TEL : 22902286 (10 Lines)

بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش اول)

چین کشور بزرگی است و جواب ساده‌ای به این سوال که چه زمانی بهترین موقع برای رفتن به چین است وجود ندارد. در این مقاله دو قسمتی سعی کرده‌ایم با جزئیات کامل آب و هوای چین را بررسی کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را گرفته و زمان رفتن به چین را درست انتخاب کنید.

بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش اول)

چند زمان عالی برای رفتن به تور چین وجود دارد، بسته به این که به این سوالات چه جوابی خواهید داد:

  • کجای چین می‌خواهید بروید؟
  • در مدت اقامت در چین چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید؟
  • گرما را دوست دارید یا سرما را، یا هوای معتدل یا این که برایتان مهم نیست؟
  • هوای خشک را دوست دارید یا هوای بارانی و نمناک را، یا برایتان فرقی نمی‌کند؟
  • آیا می‌خواهید از تخفیف‌هایی که در فصول کم گردشگر چین وجود دارد استفاده کنید؟
  • آیا می‌خواهید یکی از فستیوال‌های چین یا یک جاذبه گردشگری فصلی در چین را ببینید؟
  • آیا می‌خواهید از مواجهه با جمعیت زیاد یا وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ دوری کنید؟

اکتبر، بهترین زمان برای سفر به چین

محبوب‌ترین و توصیه‌شده‌ترین زمان برای سفر به چین اوایل پاییز است (ماه اکتبر). در ماه اکتبر در چین آب و هوا مناسب است. بیشتر چین دمایی گرم و معتدل دارد و باران‌های تابستانی متوقف شده‌اند (به غیر از هنگ کنگ و سانیا)، بنابراین نسبتا هوا خشک است. گرمای تابستان رفته است و زمان بسیار خوبی برای دیدن بیشتر جاذبه‌های گردشگری چین در شهرهای پکن (Beijing)، شیان (Xi'an)، شانگهای (Shanghai)، گویلین (Guilin)، هنگ کنگ (Hong Kong)، چنگدو (Chengdu) و دیگر شهرها است. جاذبه‌های توریستی چین در بیشتر روزهای این ماه نسبتا خلوت هستند، چرا که مسافران تعطیلات تابستانی رفته‌اند. از هفته اول اکتبر (تعطیلات روز ملی چین) صرف نظر کنید، چرا که جاذبه‌های گردشگری، سیستم حمل و نقل و هتل‌ها پر شده‌اند از توریست‌های داخلی چین و قیمت‌ها هم به تبع آن افزایش پیدا کرده‌اند.

اکتبر ماه گرانی برای سفر به چین است، ولی به نسبت، از ماه‌های جولای و آگوست ارزان‌تر است. اگر طرفدار رنگ‌های پاییز هستید، برای شما اکتبر مطمئنا بهترین زمان برای رفتن به تور چین خواهد بود.

اواخر بهار (آوریل تا می)، راحت، ولی بارانی

دومین وقت عالی برای رفتن به چین احتمالا آوریل تا می است، زمانی که گل‌ها شکوفه کرده‌اند و دمای هوا در حال افزایش است ولی خیلی گرم نمی‌شود. در اواخر بهار دمای هوا در کل چین مناسب و در حدود 20 درجه سانتیگراد است، البته به جز نواحی بالا دست شمال شرقی و شمال غربی چین. در حالی که در شمال چین (پکن، شیان) هوا خشک است، باران‌های تابستانی در جنوب چین شروع به باریدن کرده‌اند. اگر چه که هنوز زمان اوج بارش‌ها فرا نرسیده، ولی رطوبت هوا و احتمال توفان وجود دارد. این آب و هوا، منظره کوهستان‌ها را به خاطر وجود مه و غبار در مناطقی مانند Guilin و کوهستان زرد، تماشایی می‌کند. ماه‌های آوریل تا می ماه‌های قبل از فصل پرگردشگر چین هستند. همچنان جاذبه‌های گردشگری چین خلوت هستند.

حواستان به هفته تعطیلات روز کارگری باشد (اول تا هفتم می)، چرا که جاذبه‌های گردشگری، سیستم حمل و نقل و هتل‌ها پر شده‌اند از توریستهای داخلی چین و قیمت‌ها هم به تبع آن افزایش پیدا کرده‌اند. می‌توان گفت قیمت‌ها در این ماه‌ها مناسب است، ارزان‌تر از ژوئن تا اکتبر ولی گران‌تر از فصل کم گردشگر چین یعنی ماه‌های نوامبر تا مارس؛ به جز دو هفته قبل و دو هفته بعد از سال نوی چین که گران‌ترین زمان‌ها هسند. فستیوال‌های قومی در Guizhou (جنوب چین) در ماه‌های آوریل تا می برگزار می‌شوند. اگر به فرهنگ قومی و محلی Miao و Dong علاقه‌مند هستید، این زمان بهترین موقع برای رفتن به چین است.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین زمان برای رفتن به تور چین (بخش اول)"

شانگهای با وجود همه جذابیت‌ها و نقاط دیدنی‌اش، می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. دوست دارید چهره واقعی شانگهای را ببینید و مانند یکی از مردم شانگهای در شهر گشت و گذار کنید؟ در ادامه چند تا از جاذبه‌ها و جواهرهای مخفی شانگهای و چند تا از بهترین کارهایی که در شانگهای می‌توانید...

در قسمت اول دو بازه زمانی که بهترین موقع برای رفتن به تور چین است را بررسی کردیم. در ادامه، دیگر ماه‌های سال را از نظر آب و هوا، شلوغی و دیگر شاخصه‌ها بررسی می‌کنیم.

پکن که قبلا با نام پکینگ شناخته می‌شد، پایتخت جمهوری خلق چین است. مطمئنیم که این موضوع را می‌دانستید، اما این را هم می‌دانستید که پکن خانه بلندترین دیوار دنیا و بزرگترین قصر پادشاهی دنیا است؟ به عنوان دومین شهر بزرگ چین بعد از شانگهای، پکن پر است از دیدنی‌های جذاب. در ادامه...

چین کشوری عالی برای تعطیلات خانوادگی و مقصد گردشگری امن و مفرحی برای خانواده شما است. چین پر است از فعالیت‌های هیجان‌انگیز و مناسب بچه‌ها که فرزندانتان را در طول سفر حسابی سرگرم می‌کنند. اگر همراه خانواده به تور چین می‌روید توصیه می‌کنیم حتما از این مکان‌های محبوب...