افزایش قشر متوسط چین تا سال 2030

رشد اقتصادی سریع و خیره‌کننده چین تاثیرات شگرفی بر تمام جوانب زندگی در این کشور گذاشته است. علاوه بر بالا رفتن تعداد ثروتمندان در چین در چند سال اخیر، حالا پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2030 عمده جمعیت چین را قشر متوسط این جامعه تشکیل دهند.

افزایش قشر متوسط چین تا سال 2030

به گزارش وب‌سایت CNBC، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد بسیاری از شهروندان چین تا سال 2030 به طبقه متوسط خواهند رسید. واحد اطلاعات اکونومیست در گزارشی اعلام کرد چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، در بحث سرانه مصرف، در مرحله آغازین و یا میانی توسعه قرار دارد. اما هنگامی که تا 15 سال آینده، جمعیت افرادِ با دستمزد اندک در این کشور کاهش یابد، نزدیک به 75 درصد از شهروندان چین عضو طبقه متوسط به حساب خواهند آمد.

در سال گذشته میلادی، نزدیک به 40 درصد از جمعیت چین، دستمزدی کمتر از سالانه 2100 دلار داشته‌اند. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2030 به 11 درصد کاهش یابد و دستمزد چینی‌ها به 2100 تا 10800 دلار در سال برسد. همچنین افراد با درآمد بالا (بیش از 32 هزار دلار در سال) 14.5 درصد از جمعیت چین در 14 سال آینده را تشکیل خواهند داد.

در گذشته، رشد اقتصادی چین به استفاده دولت از ذخایر پولی برای تامین مالی سرمایه‌گذاری‌ها بستگی داشت. این در حالی است که در آینده، توانایی دولت برای تامین نیاز‌های مصرف‌کنندگان طبقه متوسط، برای ثبات اقتصادی این کشور ضروری خواهد بود. اما افزایش سطح دستمزدها چندان ساده نخواهد بود؛ نابرابری در توزیع ثروت در چین پابرجا خواهد ماند و ناتوانی از پر کردن این خلاها می‌تواند شکاف‌های اجتماعی را در این کشور پدید آورد. این گزارش همچنین به ضرورت آشنایی با جغرافیای اجتماعی برای شرکت‌هایی که قصد دارند از مصرف‌کنندگان طبقه متوسط چین استفاده کنند، پرداخت.

تا سال 2030، مصرف‌کنندگان با درآمد بالا و متوسط رو به بالا، همچنان در مناطق شهری چین (به خصوص در شهرهای مهمی مانند پکن، گوانگجو، شانگهای و شنزن) باقی خواهند ماند. همچنین پیش‌بینی می‌شود جمعیت افراد با درآمد بالا در این شهرها رشد بالایی داشته باشد. پیش‌بینی شده در 15 سال آینده، جمعیت این طبقه در برخی از شهرها تا 10 برابر افزایش خواهد یافت.

در زمان حاضر مصرف سرانه مردم چین در مواردی مانند خوراک، نوشیدنی و پوشاک خلاصه می‌شود. این در حالی است که با گذشت زمان و افزایش سطح درآمد، چینی‌ها سرمایه‌هایشان را صرف خودرو، کالاهای لوکس و خدمات مالی و بهداشتی خواهند کرد. همچنین پیش‌بینی شده است تقاضا برای کالاهای ضروری در چین، رشد چشمگیری نخواهد داشت.

منبع: مجله خبری جدیدترین ها
اخبار و مقالات مرتبط با "افزایش قشر متوسط چین تا سال 2030"

حدود 15 سال پیش، چین سرزمین ساختمان‌های 10 تا 30 طبقه بود که مناطق مرکزی شهرهای بزرگ چین را پر کرده بودند. آن زمان در چین آسمان‌خراش‌ها به ندرت وجود داشتند. ولی تغییرات چین آن قدر سریع بود که در اوایل سال 2016 چین 9 تا از 20 تا ساختمان فوق‌العاده بلند دنیا را در اختیار داشت. همگی...

اگر از جو شهرهای بزرگ و در حال رشد لذت می‌برید چین کشوری است که حتما باید بروید. سرعت شهری شدن را در سریعترین کشور در حال توسعه‌ای که تا حالا بر روی زمین وجود داشته، احساس خواهید کرد. وقتی از میان شهرهای بزرگ چین سفر می‌کنید به یاد داشته باشید که این شهرهای غول‌پیکر، 30 سال...

در بیست و یکمین تحقیق سالانه هزینه زندگی که توسط موسسه مشاوره‌ای Mercer انجام می‌شود، 207 شهر در 5 قاره مورد بررسی قرار گرفت. بیش از 200 گزینه در رابطه با هزینه زندگی در آن‌ها با هم مقایسه شد، شامل مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، وسایل خانه و تفریحات. نتیجه، این لیست شانزده تایی از گرانترین...

دیدگاه های مرتبط با افزایش قشر متوسط چین تا سال 2030

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)