TEL : 22902286 (10 Lines)

آب و هوای گوانگجو

گوانجو چین در منطقه‌ای با آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری قرار گرفته است، با کلی آفتاب و باران. در گوانجو 100 سال است که برف نیامده است. تابستان‌های گوانجو، طولانی، شرجی و داغ و زمستان‌های آن کوتاه، معتدل و آفتابی است. متوسط دما در گوانجو 22 درجه سانتیگراد است. ماه ژانویه با متوسط دمای 10 درجه سانتیگراد پایین‌ترین دمای گوانجو را دارد. بالاترین دمای ثبت شده در گوانجو 39 درجه سانتیگراد در ماه جولای بوده است.

آب و هوای گوانگجو

بارش سالانه گوانگجو 1736 میلیمتر است. آوریل تا اوایل سپتامبر، فصل بارانی گوانجو است، در حالی که ژوئن تا سپتامبر گرم‌ترین زمان سال بوده و توفان‌های موسمی زیادی از آوریل تا سپتامبر در گوانجو رخ می‌دهند.

بهترین زمان برای رفتن به گوانجو پاییز و زمستان است (از اکتبر تا مارس سال بعدش)، چرا که دما معتدل است و بارش باران بسیار کم است. همچنین در ژانویه برخلاف دیگر شهرهای چین، گوانجو دنیایی از گل می‌شود، با مغازه‌هایی پر از گل‌های شکوفه کرده که تقریبا همه جا هستند.

سفر به گوانجو در تابستان توصیه نمی‌شود، به این دلیل که هوا مرطوب و بسیار گرم است و باعث می‌شود از شدت گرما خسته و کلافه شوید.

بهار گوانجو

بهار در گوانجو از مارس تا می است. بهار شروع فصل بارانی در گوانجو است، با بارش‌های فراوان از آوریل تا می. برای این فصل در گوانجو لباس سبک و ژاکت همراه داشته باشید. دوره بهار نمایشگاه گوانجو (Canton Fair) هر سال در ماه‌های آوریل تا می برگزار می‌شود.

تابستان گوانجو

تابستان گوانجو از ژوئن تا اوایل اکتبر است. تابستان‌های گوانجو، طولانی، داغ و مرطوب است. گرم‌ترین ماه‌ها، جولای و آگوست هستند، با دمایی در محدوده 30 درجه در بیشتر روزها. دمای متوسط تابستان گوانجو 29 درجه سانتیگراد است. هر از گاهی توفان عظیم و توفان‌های تندری در بعدازظهرها اتفاق می‌افتد، بنابراین بردن چتر توصیه می‌شود. برای تابستان‌های گوانجو لباس‌های خنک تابستانی مانند شلوارک، پیراهن و دامن همراه داشته باشید. همچنین برای محافظت در مقابل آفتاب، کلاه، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب داشته باشید. غیر از این که باید مقدار زیادی آب بنوشید، می‌توانید از چای‌های گیاهی نیز استفاده کنید که در گوانجو بسیار محبوب هستند.

پاییز گوانجو

پاییز در گوانجو از نیمه اکتبر تا اوایل دسامبر است. پاییز بسیار کوتاه و در اکثر مواقع دلپذیر بوده و با آفتاب، هوای خنک و کمی باران همراه است. بهترین زمان سفر به گوانجو پاییز است. متوسط حداقل دما و حداکثر دما در گوانجو در این زمان به ترتیب 20 درجه و 28 درجه در اکتبر، 16 درجه و 24 درجه در نوامبر و 11 درجه و 20 درجه در دسامبر است. یک ژاکت سبک و یک کت برای سردترین مواقع کافی هستند، ولی یک پیراهن آستین بلند برای روزها که گرم‌تر است کفایت می‌کند. به خاطر هوای گرم گوانجو برگ‌های درختان هنوز تغییر رنگ نداده‌اند. برای دیدن رنگ‌های پاییزی باید در دسامبر به گوانجو بروید.

زمستان در گوانجو

زمستان در گوانجو کوتاه است و از اواخر دسامبر تا فوریه ادامه دارد. آب و هوا معتدل، خنک و خشک است. یکی از بهترین زمان‌های بازدید از گوانجو این وقت سال است. بر خلاف شهرهای شمال چین، گوانجو در زمستان دریایی از گل‌ها است. پایین‌ترین دما و بالاترین دما به ترتیب 9 درجه و 18 درجه در ژانویه و 11 درجه و 18 درجه در فوریه است. شلوار، ژاکت و برخی مواقع یک کت برای گذراندن زمستان در گوانجو کافی است. برگ‌های درختان پارک ملی Shimen در دسامبر تغییر رنگ می‌دهند و منظره‌ای زیبا و خارق‌العاده خلق می‌کنند.

نمودارهای آب و هوای گوانجو

در نمودار متوسط دما در گوانجو، متوسط دما هم به صورت درجه سلسیوس و هم درجه فارنهایت آورده شده است. ستون‌های زرد دماهای متوسط در طول سال را به فارنهایت نشان می‌دهند. همان‌طور که دیده می‌شود از ماه ژوئن تا اوایل اکتبر گوانجو بیشترین دما را دارد.

متوسط دما گوانجو

در این نمودار، متوسط رطوبت هوای گوانجو نشان داده شده است. رطوبت با درصد مشخص شده و همانطور که دیده می‌شود رطوبت هوا در بیشتر سال از 70 درصد بالاتر است و تنها در محدوده ماه‌های نوامبر تا دسامبر از 70 درصد پایین می‌آید.

رطوبت در گوانجو

در نمودار متوسط بارش باران، مقدار بارش باران در گوانجو با واحد میلیمتر مشخص شده است و نقطه‌های آبی رنگ در نمودار نشان دهنده تعداد روزهای بارانی در آن ماه هستند.

متوسط بارش گوانجو

در نمودار شاخص کیفیت هوا (AQI) شما می‌توانید تغییرات این شاخص در طول سال را ببینید. در این شاخص عدد 0 تا 50 نشان دهنده هوای عالی، 50 تا 100 هوای خوب و 100 تا 150 هوای با آلودگی خیلی کم است. عددهای بالاتر از 150 هواهای آلوده را نشان می‌دهند. همان‌طور که دیده می‌شود هوای گوانجو تنها در ماه‌های دسامبر و ژانویه از 100 بالاتر می‌رود و در نتیجه گوانجو در تمام طول سال هوایی سالم دارد.

شاخص کیفیت هوای گوانجو

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "آب و هوای گوانگجو"

استان Guangdong و شهر گوانگجو به عنوان یک منطقه صنعتی و صادراتی مهم چین مشهور هستند. گوانجو یکی از شهرهای ساحلی چین است که درهایش را به روی سرمایه‌گذاری‌های خارجی در چین باز کرده است و به عنوان یک مرکز مالی، اداری و مرکز صادراتی در استان گوانگدونگ به سرعت رشد کرده است. استان گوانگدونگ...

باغ وحش گوانجو در جاده Xianlie مرکزی قرار دارد و در سال 1958 ساخته شده است. باغ وحش گوانجو 42 هکتار وسعت دارد و هم اکنون 400 گونه حیوانی شامل حدودا 5000 حیوان در این باغ نگه داشته شده و به نمایش عموم گذاشته شده‌اند. باغ وحش‌های شهرهای پکن و شانگهای همراه با باغ وحش گوانجو سه باغ وحش بزرگ...

گوانگجو شهری مدرن است و تعداد زیادی مکان برای خریدهای عالی دارد. شما می‌توانید علاوه بر گشت و گذار در محیطهای جذاب شهر و بازدید از جاذبه‌های گردشگری، از خوردن خوراکیهای محلی چین لذت برده و خریدی خوب در مدت تور چین داشته باشید. در قسمت اول مطلب 3 تا از بهترین مکانهایی که می‌توانید...

چین پیشروترین کشور صنعتی جهان است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد. صدها هزار نفر از تاجرها و صاحبان صنایع، تقریبا از تمام کشورهای دنیا، در این 5 نمایشگاه چین شرکت می‌کنند، به امید فروش یا خرید محصولات مورد نیازشان و ایجاد فرصت‌های تجاری جدید برای خود و برای کشورشان.