TEL : 22902286 (10 Lines)

اولین تور چین خود را چگونه برنامه‌ریزی کنیم؟ (بخش اول)

رفتن به تور چین تجربه‌ای منحصر به فرد در زندگی است، بنابراین شما باید کاری کنید که هر لحظه آن برایتان خاطره‌انگیز و ویژه باشد. چین کشور فوق‎العاده بزرگی است و سوال اصلی این است که من در مدت چند روز تور چین، چگونه جوهر واقعی چین را تجربه کنم. در این مقاله توضیح داده‌ایم که چطور برنامه‌ریزی کنید تا بهترین تجربه را در تور چین خود داشته باشید.

اولین تور چین خود را چگونه برنامه‌ریزی کنیم؟ (بخش اول)

در مدت تور چین سخت نگیرید

خیلی‌ها توصیه می‌کنند در اولین سفر خود به چین، خیلی ماجراجویانه عمل نکنید، مخصوصا اگر احتمال این را می‌دهید که در آینده هم سفرهای دیگری به چین خواهید داشت و فرصت این را خواهید داشت که چین را با عمق بیشتری کاوش کنید. وارد شدن به یک کشور جدید با بمبارانی از حس‌های جدید، می‌تواند به تنهایی طاقت‌فرسا باشد: صداها و دیدنی‌های جدید، زبانی جدید برای درک کردن، رسم‌ها و روش‌های جدید انجام کارها، غذاهای متفاوت، اختلاف زمانی و شرایط آب و هوایی متفاوت. برای اولین تور چین خود، سعی کنید برنامه سفر خود را خیلی گیج‌کننده نکنید. اگر بخواهید در تور چین، خودتان را خیلی خسته کنید سفر خوبی نخواهید داشت. بنابراین توصیه ما این است که تنها بهترین جاذبه‌های گردشگری چین که به راحتی در دسترس هستند را برای اولین تور چین خود انتخاب کنید و باقی سفر خود در چین را با گشتن در محیط اطراف و استراحت کردن به پایان ببرید.

در تور چین کجا برویم؟

شما احتمالا در اولین باری که به تور چین می‌روید می‌خواهید تمام جاذبه‌های گردشگری چین را ببینید و نمی‌خواهید از تور چین برگردید و کسی به شما بگوید اگر فلان چیز را در چین ندیدی، پس چین را واقعا تجربه نکردی. در اولین سفر به چین، بیشتر مردم روی جاذبه‌های گردشگری فرهنگی و تاریخی چین تمرکز می‌کنند و در شهرهای بزرگ چین می‌مانند؛ اگرچه مناظر طبیعی و فرهنگ اقلیت‌های چین نیز از بهترین چیزهایی است که می‌توانید در تور چین ببینید.

پکن، شانگهای و شیان: انتخاب بسیاری از بار اولی‌های تور چین

برای رفتن به تور چین برای اولین بار، بیشتر توریست‌ها پکن، شیان و شانگهای را انتخاب می‌کنند؛ چرا که این سه شهر چین به مسافران تور چین نمایی کلی از کشور چین را نشان می‌دهند، از تاریخ و فرهنگ چین گرفته تا توسعه و رفاه امروزه چین.

پکن: پکن معجونی فوق‌العاده جذاب از تاریخ و مدرنیته است. اگر در زمان تور چین فقط به یک شهر می‌روید، به پکن بروید. پایتخت چین همه چیز دارد: تاریخ، فرهنگ، پرستیژ و حتی بسیاری مناظر طبیعی زیبا در شمال پکن در اطراف دیوار بزرگ چین. اگر فقط یک روز در پکن باشید باید روی دیوار بزرگ چین قدم بگذارید، شهر ممنوعه و میدان تیانانمن را ببینید و اردک پکنی را در یکی از مشهورترین رستوران‌های پکن بخورید. اگر زمان بیشتری داشتید بازدید از معبد بهشت و پارکش همراه با گشت و گذار در محله‌های قدیمی پکن (Hutong) و کاخ تابستانی پکن، شما را به اعماق فرهنگ چین منتقل می‌کند.

شیان (شی آن): شیان دروازه‌ای به تاریخ چین است. شما در شیان، مکانی را که در آن، کشور چین شکل گرفته است را کشف خواهید کرد. شیان جایی است که اولین امپراتور چین (First Emperor Qin) از اولین پایتخت چین متحد، بر چین حکم می‌راند. در شیان می‌توانید ارتش سفالی بزرگ او را نیز ببینید. شیان مکانی عالی در چین برای تجربه زندگی قبل از سلسله‌های پکنی است. در مدت تور چین در شیان از نمایش‌های مربوط به سلسله تانگ لذت ببرید و معابد، مسجدها، پاگوداها و برج‌هایی که بیشتر از 1000 سال قدمت دارند را ببینید.

شانگهای: شانگهای بزرگترین و ثروتمندترین شهر چین است. وقتی در مدت تور چین خود به شانگهای می‌روید مطمئن شوید که معماری‌های مربوط به دوران استعمار و آسمانخراش‌های Bund را ببینید و وقتی می‌خواهید به فرودگاه شانگهای بروید از قطار فوق‌العاده سریع Maglev شانگهای استفاده کنید. شانگهای شهری عالی برای ورود به چین یا خروج از چین است.

دیگر شهرهای معروف چین

اگر در اولین تور چین خود بیشتر از 8 روز را در چین خواهید ماند، می‌توانید این شهرهای معروف چین را برای دیدن انتخاب کنید.

هنگ کنگ: فرودگاه هنگ کنگ نیز دروازه‌ای عالی به چین است. در میان برترین شهرهای توریستی چین، هنگ کنگ نیز باید همتراز شانگهای در نظر گرفته شود. هنگ کنگ در زمینه بناهای مدرن و استعماریش با شانگهای برابری می‌کند و در زمینه غذا، سواحل، تپه‌ها و پارک‌های جزیره‌هایش از شانگهای جلو می‌زند.

گویلین: گویلین برخی از مشهورترین مناظر طبیعی چین را دارد. تپه‌های آهکی در کنار رودخانه لی، یکی از مشهورترین مناظر در عکس‌های گرفته شده از چین هستند. در Longsheng می‌توانید شالیزارهای پلکانی و زنان اقلیت Yao با موهای بلندشان را ببینید.

چنگدو: پانداهای چنگدو در لیست کارهای اضافی که باید در تور چین انجام دهید، احتمالا در اولین رتبه قرار دارند. اگر یکی از جواهرهای ملی چین را بغل بگیرید، هیچ کسی در دنیا نمی‌تواند این را انکار کند که شما تور چین خود را کامل کرده‌اید. چنگدو همچنین برای غذاهای تند و تیزش مشهور است.

هوآنگ‌شان: کوهستان‌های زرد چین، خلاصه زیبایی‌های کوه‌های چین هستند. صخره‌هایی با شکل‌های عجیب و درخت‌های کاج پیچ خورده در میان ابرهای شناور، تصویرهای افسانه‌ای چین هستند. اگر با بالا رفتن از تعداد زیادی پله و مواجهه با احتمالا تعداد زیادی توریست تور چین، اذیت نمی‌شوید، از بازدید از این نقطه از چین پشیمان نخواهید شد. توصیه می‌کنیم دو روز در کوهستان‌های زرد چین بمانید تا بتوانید طلوع آفتاب را تماشا کنید.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "اولین تور چین خود را چگونه برنامه‌ریزی کنیم؟ (بخش اول)"

در قسمت اول نگاهی مختصر و کلی به آب و هوای چین داشتیم و قسمت‌های مختلف چین را از نظر آب و هوا بررسی کردیم. در ادامه به سراغ دیگر ویژگی‌های جغرافیایی و آب و هوایی چین می‌رویم که ممکن است بر سفر شما به چین تاثیر بگذارند. دانستن همه چیز در مورد چین به شما کمک می‌کند بهترین زمان...

مارکو پولو (1254 تا 1324)، جهانگرد معروف قرن سیزدهم میلادی زمانی گفته بود هانگزو پر زرق و برق‌ترین و لوکس‌ترین شهر دنیا است. این شهر فوق‌العاده زیبا و خوش منظره در بخش مرکزی چین قرار گرفته است. هانگزو زمانی پایتخت سلسله Song بود. طبیعت زیبا و تاریخ غنی هانگزو توریست‌ها را از سراسر...

گوانجو چین در منطقه‌ای با آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری قرار گرفته است، با کلی آفتاب و باران. در گوانجو 100 سال است که برف نیامده است. تابستان‌های گوانجو، طولانی، شرجی و داغ و زمستان‌های آن کوتاه، معتدل و آفتابی است. متوسط دما در گوانجو 22 درجه سانتیگراد است. ماه ژانویه با متوسط...

پرش بانجی (بانجی جامپینگ) یکی از محبوب‌ترین و مهیج‌ترین ورزش‌های دنیا است. شرکت‌کنندگان در این ورزش باید هم از نظر ذهنی و هم از نظر بدنی آماده باشند. بانجی جامپینگ از آن دسته ورزش‌هایی است که علاوه بر آمادگی‌های بدنی و ذهنی به کلی جرات هم نیاز دارید. پکن از اولین مناطق...