آب و هوای گوانجو در سه ماه سوم سال (جولای، آگوست، سپتامبر)

در این مطلب به سراغ ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر رفتیم و آن‌ها را از نظر دما و بارش باران بررسی کردیم. همچنین پیشنهادهایی برای کارهایی که در این ماه‌ها می‌توانید در گوانجو انجام دهید را تهیه دیدیم.

آب و هوای گوانجو در سه ماه سوم سال (جولای، آگوست، سپتامبر)

آب و هوای گوانجو در جولای

جولای و آگوست گرم‌ترین ماه‌های سال در گوانجو هستند. آب و هوای گوانجو در این ماه‌ها به شدت گرم و همچنین بارانی است. بالاترین دما در روز متعلق به ظهرها است که گاهی به بالای 35 درجه سانتیگراد می‌رسد. متوسط دما در تابستان‌های گوانجو 29 درجه سانتیگراد بوده و شب‌ها هم دما چنان تغییری نکرده و در حدود 26 درجه سانتیگراد است. بیشتر روزها در این ماه از سال در گوانجو باران می‌بارد و رطوبت 82 درصد است.

برای این ماه در گوانجو همراه خود شلوارک، تیشرت و دامن داشته باشید. وقتی در این ایام در گوانجو بودید، پوست خود را با کلاه آفتاب‌گیر، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب در مقابل نور خورشید محافظت کنید. حتما چای محلی گوانجو را امتحان کنید. این چای در گوانجو بسیار محبوب است و باور عموم بر این است که می‌تواند دمای داخلی بدن را کم کند. توصیه‌ می‌کنیم برای توفان‌های تندری معمول در بعدازظهرها و توفان‌های گرمسیری که گه‌گاه در گوانجو اتفاق می‌افتند، چتر همراه داشته باشید.

در جولای در گوانجو چه کار کنیم

به خاطر گرمی هوا در این زمان در گوانجو شاید بهترین انتخاب برای شما بازدید از موزه‌ها یا جاذبه‌های گردشگری با محیط‌های سر بسته باشد.

موزه Sun Yat Sen گوانجو، موزه‌ای کوچک در یک پارک با فضای فوق‌العاده دلپذیر است. این موزه گوانجو مکان بسیار خوبی است برای آموختن در مورد تاریخ چین و کسب اطلاعات در مورد پدر چین مدرن. این موزه با پیاده‌روی کوتاهی از پارک Yuexiu گوانجو در دسترس است.

می‌توانید در خود پارک Yuexiu قدم زده و از هوای تابستانی بزرگترین پارک گوانجو لذت ببرید. این پارک حدود یک کیلومتر مربع وسعت دارد و شامل تپه‌ها، تعداد زیادی باغ و سه دریاچه است. این پارک گوانجو طراحی شده تا هم زیبا باشد هم جذاب. می‌توانید در این پارک ورزش کنید یا مردم محلی گوانجو را که در حال ورزش کردن و انجام حرکات رزمی هستند تماشا کنید. از طریق خط دو مترو گوانجو می‌توانید به این پارک برسید.

نمایشگاه‌های تجاری ماه جولای در گوانجو شامل Fastener Trade Show، نمایشگاه دکوراسیون ساختمان (Building Decoration Fair) و نمایشگاه بین‌المللی بسته‌بندی (International Packing Box Show) هستند.

جولای ماه پر گردشگری برای صنعت توریسم و مسافرت گوانجو نیست. اتاق‌های هتل‌ها و بلیت قطارها و پروازها معمولا در دسترس هستند.

آب و هوای گوانجو در آگوست

آگوست دومین ماه گرم سال در گوانجو است. بالاترین دما در ظهرها به 35 درجه سانتیگراد می‌رسد. متوسط پایین‌ترین و بالاترین دماها در آگوست در گوانجو به ترتیب 25 درجه سانتیگراد و 33 درجه سانتیگراد است. هم آفتاب‌های سوزان وجود دارد و هم شرایط شرجی؛ رگبارهای سنگین بعدازظهرها و توفان‌های گه‌گاه هم اتفاق می‌افتند. بیشتر روزها در این ماه سال نیز باران می‌بارد و رطوبت متوسط نیز 82 درصد است.

لباس‌های تابستانی مانند دامن، تیشرت و شلوارک برای این زمان گوانجو مناسب هستند. کرم ضد آفتاب و عینک دودی بزنید و کلاه داشته باشید و حتما مقدار زیادی آب بنوشید. چای گیاهی در تابستان بین مردم گوانجو بسیار محبوب است. مردم گوانجو معتقدند که این چای دمای بدن را کاهش می‌دهد، شما هم امتحان کنید. توصیه می‌کنیم چتر همراه داشته باشید، مخصوصا زمان‌هایی که قرار است توفان در پیش باشد.

در آگوست در گوانجو چه کار کنیم

فستیوال نیلوفر آبی گوانجو در ماه‌های جولای و آگوست در منطقه Fanyu گوانجو برگزار می‌شود. بازدیدکننده‌ها نه تنها می‌توانند گل‌های شکوفه کرده نیلوفرهای آبی زیبا را ببینند، بلکه می‌توانند از نمایش‌های هنری لذت برده و از خوراکی‌هایی که با نیلوفر تهیه شده‌اند لذت ببرند. گیاه نیلوفر آبی به عنوان خوراکی در چین استفاده می‌شود. صدها هزار نفر از این فستیوال دیدن می‌کنند و این فستیوال یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های گل گوانجو است. گوانجو به خاطر همیشه سرسبز بودنش گاهی اوقات شهر گل چین خوانده می‌شود.

جزیره شیامان گوانجو، محلی عالی برای قدم زدن و دیدن جاذبه‌های این منطقه از گوانجو است. جزیره Shamian گوانجو پارک‌های زیبا و ساختمان‌های زیادی دارد که یادگار دوره‌ای است که گوانجو در قرن نوزدهم در مالکیت خارجی‌ها بوده است. ساختمان‌ها صد سال یا بیشتر عمر دارند و نمونه‌های خوبی از معماری غربی در گوانجو هستند.

مانند دیگر ماه‌ها آگوست هم زمان برگزاری تعداد زیادی نمایشگاه تجاری در گوانجو است. نمایشگاه بین‌المللی برق خورشیدی (International Photovoltaic Exhibition) و نمایشگاه انرژی سوخت زیستی (Biomass Energy Exhibition) از جمله این نمایشگاه‌ها هستند.

آگوست ماه پرگردشگری برای گوانجو نیست. جاذبه‌های دیدنی گوانجو شلوغ نیستند و قیمت‌های پروازها و قطارها و قیمت هتل‌ها با تخفیف همراه هستند.

آب و هوای گوانجو در سپتامبر

گرمای تابستان گوانجو در سپتامبر نیز ادامه دارد، ولی باران کمتری می‌بارد و مجموع بارش 166 میلیمتر است. متوسط پایین‌ترین و بالاترین دما در این زمان از سال در گوانجو 23 و 31 درجه است. نیمه اول سپتامبر در گوانجو معمولا ابری و بارانی است و در نیمه دوم ماه هوا خشک‌تر می‌شود و صبح‌ها و غروب‌ها هوا خنک‌تر است.

لباس‌های تابستانی مانند دامن، تیشرت و شلوارک همچنان لباس‌های مناسب این ماه گوانجو هستند و همچنان محافظت در برابر نور خورشید شدیدا توصیه می‌شود. ولی هر چه به سمت پایان ماه می‌رویم ممکن است به لباس‌های گرم‌تری برای بعدازظهرها و صبح‌ها نیاز داشته باشید. چتر هم فراموش نشود.

در سپتامبر در گوانجو چه کار کنیم

فستیوال نیمه پاییز گوانجو دومین فستیوال سنتی بزرگ در چین است. فستیوال نیمه پاییز در گوانجو معمولا با ماه سپتامبر مصادف می‌شود ولی بعضی مواقع در اوایل اکتبر نیز برگزار می‌شود. فستیوال نیمه پاییز گوانجو، فستیوال ماه کامل و فستیوال برداشت محصول است. کیک‌های Moon که با میوه‌ها و آجیل‌های فصلی گوانجو پر شده‌اند محبوب‌ترین خوردنی‌های فستیوال هستند.

اگر در زمان فستیوال نیمه پاییز چین به گوانجو رسیدید، می‌توانید یک کشتی کروز رودخانه مروارید را سوار شوید و با خوردن نوشیدنی‌ها و کیک‌های مخصوص این فستیوال یک تجربه فراموش نشدنی در گوانجو برای خود بسازید. نور ماه کامل، رودخانه مروارید گوانجو را با رنگ نقره‌ای روشن کرده و ساختمان‌های نورپردازی شده اطراف رودخانه، به زیبایی این منظره می‌افزایند.

نمایشگاه بین‌المللی ریخته‌گری و قالب‌سازی (International Mould and Die Exhibition) در ماه سپتامبر در گوانجو برگزار می‌شود.

سپتامبر معمولا یکی از سه ماه پر گردشگر گوانگجو است. اگر فستیوال نیمه پاییز در این ماه باشد که معمولا هم هست، توریست‌های چینی بسیاری را خواهید دید. همچنین تعداد مسافرت‌ها در پایان ماه و برای تعطیلات یک هفته‌ای اول اکتبر (روز ملی چین) بالا می‌رود. در زمان این تعطیلات، پروازها، قطارها و اتوبوس‌ها شلوغ هستند و اقامتگاه‌ها پر شده‌اند.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "آب و هوای گوانجو در سه ماه سوم سال (جولای، آگوست، سپتامبر)"

گوانجو چین در منطقه‌ای با آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری قرار گرفته است، با کلی آفتاب و باران. در گوانجو 100 سال است که برف نیامده است. تابستان‌های گوانجو، طولانی، شرجی و داغ و زمستان‌های آن کوتاه، معتدل و آفتابی است. متوسط دما در گوانجو 22 درجه سانتیگراد است. ماه ژانویه با متوسط...

در بخش آخر این مطالب، به سراغ سه ماه پایان سال رفتیم و آب و هوای گوانجو را در این ماه‌ها بررسی کردیم. برای هر ماه همچنین بهترین کارهایی که می‌توانید در گوانجو انجام دهید را لیست کرده‌ایم.

در بخش اول آب و هوای سه ماه اول سال در گوانجو را بررسی کردیم. در ادامه سه ماه دوم یعنی ماه‌های آوریل، می و ژوئن را بررسی می‌کنیم.

در این سلسله مقالات، تک تک ماه‌های سال در گوانجو را بررسی می‌کنیم و کارهایی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در هر یک از ماه‌ها در گوانجو انجام دهید. در بخش اول ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس را بررسی می‌کنیم.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله آب و هوای گوانجو در سه ماه سوم سال (جولای، آگوست، سپتامبر)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)