین هستند. غذاهای چین برای رنگ، بو، مزه، معنی و مفهومی که دارند و شکل ظاهری‌شان در تمام دنیا مشهور هستند. در ادامه هشت تا از بهترین...

کاخ تابستانی قرار گرفته در شمال غربی شهر پکن، مجموعه‌ای مجلل و تاریخی از کاخ‌ها، دریاچه‌ها و باغ‌ها است. این مجموعه به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و یکی از بهترین نمونه‌های باغ‌آرایی‌های چینی محسوب می‌شود. همه‌ی ویژگی‌های متفاوت این مجموعه...

راه باستانی چای و اسب در چین، مسیری تجاری بین استان‌های Yunnan، سیچوان و تبت بوده است. از قرن ششم تا قرن بیستم مردم استان‌های سیچوان و Yunnan با پای پیاده و سوار بر اسب به تبت می‌رفتند تا چای را با اسب معاوضه کنند. برای همین است که این مسیر باستانی جاده چای و اسب خوانده می‌شده است.