برجسته‌ترین جاذبه‌های تاریخی چین که باید در تور چین ببینید

چین تاریخی چند هزار ساله دارد که همین موضوع باعث می‌شود چین پر از مکانهای تاریخی باشد. در این جا ما چند تا از برجسته‌ترین مکانهای تاریخی چین که همگی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم.

برجسته‌ترین جاذبه‌های تاریخی چین که باید در تور چین ببینید

1. دیوار بزرگ چین: طولانی‌ترین سازه دفاعی در دنیا

  • مکان: پکن، پایتخت چین

دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری در دنیا است. دیوار بزرگ چین یک سازه دفاعی باستانی است. این دیوار بلند، تاریخی طولانی نیز دارد (بیشتر از 2300 سال). دیوار بزرگ چین در مکانهای مختلف و توسط سلسله‌های مختلف چین برای حفاظت از مرزهای قلمروهایشان ساخته شده است. کل دیوار بزرگ چین به صورت زیگزاگی از میان کوهستان‌های شمال چین می‌گذرد. ما به شما توصیه می‌کنیم در مدت تور چین، بهترین بخشهای بازسازی شده دیوار را در Badaling، بخش Mutianyu و بخش Jinshanling ببینید.

2. شهر ممنوعه پکن: 9999 اتاق برای 14 امپراتور چین

  • مکان: پایتخت چین، شهر پکن

شهر ممنوعه پکن (یا موزه قصر پکن)، یکی از آن جاذبه‌های گردشگری چین است که هر کسی که به تور چین می‌رود باید آن را ببیند. این مجموعه، کاخی سلطنتی در دوره سلسله‌های مینگ و کینگ چین بوده است. نقشه کاخ به شکل دقیقی بر اساس تئوری فنگشویی چینی است. حفظ‌شده‌ترین کاخ سلطنتی چین، بزرگترین سازه سلطنتی باستانی در دنیا است و اوج و جوهره دستاوردهای معماری باستانی چین است.

3. ارتش سفالی چین: مبارزان دفن شده اولین امپراتور چین

  • مکان: شیان

این موزه در شیان، 22780 متر مربع مساحت دارد. بیشتر از 8000 سرباز و اسب سفالی در اندازه واقعی و بیشتر از 10000 اسلحه برنزی در این سه گودال کشف شدند. ارتش سفالی چین، کاندیدای عنوان هشتمین عجایب دنیا است. یک حقیقت جالب در مورد ارتش سفالی چین این است که این ارتش رو به شرق به طرف دشمنان امپراتور Qin در دوره جنگ‌های ایالتی قرار گرفته‌اند.

4. قصر پوتالا: شاهکار معماری تبتی

  • مکان: لهاسا (منطقه خود مختار تبت)

اگر به فرهنگ تبت علاقه‌مند هستید قصر Potala جایی است که نباید دیدن آن را در مدت تور چین خود از دست بدهید. این قصر به عنوان قصر Songtsen Gampo (سال 617 تا 650)، موسس سلسله Tu-Bo ساخته شد. بعد از این که در قرن هفدهم بازسازی شد، محل اقامت دالای لاماها بوده است. در درون قصر تعداد زیادی آثار تاریخی با ارزش وجود دارد، شامل 10 هزار مجسمه بودا ساخته شده از طلا، نقره، یشم، چوب یا خاک رس و حدود 10 هزار Thangka (نقاشیهای رولی مربوط به بودائسم). نقاشیهای مجلل دیوارها، کنده‌کاری‌های روی چوب و نقاشیهایی که برای تزئین استفاده شده‌اند، همگی فوق‌العاده‌اند.

5. کاخ تابستانی پکن: بزرگترین باغ سلطنتی چین

  • مکان: پکن، پایتخت چین

کاخ تابستانی پکن، بزرگترین باغ سلطنتی چین است. یونسکو این باغ 300 هکتاری را در سال 1998 به لیست میراث جهانی خود اضافه کرد و آن را این چنین توصیف کرد: یک شاهکار هنری از طراحی باغ به سبک چینی؛ مناظر طبیعی تپه‌ها، دریاچه‌ها و آبگیرها با ساخته‌های دست انسان مانند راهروها، سالن‌ها، کاخ‌ها، معبدها و پل‌ها ترکیب شده‌اند و مجموعه‌ای هماهنگ از زیبایی وصف نشدنی را پدید آورده‌اند.

کاخ تابستانی پکن، یک اقامتگاه تابستانی سلطنتی در زمان سلسله کینگ (1644 تا 1911) بوده است و معماری و چیدمان آن فوق‌العاده نفیس و زیبا است. در دریاچه کون‌مینگ می‌توانید قایق سوار شوید و در اطراف بگردید. تعداد زیادی مغازه در خیابان Suzhou، سوغاتی‌های نفیسی مانند وسایل آنتیک، ابریشم، جواهرات و البته خوراکی و نوشیدنی می‌فروشند. فروشنده‌های این مغازه‌ها لباس‌های قدیمی سلسله Qing را به تن می‌کنند.

6. غارهای موگائو: سرزمین مقدس هنر بودایی چین

  • مکان: Dunhuang چین

غارهای موگائو برای نقاشی‌های دیواری نفیس و مجسمه‌های بودایش بین مسافران تور چین مشهور است. این جاذبه گردشگری چین، 735 غار، 450 هزار متر مربع نقاشیهای دیواری و 2415 مجسمه بودای رنگ شده، ساخته شده از خاک رس و بیش از 50 هزار اثر تاریخی دارد. تمام اینها، غارهای Mogao را به بزرگترین و برجسته‌ترین سرزمین مقدس از هنر بودایی تبدیل می‌کند. اولین کنده‌کاریها در غارهای Mogao در سال 366 انجام شد و با مدت ساخت و سازی که 16 سلسله ادامه داشته است، این غارها چکیده هنر بودایی هستند. غارهای موگائو همچنین نزدیک یکی از شهرهای مهم جاده ابریشم یعنی شهر Dunhuang قراردارند، جایی که می‌توانید چشمه هلال ماه (واحه‌ای مینیاتوری در صحرایی بکر و دست نخورده) را ببینید.

7. سه جاذبه گردشگری مربوط به کونفسیوس، فیلسوف چینی

  • مکان: Qufu در استان شاندونگ چین

آیین کونفسیوس یک سنگ بنا برای تمدن چین است. سه مکان تاریخی کونفسیوس، همگی در Qufu قرار دارند. ساختمان‌های زیبای باستانی، لوحه‌های سنگی باستانی و فرهنگ کونفسیوس از شاخصه‌های این نقطه از چین هستند. عمارت خانواده کونگ جایی است که نوادگان کونفسیوس در آن می‌زیسته‌اند. این عمارت بسیار بزرگ است و طوری ساخته شده که بازتاب‌دهنده فلسفه کونفسیوس در محوطه‌های جداگانه کاری، میزبانی و استراحتش باشد. 480 اتاق این مجموعه محل نگهداری از گنجینه‌هایی از آثار تاریخی از جمله خطاطی‌های سلطنتی است. گورستان کونفسیوس، قبرستان خانواده کونگ شده است و بیش از 100 هزار نواده کونفسیوس در این محل دفن شده‌اند. معبد Qufu کونفسیوس بعد از شهر ممنوعه، دومین سازه بزرگ باستانی در دنیا است. این معبد در اصل به عنوان خانه کونفسیوس ساخته شد و در سال دوم بعد از مرگش به محلی برای پرستش او تبدیل شد. بعد از آن توصعه معبد ادامه یافت و این محوطه 95 هزار متری مربعی که امروزه می‌بینید در دوره Yongzheng از سلسله کینگ به اتمام رسید.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "برجسته‌ترین جاذبه‌های تاریخی چین که باید در تور چین ببینید"

آن قدر تنوع در چین وجود دارد که گاهی تصمیم در مورد این که چه چیز از تور چین برای خودتان یا برای دیگران بیاورید می‌تواند سخت باشد. به همین خاطر است که ما 9 تا از برترین چیزهایی که می‌توانید از چین برای دوستان و اقوامتان سوغاتی بیاورید را لیست کرده‌ایم.

دوست دارید با فرزندانتان به بک ماجراجویی حسابی بروید؟ یک سفر خانوادگی به چین بهترین گزینه برای شما است. مهم این است که در سفر به چین کاری کنید که به بچه‌ها خوش بگذرد، نه این که سفری پر استرس باشد که از انجام فعالیت‌های کسل کننده و نامناسب برای بچه‌ها سبب شده است. با ما همراه...

آن قدر تاریخ در پکن، پایتخت چین، وجود دارد که به راحتی می‌توانید در این همه بناها و دیدنی‌های تاریخی غرق شوید. بزرگی پکن برنامه‌ریزی برای دیدن بیشتر از یک یا دو جاذبه گردشگری در روز را سخت می‌کند. اما توجه کنید که فرصتی که در تور چین و بازدید از پکن نصیبتان می‌شود کم در...

دیوار بزرگ چین از آن دسته جاذبه‌های گردشگری چین است که تمامی مسافران تور چین باید آن را ببینند. نام دیوار بزرگ چین به چینی چانگ‌چِنگ است که به معنی دیوار طولانی است. دیوار بزرگ چین طولانی‌ترین دیوار دنیا و بزرگترین سازه باستانی دنیا است. در طول دیوار بزرگ چین، مناظر خارق‌العاده‌ای...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله برجسته‌ترین جاذبه‌های تاریخی چین که باید در تور چین ببینید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)