بهترین بازارهای شبانه پوکت

بازارهای محلی اغلب جای خوبی برای پیدا کردن اجناس ارزان قیمت و چانه زدن سر قیمت و خرید سوغاتی‌ها و یادگاری‌های عجیب و جالب در تور تایلند هستند. اما از طرفی رفتن به این بازارها در تور پوکت باعث می‌شود یک روز زیبا و عالی کنار دریا را از دست بدهید و از طرفی گردش در بازار زیر تابش مستقیم نور آفتاب گاهی آزاردهنده است. بنابراین بهترین گزینه بازارهای شبانه پوکت می‌باشد که از این نظر دارای برتری هستند.

بهترین بازارهای شبانه پوکت

بازارهای شبانه پوکت بلافاصله پس از غروب خورشید شروع به کار می‌کنند و حال و هوایی شبیه به فستیوال دارند زیرا اغلب در کنار بازارها اجراهای خیابانی و نوازندگی موسیقی انجام می‌شوند. غرفه‌های فروش غذای داغ همیشه شلوغ هستند و مکان بسیار خوبی برای صرف شام یا عصرانه و امتحان کردن غذاهای خیابانی تایلند در مکانی خنک می‌باشند. در ادامه با پنج تا از بهترین بازارهای شبانه آشنا خواهید شد.

بازار چیلوا (Chillva Market)

بازار چیلوا یکی از بازارهای شبانه با حال و مدرن پوکت است که علیرغم کوچک بودن دارای حال و هوای بوهمین و مجموعه‌های متنوعی از غذا، لباس‌های مد روز و غرفه‌های دیگر است. این بازار کنار جاده Yaowarat قرار گرفته و گم کردن یا رد شدن از این بازار بعید به نظر می‌رسد زیرا در بازار چیلوا از کانتینرهای حمل بار رنگارنگ به عنوان مغازه استفاده شده و همین امر باعث شکل ظاهری خاص آن شده و نادیده گرفتن آن تقریبا غیرممکن است. علاوه بر این، بازار چیلوا دارای ویژگی‌های دیگری،از قبیل جو و حال و هوای محلی و قیمت‌های مناسب، است که آن را به یکی از بهترین بازارهای شبانه تور پوکت تبدیل می‌کند.

بازار آخر هفته پوکت

وقتی صحبت از خرید در میان باشد، اندازه بازار نیز اهمیت دارد. بازار آخر هفته پوکت بزرگترین بازار شبانه جزیره است که در آن تقریبا هر چیزی را با قیمت خیلی خوب می‌توانید پیدا کنید. شاید پیدا کردن یک سوغاتی یا یادگاری خاص و اصل کمی بیشتر وقت لازم داشته باشد اما تعداد آن‌ها به اندازه‌ای هست که به راحتی بتوانید یک سوغاتی ایده‌آل از تور پوکت انتخاب کنید. این بازار به دلیل شهرت و محبوبیتی که دارد همیشه خیلی شلوغ است و در بخش‌های سرپوشیده به طرز سرسام آوری با ازدحام جمعیت روبرو می‌شوید.

بازار شبانه Walking Street پوکت

بازار شبانه Walking Street، در بخش زیبای شهر قدیمی پوکت واقع شده است و به همان اندازه که بازار شبانه فوق‌العاده است، یک جاذبه گردشگری فرهنگی نیز به حساب می‌آید. خانه‌های پرتغالی چینی قدیمی که در امتداد خیابانی 350 متری وجود دارند؛ شب هنگام با نورهای زیبا و خیره‌کننده روشن می‌شوند و فاصله بین این خانه‌ها در خیابان، تبدیل به مکانی برای فروش غذاهای محل تایلندی، صنایع دستی تایلند، تیشرت، لباس، کفش و دیگر کالاها می‌شود. در میان غرفه‌ها هر از گاهی تردستی‌ها و اجراهایی برگزار می‌شوند که ممکن است حواس شما را از خرید پرت کنند.

بازار شبانه ایندی پوکت (Indy Market)

بازار ایندی (Indy) به جای دستفروش‌های حرفه‌ای، متعلق به گروهی از تجار مستقل است. این بازار در میان مردم به عنوان "بازاری برای عرضه اجناس خود" معروف است و بسیار نزدیک به بازارهای "بیار و بفروش" رایج است. بازار ایندی، یکی از ساکت‌ترین و آرام‌ترین بازارهای شبانه پوکت است که به دلیل سرگرمی‌ها و اسنک‌های دست ساز محلی عالی و خوشمزه در میان جوانان تایلندی بسیار پرطرفدار است. این بازار علیرغم کوچک بود، باحال‌ترین و راحت‌ترین بازار شبانه در تور تایلند است که در آن صد درصد چیز خاصی برای خرید با قیمت عالی پیدا خواهید کرد.

بازار شبانه مالین پلازا پاتونگ (Malin Plaza)

بازار مالین پلازا شهرت خود را مدیون غرفه‌های اغذیه فروشی است که تعداد آن‌ها بسیار زیاد است. به رغم قیمت پایین، مزه غذاها خیلی عالی است و همین امر باعث شده تا این بازار تبدیل به محل غذاخوری محبوبی میان گردشگران با بودجه پایین در پاتونگ شود. وجود آشپزهای زیاد که غرفه‌هایی نزدیک به یکدیگر دارند و مشغول پخت غذا هستند باعث شده تا هوای این بازار گرم باشد اما در قسمت‌های سرپوشیده‌ای که دارای تهویه هوای مناسب است، هوا خنک است. بازار مالین نسبتا کوچک است اما کیفیت غذاهای معمولا خوب است و کالاهای موجود در آن تقریبا نایاب هستند.

منبع: Asia Web Direct
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین بازارهای شبانه پوکت"

خرید از جذابترین فعالیتها در سفر می‌باشد اگر به پوکت سری بزنید حتما از بازار بزرگ پوکت دیدن کنید غافل گیر خواهید شد همه چیز در آنجا پیدا میشود و دست خالی از آنجا بیرون نخواهدی رفت.

تایلند برای ابریشمش مشهور است و شما در تور تایلند می‌توانید به گستره متنوعی از پارچه‌های ابریشمی با کیفیت‌ها و انعطاف‌پذیری‌هایی با درجات مختلف دسترسی داشته باشید. این پارچه‌ها در مناطق مختلف تایلند، بیشتر در شمال و شمال شرق، تهیه می‌شوند. تعداد زیادی فروشگاه...

دیدگاه های مرتبط با بهترین بازارهای شبانه پوکت

1 کاربر به "بهترین بازارهای شبانه پوکت" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)